2024 Acrobatic Gymnastics Canadian Championships

06.06.2024 - 09.06.2024

Gatineau, QC

Deadline entry: 10.05.2024
Deadline MP3: 10.05.2024
Contact: Jean-Paul Caron ([email protected]), Jacynthe Harper ([email protected]), Niki Lavoie ([email protected])
Notes:

# Category Type
1. Level 7 (2015 or earlier) Womens pair
1.
2.
2. Level 7 (2015 or earlier) Mens pair
1.
2.
3. Level 7 (2015 or earlier) Mixed pair
1.
2.
4. Level 7 (2015 or earlier) Mixed Trio
1.
2.
5. Level 7 (2015 or earlier) Womens Trio
1.
2.
6. Level 7 (2015 or earlier) Mens group
1.
2.
7. Level 8 (2015 or earlier) Womens pair
1.
2.
8. Level 8 (2015 or earlier) Mens pair
1.
2.
9. Level 8 (2015 or earlier) Mixed pair
1.
2.
10. Level 8 (2015 or earlier) Womens Trio
1.
2.
11. Level 8 (2015 or earlier) Mens group
1.
2.
12. Level 8 (2015 or earlier) Mixed group
1.
2.
13. Level 9 (2015 or earlier) Womens pair
1.
2.
14. Level 9 (2015 or earlier) Mens pair
1.
2.
15. Level 9 (2015 or earlier) Mixed pair
1.
2.
16. Level 9 (2015 or earlier) Womens Trio
1.
2.
17. Level 9 (2015 or earlier) Mixed Trio
1.
2.
18. Level 9 (2015 or earlier) Mens group
1.
2.
19. Level 10 (2015 or earlier) Womens pair
1.
2.
20. Level 10 (2015 or earlier) Mens pair
1.
2.
21. Level 10 (2015 or earlier) Mixed pair
1.
2.
22. Level 10 (2015 or earlier) Womens Trio
1.
2.
23. Level 10 (2015 or earlier) Mixed Trio
1.
2.
24. Level 10 (2015 or earlier) Mens group
1.
2.
25. Youth (2008-2015) Womens pair
1.
2.
26. Youth (2008-2015) Mens pair
1.
2.
27. Youth (2008-2015) Mixed pair
1.
2.
28. Youth (2008-2015) Womens Trio
1.
2.
29. Youth (2008-2015) Mens group
1.
2.
30. AG1 (11-16) (2008-2015) Womens pair
1.
2.
31. AG1 (11-16) (2008-2015) Mens pair
1.
2.
32. AG1 (11-16) (2008-2015) Mixed pair
1.
2.
33. AG1 (11-16) (2008-2015) Womens Trio
1.
2.
34. AG1 (11-16) (2008-2015) Mens group
1.
2.
35. AG2 (12-18) (2006-2014) Womens pair
1.
2.
3.
36. AG2 (12-18) (2006-2014) Mixed pair
1.
2.
3.
37. AG2 (12-18) (2006-2014) Mens pair
1.
2.
3.
38. AG2 (12-18) (2006-2014) Womens Trio
1.
2.
3.
39. AG2 (12-18) (2006-2014) Mens group
1.
2.
3.
40. Junior (13-19) (2005-2013) Womens pair
1.
2.
3.
41. Junior (13-19) (2005-2013) Mens pair
1.
2.
3.
42. Junior (13-19) (2005-2013) Mixed pair
1.
2.
3.
43. Junior (13-19) (2005-2013) Womens Trio
1.
2.
3.
44. Junior (13-19) (2005-2013) Mens group
1.
2.
3.
45. Senior (2011 or earlier) Womens pair
1.
2.
3.
46. Senior (2011 or earlier) Mens pair
1.
2.
3.
47. Senior (2011 or earlier) Mixed pair
1.
2.
3.
48. Senior (2011 or earlier) Womens Trio
1.
2.
3.
49. Senior (2011 or earlier) Mens group
1.
2.
3.
50. Level 7 (2015 or earlier) Mixed group
1.
2.
51. Level 8 (2015 or earlier) Mixed Trio
1.
2.
52. Level 9 (2015 or earlier) Mixed group
1.
2.
53. Level 10 (2015 or earlier) Mixed group
1.
2.

Filter Entriesfilter

Level 7 (2015 or earlier)
1. Chelsea Zhang, Caitlin Stewart Team Alberta CAN
2. Malika Ismaiel, Ava Cornelisz-Guerrero Team Ontario CAN
3. Anna Schvenko, Rose-Marie Drolet Team Québec CAN
4. Callie Empey, Renee Patton Team Ontario CAN
Level 7 (2015 or earlier)
1. Naiya Cornelisz-Guerrero, Ethan Fu Team Ontario CAN
2. Yurii Ivanov, Alina Fokin Team Quebec CAN
Level 7 (2015 or earlier)
1. Ayah Ahmed, Lily Salsman, Alexis Ziegler Team Alberta CAN
2. Danni Dang, Naomi Kozak, Athena Stewart Team Alberta CAN
3. Harper Gontier - Loach, Sophie Cole, Sienna Bernardo Team Ontario CAN
4. Arya Coulson Fuller, Brooke Annett, Peyton Winter Team Ontario CAN
5. Wynter Young, Hanna Pronik, Ameila Nero Team Ontario CAN
6. Lila Lawson, Gabriele Biesenthal, Chelsea O'Gorman Team Ontario CAN
7. Madison McWatters, Kate Breckenridge, Hunter Carvish Team Ontario CAN
8. Mikaela Taia Levytska, Maria Filippenok, Amy Souaid Team Quebec CAN
Level 8 (2015 or earlier)
1. Mialana Urmakeeva, Raphaelle-Lily Masson Team Quebec CAN
2. Natalia Nuhic, Sophie Cooper Team Alberta CAN
3. Umida Kosimkhujaeva, Emily Saraci Team Ontario CAN
4. Taylor Wallace, Katelyn Gimby Team Ontario CAN
5. Alisa Sokolik, Léa-Rose Veilleux Team Quebec CAN
Level 8 (2015 or earlier)
1. Kensington Koks, Elise Britten, Alex Javier Team Alberta CAN
2. Manuela Tamayo Fajardo, Sophie Emily Santos Baciu, Haruka Kurishima Team Ontario CAN
3. Amanda Guérin, Livia Rioux, Sarah Drouin-Vattier Team Québec CAN
4. Onnalyn Sutter, Natalya Smid, Charlotte Pruyn Team Ontario CAN
5. Evelyn Murray, Madison Terry, Natalie Reilly Team Ontario CAN
6. Layla Cadieux, Baylee Christink, Hannah Gilmour Team Ontario CAN
Level 9 (2015 or earlier)
1. Varvara Belyaykova, Alina Zaporozhtseva Team Quebec CAN
Level 9 (2015 or earlier)
1. Ava Chausse, Shila LeBlanc, Sophie Jenkinson Team Alberta CAN
2. Glory Tsoukalas, Felicity Ho, Florence Livingston Team Quebec CAN
Youth (2008-2015)
1. Charlotte Stretch, Madeline Cooper Team Alberta CAN
2. Judy Zhang, Mia Zhou Team Ontario CAN
3. Coral Beaton, Eva Rediger Team Saskatchewan CAN
Youth (2008-2015)
1. Serene Abufool, Abby Wong, Ivana Burda Team Ontario CAN
AG1 (11-16) (2008-2015)
1. Neve MacDonald, Victoria Tkachenko Team Ontario CAN
2. Ana-Maria Perez Salas, Sophie Burda Team Ontario CAN
3. Marissa Houde, Rosie Laflamme Team Québec CAN
4. Ysabella Lano, Olivia Clark Team British Columbia CAN
AG1 (11-16) (2008-2015)
1. Olivia Nobis, Mya Berryman, Finnley de Vries Team Alberta CAN
2. Anya Kifourkian, Nantia Chotza, Suah Choi Team Ontario CAN
3. Natalie Rup, Ava Paul, Judy Ghafari Team Ontario CAN
4. Victoria Giroux, Alicia Noiseux, Raphaëlle Lévesque Team Québec CAN
5. Rose-Emma Chrétien, Méliane Dubuc, Ava-Jolie Larochelle Team Québec CAN
6. Erica Stojke, Junelle Sabang, Sarah Lawless Team British Columbia CAN
AG2 (12-18) (2006-2014)
1. Joelle Attard, Marcela Rodriguez Team Ontario CAN
AG2 (12-18) (2006-2014)
1. Jayden Rots-Chan, Lucas Izzo Team Ontario CAN
AG2 (12-18) (2006-2014)
1. Gillian deVries, Regan Forster, Sol Mendez Team Alberta CAN
2. Mackenzie Yelic, Kenna Erickson, Alejandra Sochacki Team Alberta CAN
3. Karyzza Guillermo, Jorden Diana, Lauren Martilla Team Ontario CAN
Junior (13-19) (2005-2013)
1. Maeve Doherty, Cloe Fiore Team Ontario CAN
Junior (13-19) (2005-2013)
1. Juliana Summers, Aleksandra Pioun, Ella Fedoration Team Ontario CAN
Senior (2011 or earlier)
1. Theo Rots-Chan, Emerson Wong Team Ontario CAN
Senior (2011 or earlier)
1. Jerusha Weekes, Chloe DeBruyne, Katie Thompson Team Saskatchewan CAN
Level 7 (2015 or earlier)
1. Kenzie MacGregor, Amelia McLintock-Hardy, Kayla Kwok, Julia Yuen Team Alberta CAN
Judges
1. Light Robert Team Alberta CAN
2. Kuhnert Jennifer Team Alberta CAN
3. Jarvis Rhonda Team British Columbia CAN
4. GILLIS Alexandre Team Québec CAN
5. D'Souza Debbie Gymnastics Canada CAN
6. Carss Nancy Gymnastics Canada CAN
7. Osbaldeston Kristine Team Alberta CAN
8. Di Salle Tammy Team Ontario CAN
9. Chow Tammy Team Ontario CAN
Coaches
1. McNabb Chelsea Team Alberta CAN
2. Zirk Anna-Lise Team Alberta CAN
3. Zutz Rebecca Team Alberta CAN
4. Iasynskiy Denys Team Alberta CAN
5. Torosyants Ren Team Ontario CAN
6. Duval-Seyer Maude Team Québec CAN
7. Duval-Seyer Audrey Team Québec CAN
8. De Leske Shawna Team British Columbia CAN
9. Rucka Eva Team Quebec CAN
10. Baitley Melissa Team Ontario CAN
11. Conley Warren Team Saskatchewan CAN
12. Dovigi Stephanie Team Ontario CAN
13. Middleton Scott Team Ontario CAN
14. Boosey Greg Team Ontario CAN
15. Belford Alyssa Team Ontario CAN
16. Johnson Jayson Team Alberta CAN
17. Newman Ashley Team Ontario CAN
18. Belyaykov Dmitry Team Quebec CAN
19. Belyaykova Yulia Team Quebec CAN
20. Morin Sarah Team Ontario CAN
21. Di Salle Mila Team Ontario CAN