IFAGG World Cup III & Challenge Cup III

27.06.2024 - 30.06.2024

Palau Esports Catalunya

Deadline entry: 14.06.2024
Deadline MP3: 13.06.2024
Contact:
Notes:

# Category Type
1. Seniors (women) (2008 and older) AGG
1.
F:
2. Juniors (women) (2010,2009,2008) AGG
1.
F:

Filter Entriesfilter

Seniors (women) (2008 and older)
1. Siidisabad GC Rytmika / Estonian Gymnastics Federation EST
2. Violett GC Janika / Estonian Gymnastics Federation EST
3. Piruett Senior Team GC Piruett / Estonian Gymnastics Federation EST
4. Prague AGG Team Thunder TJSK Prague, Czech Federation of AGG CZE
5. EUPHORIA SFAGG SRB
6. Minetit Finnish Gymnastics Federation FIN
7. OVO Team Finnish Gymnastics Federation FIN
8. Gloria Finnish Gymnastics Federation FIN
9. Sirius Finnish Gymnastics Federation FIN
10. Sky FAGGU UKR
11. The National Team Bulgarian federation of AGG BUL
12. Pro Recco Gym FISAC / Pro Recco Gym ITA
13. FÉNIX - SK MG MANTILA BRNO (7) SK MG MANTILA Brno CZE
14. SPIRIT AFCGE - Lançon FRA
15. ESPERENZA AFCGE - Aubagne FRA
16. CIUTAT DE BARCELONA CLUB GIMNASTICA ESTETICA CIUTAT DE BARCELONA ESP
17. RITMICA CARTAGENA CLUB RITMICA CARTAGENA ESP
18. TORERAS CLUB GYMNOS´85 ESP
19. CIUTAT DE BARCELONA MERAKI CLUB GIMNASTICA ESTETICA CIUTAT DE BARCELONA ESP
20. ISRAEL TEAM Israel ISR
Juniors (women) (2010,2009,2008)
1. Rebased GC Rytmika / Estonian Gymnastics Federation EST
2. Melissa GC Janika Tallinn / Estonian Gymnastics Federation EST
3. Rebasesabad GC Rytmika / Estonian Gymnastics Federation EST
4. Minetit Junior Finnish Gymnastics Federation FIN
5. OVO Junior Team Finnish Gymnastics Federation FIN
6. Gloria Jr Finnish Gymnastics Federation FIN
7. Sanix Valens Junior Finnish Gymnastics Federation FIN
8. Ideal Junior FAGGU UKR
9. National team Bulgarian federation of AGG BUL
10. Mykonos Junior A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
11. Team Vivanit Greve Gymnastics club/ Danish Gymnastics Federation DEN
12. OLYMPIA JUNIOR Olympia Trikala/Hellenic Federation Of AGG GRE
13. ADIOS - BYE CLUB RITMICA BARCELONA ESP
14. RITMICA CARTAGENA JUNIOR CLUB RITMICA CARTAGENA ESP
15. SAGUNTO JUNIOR TEAM CLUB GIMNASIA SAGUNTO ESP
16. JUNIOR PL CLUB 90 HUESCA ESP
17. Junior Team Serbia SFAGG SRB
Judges
1. Belokurova Kseniia Federation of AGG of Kyrgyz Republic KGZ
2. Atanasova Lili Germany GER
3. Kriibi Lea Estonian Gymnastics Federation EST
4. Kruusamäe Laura - Liisa Estonian Gymnastics Federation EST
5. Logvinenko Nadežda Estonian Gymnastics Federation EST
6. Paas Pille - Riin Estonian Gymnastics Federation EST
7. Havel Kryštof Czech Federation of AGG CZE
8. Potapova Kristina FAGGU UKR
9. Asikainen-Gallardo Hanna Finnish Gymnastics Federation FIN
10. Jaakkola Meri Finnish Gymnastics Federation FIN
11. Laineenoja Mari Finnish Gymnastics Federation FIN
12. Pensar Emilia Finnish Gymnastics Federation FIN
13. Bekturganova Madina Kazakhstan Federation of Aesthetic Group Gymnastics KAZ
14. Romanova Yana FISAC ITA
15. Verpakhovska Yuliya FISAC ITA
16. Kubota Saori Japanese Federation of Aesthetic Group Gymnastics JPN
17. Sato Makoto Japanese Federation of Aesthetic Group Gymnastics JPN
18. Park Sun young KAGGF KOR
19. Shirai Miki KAGGF KOR
20. Soendergaard Julie Danish Gymnastics Federation DEN
21. Jensen Hanne Danish Gymnastics Federation DEN
22. YALOVENKO OLHA AFCGE FRA
23. MITROVIC Darija SFAGG SRB
24. Savchuk Antonina CAGG CAN
25. Riga Annely CAGG CAN
26. TORNERO LLANOS ESP ESP
27. BALADO RUBIO Pilar ESP ESP
28. Kleinerová Soňa Czech federation AGG CZE
Coaches
1. Kiho Riin GC Rytmika Rebased / Estonian Gymnastics Federation EST
2. Sild Ege GC Rytmika Rebased / Estonian Gymnastics Federation EST
3. Sinijärv Elsa GC Rytmika Siidisabad / Estonian Gymnastics Federation EST
4. Perlin Liisel GC Rytmika Siidisabad / Estonian Gymnastics Federation EST
5. Nõmmsalu Brigita GC Rytmika Rebasesabad / Estonian Gymnastics Federation EST
6. Zirk Monica GC Rytmika Rebasesabad / Estonian Gymnastics Federation EST
7. Uusen Riin - Rosanna GC Janika Tallinn / Estonian Gymnastics Federation EST
8. Pomahačová Jitka Prague AGG Team Thunder, Czech Federation of AGG CZE
9. Laupa Kristin GC Janika Violett / Estonian Gymnastics Federation EST
10. Unt-Lidmets Katre GC Janika Violett / Estonian Gymnastics Federation EST
11. Lass Keiti GC Janika Diente / Estonian Gymnastics Federation EST
12. Tasheva Kristina Bulgarian federation of AGG BUL
13. Giakoumelou Aikaterini A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
14. Papathanasiou Georgios A.E.Mykonou/Hellenic Federation Of AGG GRE
15. Heikkilä Titta Finnish Gymnastics Federation FIN
16. Kukkala Teija Finnish Gymnastics Federation FIN
17. Pihlman Heidi Finnish Gymnastics Federation FIN
18. Pykäläinen Linda Finnish Gymnastics Federation FIN
19. Laine-Näätänen Anneli Finnish Gymnastics Federation FIN
20. Niemenkari-Kilpi Anne-Mari Finnish Gymnastics Federation FIN
21. Rasimus-Järvinen Tarja Finnish Gymnastics Federation FIN
22. Natunen Elli Finnish Gymnastics Federation FIN
23. Penttilä Riikka Finnish Gymnastics Federation FIN
24. Räikkä Pia Finnish Gymnastics Federation FIN
25. PRIONA VASILIKI Olympia Trikala/Hellenic Federation Of AGG GRE
26. Angelino Giulia FISAC ITA
27. Shupilova Yana FAGGU UKR
28. Savinykh Olga FAGGU UKR
29. Kurylko Juliia FAGGU UKR
30. Potapova Olena FAGGU UKR
31. Vorokhobina Natalya Prague AGG Team Thunder, Czech Federation of AGG CZE
32. LUCCHESI VIRGINIE AFCGE - Lançon FRA
33. LUCCHESI GUY AFCGE - Lançon FRA
34. GIACCIO AIMEE AFCGE - Lançon FRA
35. MAURIN CHRISTELLE AFCGE - Aubagne FRA
36. Juus Geidy GC Janika Tallinn / Estonian Gymnastics Federation EST
37. Tšernomorova Valeria GC Piruett / Estonian Gymnastics Federation EST
38. Orulaid Birgit GC Piruett / Estonian Gymnastics Federation EST
39. Voronina Viktoria GC Piruett / Estonian Gymnastics Federation EST
40. Orkina Tatyana SFAGG SRB
41. Madsen Emilie Blixenkrone Norby Greve Gymnastics club/ Danish Gymnastics Federation DEN
42. HUONG LE THI MAI SK MG MANTILA Brno CZE
43. Dopplerová Barbora AGG CZECH FEDERATION CZE