AGG Open International

26.06.2024 - 30.05.2024

Palau de Esports Catalunya

Deadline entry: 14.06.2024
Deadline MP3: 03.06.2024
Contact:
Notes:

# Category Type
1. Children 8-10 years (women), free program (2016, 2015, 2014) AGG
1.
F:
2. Children 8-10 years (mixed teams), free program (2016, 2015, 2014) AGG
1.
F:
3. Children 8-10 years (women), short program (2016, 2015, 2014) AGG
1.
F:
4. Children 8-10 years (mixed teams), short program (2016, 2015, 2014) AGG
1.
F:
5. Children 10-12 years (women), free program (2014, 2013, 2012) AGG
1.
F:
6. Children 10-12 years (mixed teams), free program (2014, 2013, 2012) AGG
1.
F:
7. Children 10-12 years (women), short program (2014, 2013, 2012) AGG
1.
F:
8. Children 10-12 years (mixed teams), short program (2014, 2013, 2012) AGG
1.
F:
9. Children 12-14 years (women), free program (2012, 2011, 2010) AGG
1.
F:
10. Children 12-14 years (mixed teams), free program (2012, 2011, 2010) AGG
1.
F:
11. Children 12-14 years (women), short program (2012, 2011, 2010) AGG
1.
F:
12. Children 12-14 years (mixed teams), short program (2012, 2011, 2010) AGG
1.
F:
13. Juniors (women), free program (2010,2009,2008) AGG
1.
F:
14. Juniors (mixed teams), free program (2010,2009,2008) AGG
1.
F:
15. Juniors (women), short program (2010,2009,2008) AGG
1.
F:
16. Seniors (women), free program (2008 and older) AGG
1.
F:
17. Seniors (mixed teams), free program (2008 and older) AGG
1.
F:
18. Seniors (women), short program (2008 and older) AGG
1.
F:

Filter Entriesfilter

Children 8-10 years (women), free program (2016, 2015, 2014)
1. SAVKAR GYM FLORINA Savkar Gymnastics Sports Club TUR
2. Academic Bulgarian federation of AGG BUL
3. INFANTIL LA CAÑADA CLUB GIMNASIA LA CAÑADA ESP
4. CLUB PAIPORTA CLUB GIMNASIA PAIPORTA ESP
5. INFANTIL CLUB CUARTE CLUB RITMICA CUARTE DE HUERVA ESP
6. CLUB 90 HUSCA INFANTIL 8-10 CLUB 90 HUESCA ESP
Children 8-10 years (women), short program (2016, 2015, 2014)
1. CSKA Bulgarian federation of AGG BUL
2. Evrika Federation of AGG of Kyrgyz Republic KGZ
Children 10-12 years (women), free program (2014, 2013, 2012)
1. Karven Federation of AGG of Kyrgyz Republic KGZ
2. SAVKAR GYM KILIA Savkar Gymnastics Sports Club TUR
3. Academic Bulgarian federation of AGG BUL
4. MINI SPIRIT AFCGE - Lançon FRA
5. CLUB GIMNASIA PAIPORTA CLUB GIMNASIA PAIPORTA ESP
6. CLUB 90 HUESCA CLUB 90 HUESCA ESP
7. MARIO BROS CLUB 2000 BARBASTRO ESP
Children 10-12 years (women), short program (2014, 2013, 2012)
1. Planet Stars Planet Rhythmics CAN
Children 12-14 years (women), free program (2012, 2011, 2010)
1. Lily GC Rytmika EST
2. Academic Bulgarian federation of AGG BUL
3. Sapphires KRSG club CAN
4. Mykonos Elite A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
5. CLUB 90 HUESCA CLUB 90 HUESCA ESP
6. CLUB GIMNASIA PAIPORTA CLUB GIMNASIA PAIPORTA ESP
Children 12-14 years (women), short program (2012, 2011, 2010)
1. CSKA Bulgarian federation of AGG BUL
2. Ginnastica Alba prejunior FISAC / Ginnastica Alba ITA
3. CLUB RITMICA CUARTE CLUB RITMICA CUARTE DE HUERVA ESP
4. CDE TRIART CLUB TRIART ESP
5. HINDÚS CLUB 2000 BARBASTRO ESP
Juniors (women), free program (2010,2009,2008)
1. Mykonos Junior A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
2. Alexa TapErä/Finnish Gymnastics Federation FIN
3. Elite SCVantaa/Finnish Gymnastics Federation FIN
4. CLUB 90 HUESCA CLUB 90 HUESCA ESP
5. CLUB MORVEDRE CLUB MORVERDRE ESP
6. JUNIOR XIMNASIA OLEIROS CLUB XIMNASIA OLEIROS RITMICA Y ESTETICA ESP
Juniors (women), short program (2010,2009,2008)
1. Ginnastica Alba Junior FISAC / Ginnastica Alba ITA
2. CLUB GIMNASIA LA CAÑADA CLUB GIMNASIA LA CAÑADA ESP
3. RITMICA CARTAGENA CLUB Ritmica Cartagena ESP
4. JUNIOR XIMNASIA OLEIROS CLUB XIMNASIA OLEIROS RÍTMICA ESTÉTICA ESP
5. CLUB VILLA GETAFE CLUB VILLA DE GETAFE ESP
Seniors (women), free program (2008 and older)
1. Sanix Valens LaTy/Finnish Gymnastics Federation FIN
2. ESPERENZA AFCGE - Aubagne FRA
3. SPIRIT AFCGE - Lançon FRA
4. CLUB MORVEDRE CLUB MORVEDRE ESP
Seniors (mixed teams), free program (2008 and older)
1. GAEE Federació Andorrana de Gimnàstica AND
2. SENIOR MIXTO RITMICA CARTAGENA CLUB Ritmica Cartagena ESP
3. CLUB GR CHINCHILLA CLUB CLUB GIMNASIA RITMICA CHINCHILLA ESP
Seniors (women), short program (2008 and older)
1. Academic Bulgarian federation of AGG BUL
2. CSKA Bulgarian federation of AGG BUL
3. Blue Short LaTy/Finnish Gymnastics Federation FIN
4. Team Prada TuUL/Finnish Gymnastics Federation FIN
5. Ginnastica Pro Vercelli 1892 FISAC / Pro Vercelli 1982 ITA
6. Ginnastica Alba FISAC / Ginnastica Alba ITA
7. RITMICA CARTAGENA SENIOR CLUB Ritmica Cartagena ESP
8. SENIOR CLUB GIMNASIA PAIPORTA ESP
9. SENIOR XIMNASIA COMPOSTELA CLUB DEPORTIVO XIMNASIA RITMICA COMPOSTELA ESP
10. PAVILLON SENIOR CLUB XIMNASIA PAVILLÓN OURENSE ESP
Judges
1. Belokurova Kseniia Federation of AGG of Kyrgyz Republic KGZ
2. Paas Pille - Riin Estonian Gymnastics Federation EST
3. GENCER AYLİN Savkar Gymnastics Sports Club TUR
4. Pensar Emilia Finnish Gymnastics Federation FIN
5. Jaakkola Meri Finnish Gymnastics Federation FIN
6. Asikainen Gallardo Hanna Finnish Gymnastics Federation FIN
7. Bekturganova Madina Kazakhstan Federation of Aesthetic Group Gymnastics KAZ
8. Romanova Yana FISAC ITA
9. Verpakhovska Yuliya FISAC ITA
10. YALOVENKO OLHA AFCGE FRA
11. Atanasova Lili Germany GER
12. TORNERO LLANOS ESP ESP
13. BALADO RUBIO Pilar ESP ESP
Coaches
1. Salikova Olga Federation of AGG of Kyrgyz Republic KGZ
2. Sild Ege GC Rytmika EST
3. NEHOVSKA AŞKIN OLHA Savkar Gymnastics Sports Club TUR
4. ÖZEN AKSOY AYŞECAN Savkar Gymnastics Sports Club TUR
5. OVAT CEREN Savkar Gymnastics Sports Club TUR
6. Dimitrova Lazarina Bulgarian federation of AGG BUL
7. Soheyli Vanessa Bulgarian federation of AGG BUL
8. Mineva Desislava Bulgarian federation of AGG BUL
9. Ivanova Svetoslava Bulgarian federation of AGG BUL
10. Taneva Nataly Bulgarian federation of AGG BUL
11. Shivrina Irina CAGG Federation CAN
12. Giakoumelou Aikaterini A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
13. Papathanasiou Georgios A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
14. Laihinen Aija LaTy/Finnish Gymnastics Federation FIN
15. Liukkunen Emilia LaTy/Finnish Gymnastics Federation FIN
16. Kuusela Kiia SCVantaa/Finnish Gymnastics Federation FIN
17. Ruokolainen Milla TapErä/Finnish Gymnastics Federation FIN
18. Järvinen Tiia-Tuulia TapErä/Finnish Gymnastics Federation FIN
19. Hills Susanna TuUL/Finnish Gymnastics Federation FIN
20. Krivchun Alla Planet Rhythmics CAN
21. Ismailova Lily Planet Rhythmics CAN
22. Zoueva Marina FISAC ITA
23. Revello Laura FISAC ITA
24. Zacconi Maria Paola FISAC ITA
25. Minghetti Giorgina FISAC ITA
26. Bruno Silvia FISAC ITA
27. MAURIN CHRISTELLE AFCGE - Aubagne FRA
28. LUCCHESI VIRGINIE AFCGE - Lançon FRA
29. LUCCHESI GUY AFCGE - Lançon FRA
30. GIACCIO AIMEE AFCGE - Lançon FRA
31. NIETO LAURA Federació Andorrana de Gimnàstica AND
32. TORRES MERITXELL Federació Andorrana de Gimnàstica AND