2024 Region 4 Championships

18.05.2024 - 19.05.2024

Blue Springs, Missouri

Deadline entry: 26.04.2024
Deadline MP3: 16.05.2024
Contact: Ronda Francis - 816-520-8905 Carrie Tennis - 417-224-2890
Notes:

# Category Type
1. Level 2 WP Womens pair
1.
2. Level 3 WP Womens pair
1.
3. Level 4 WP Womens pair
1.
4. Level 5 WP Womens pair
1.
5. Level 6 WP Womens pair
1.
6. Level 7 WP Womens pair
1.
7. Level 8 WP Womens pair
1.
2.
8. Level 9 WP - 16+ Womens pair
1.
2.
9. Level 10 WP - 17+ Womens pair
1.
2.
10. Level 11-16 WP Womens pair
1.
2.
11. Jr 12-18 WP Womens pair
1.
2.
3.
12. Jr 13-19 WP Womens pair
1.
2.
3.
13. Sr WP Womens pair
1.
2.
3.
14. Level 2 WG Womens group
1.
15. Level 3 WG Womens group
1.
16. Level 4 WG - 9-10 Womens group
1.
17. Level 5 WG - 12+ Womens group
1.
18. Level 6 WG - 11-12 Womens group
1.
19. Level 7 WG Womens group
1.
20. Level 8 WG - 15+ Womens group
1.
2.
21. Level 9 WG - 16+ Womens group
1.
2.
22. Level 10 WG Womens group
1.
2.
23. Level 11-16 WG Womens group
1.
2.
24. Jr 12-18 WG Womens group
1.
2.
3.
25. Jr 13-19 WG Womens group
1.
2.
3.
26. Sr WG Womens group
1.
2.
3.
27. Level 2 MXP Mixed pair
1.
28. Level 3 MXP Mixed pair
1.
29. Level 4 MXP Mixed pair
1.
30. Level 5 MXP Mixed pair
1.
31. Level 6 MXP Mixed pair
1.
32. Level 7 MXP - 14+ Mixed pair
1.
33. Level 8 MXP Mixed pair
1.
2.
34. Level 9 MXP Mixed pair
1.
2.
35. Level 10 MXP - 15-16 Mixed pair
1.
2.
36. Level 11-16 MXP Mixed pair
1.
2.
37. Jr 12-18 MXP Mixed pair
1.
2.
3.
38. Jr 13-19 MXP Mixed pair
1.
2.
3.
39. Sr MXP Mixed pair
1.
2.
3.
40. Level 2 MP Mens pair
1.
41. Level 3 MP Mens pair
1.
42. Level 4 MP Mens pair
1.
43. Level 5 MP Mens pair
1.
44. Level 6 MP Mens pair
1.
45. Level 7 MP Mens pair
1.
46. Level 8 MP Mens pair
1.
2.
47. Level 9 MP Mens pair
1.
2.
48. Level 10 MP Mens pair
1.
2.
49. Level 11-16 MP Mens pair
1.
2.
50. Jr 12-18 MP Mens pair
1.
2.
3.
51. Jr 13-19 MP Mens pair
1.
2.
3.
52. Sr MP Mens pair
1.
2.
3.
53. Level 2 MXG Mixed group
1.
54. Level 3 MXG Mixed group
1.
55. Level 4 MXG Mixed group
1.
56. Level 5 MXG - 12+ Mixed group
1.
57. Level 6 MXG - 11-12 Mixed group
1.
58. Level 7 MXG Mixed group
1.
59. Level 8 MXG - 15+ Mixed group
1.
2.
60. Level 9 MXG Mixed group
1.
2.
61. Level 10 MXG Mixed group
1.
2.
62. Level 11-16 MXG Mixed group
1.
2.
63. Jr 12-18 MXG Mixed group
1.
2.
3.
64. Jr 13-19 MXG Mixed group
1.
2.
3.
65. Sr MXG Mixed group
1.
2.
3.
66. Level 2 MxT Mixed Trio
1.
67. Level 3 MxT Mixed Trio
1.
68. Level 4 MxT Mixed Trio
1.
69. Level 5 MxT - 10-11 Mixed Trio
1.
70. Level 6 MxT Mixed Trio
1.
71. Level 7 MxT Mixed Trio
1.
72. Level 8 MxT Mixed Trio
1.
2.
73. Level 9 MxT Mixed Trio
1.
2.
74. Level 10 MxT Mixed Trio
1.
2.
75. Level 11-16 MxT Mixed Trio
1.
2.
76. Jr 12-18 MxT Mixed Trio
1.
2.
3.
77. Jr 13-19 MxT Mixed Trio
1.
2.
3.
78. Sr MxT Mixed Trio
1.
2.
3.
79. Blocks - Bronze Xcel
1.
80. Blocks - Silver Xcel
1.
81. Blocks - Diamond Xcel
1.
82. Blocks - Platinum Xcel
1.
83. Blocks - Gold Xcel
1.
84. Level 6 WP - 10 & Under Womens pair
1.
85. Level 6 WP - 11-12 Womens pair
1.
86. Level 6 WP - 13+ Womens pair
1.
87. Level 7 WP - 11 & Under Womens pair
1.
88. Level 7 WP - 12-13 Womens pair
1.
89. Level 7 WP - 14+ Womens pair
1.
90. Level 8 WP - 13-14 Womens pair
1.
2.
91. Level 8 WP - 15+ Womens pair
1.
2.
92. Level 7 WG - 11 & Under Womens group
1.
93. Level 7 WG - 12-13 Womens group
1.
94. Level 7 WG - 14+ Womens group
1.
95. Level 6 MXP - 11-12 Mixed pair
1.
96. Level 6 MXP - 13+ Mixed pair
1.
97. Level 7 MXG - 11 & Under Mixed group
1.
98. Level 7 MXG - 14+ Mixed group
1.
99. Blocks - Bronze - 7 & Under Xcel
1.
100. Blocks - Bronze - 8 Xcel
1.
101. Blocks - Bronze - 9 Xcel
1.
102. Blocks - Bronze - 10 Xcel
1.
103. Blocks - Bronze - 11 Xcel
1.
104. Blocks - Bronze - 12+ Xcel
1.
105. Blocks - Silver - 11-12 Xcel
1.
106. Blocks - Silver - 13+ Xcel
1.
107. Level 8 WG - 15+ - Score Only Womens group
1.
2.

Filter Entriesfilter

Level 9 WP - 16+
1. Taye Ward Lucy Dunn Show-Me Acro USA
Level 10 WP - 17+
1. Caroline Bryson, Lily Cozby Show-Me Acro USA
Level 11-16 WP
1. Julie Killham, Brooklyn LaBatt Acro Explosion USA
Jr 12-18 WP
1. Elise Maher Gracie Deters Show-Me Acro USA
Level 4 WG - 9-10
1. Maggie Eaton, Mackinley Lies, Kenzington Coleman Acro Explosion USA
2. Millie Eaton, Blake Kennedy, Jewel Long Acro Explosion USA
Level 5 WG - 12+
1. Melanie Boenker, Alysa Jamis, Kynslee Harper Acro Explosion USA
Level 6 WG - 11-12
1. Brynlee Bastunas, Campbell Fisher, Landry Sanders MAATT USA
2. Caileigh Bastunas, Avery Rogers, Reagan Tainter MAATT USA
3. Cheyenne France, Kyndrie Brown, Mia Saer Acro Explosion USA
4. Madeline Kasper, Miah Dale, Gretchen Carder Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 8 WG - 15+
1. Genavieve Infranca, Rylee Chance, Molly Gerard Acro Explosion USA
2. Layla Sturgis, Callahan Pruente, Nora Dilks Acro Explosion USA
3. Leelou Pollard, Sage Fults, Tessa Metcalfe Acro Explosion USA
4. An Li Gibson, Erica Johnson, Madison Tennis Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
5. Kirstin Roderick, Ava Roderick, Quinn Vulgamott Columbia Acro & Tumbling Team USA
6. Dayna Depue, Charlie Gandt, Lila Williams Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 9 WG - 16+
1. Aubree Southerland, Karlee Wright, Taylor Snodgrass MAATT USA
2. Madison Post, Gillian Phillips, Cora Fairbanks Chances Pride Acro & Tumble USA
Jr 12-18 WG
1. Cailyn Hulsey, Clarice Krupp, Emilee Huebler MAATT USA
2. Adeline Qualkinbush, Addison Schmitt, Kayla Hagedorn Acro Explosion USA
3. Alli Graham, Kenna Morgan, Ruby Flackmiller Acro Explosion USA
Jr 13-19 WG
1. Alba Cummings, Mia Jones, Gianna Graham Acro Explosion USA
Level 7 MXP - 14+
1. Lillian Gantner, AJ Sheaver Show-Me Acro USA
Level 10 MXP - 15-16
1. Faith Nicol, Peter Vonder Haar Show-Me Acro USA
Level 5 MXG - 12+
1. Tayler Nelke, Neva Petefish, Adelina Fister, Penelope Thompson Chances Pride Acro & Tumble USA
Level 6 MXG - 11-12
1. Indra Elefson, Kyndrie Brown, Frankie Lansdale, Catherine Snow Acro Explosion USA
2. Maggie Johnson, Madeline Kasper, Emma Stottle, Olivia Kasper Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 8 MXG - 15+
1. Madison Post, Lulu Marsh, Gillian Phillips, Cora Fairbanks Chances Pride Acro & Tumble USA
Level 5 MxT - 10-11
1. Allie Albretsen, John Albretsen, Penelope Maddock Show-Me Acro USA
Blocks - Diamond
1. Graham Alli Acro Explosion USA
Blocks - Platinum
1. Bryson Caroline Show-Me Acro USA
2. Graham Gianna Acro Explosion USA
Blocks - Gold
1. Huebler Emilee MAATT USA
2. Nicol Faith Show-Me Acro USA
3. Qualkinbush Adeline Acro Explosion USA
4. Cummings Alba Acro Explosion USA
5. Chance Rylee Acro Explosion USA
6. LaBatt Brooklyn Acro Explosion USA
Level 6 WP - 10 & Under
1. Ava Alferman, Addison Leach MAATT USA
2. Cora Albretsen, Luna Field Show-Me Acro USA
3. Sadie Albretsen, Savannah Fountain Show-Me Acro USA
Level 6 WP - 11-12
1. Freya Grayson, Laina Rasmussen MAATT USA
2. Abby Saer, Delaney Aversman Acro Explosion USA
3. Cheyenne France, Addison Kilgore Acro Explosion USA
4. Maggie Johnson, Emma Stottle Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 6 WP - 13+
1. Addison Fritzemeyer, Ellie Gray MAATT USA
2. Karley Jones, Madi Thomas MAATT USA
Level 7 WP - 11 & Under
1. Everly Jackson, Dennise Butler MAATT USA
2. Clara Baxter, Kali Mayfield-Bayhylle MAATT USA
3. Savannah Miller, Mia Gildehaus Show-Me Acro USA
4. Allie Albretsen, Mahira Husic Show-Me Acro USA
5. Charlie Hart, Gretchen Carder Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 7 WP - 12-13
1. Penny Rogers, Brooklynn Kramme MAATT USA
2. Annalise Fister, Skyler Nelke Chances Pride Acro & Tumble USA
Level 7 WP - 14+
1. Alaina McCallon, Jonni Kliethermes Midwest Elite Acrobatics USA
2. Henlie Adkison, Malorie Reasor MAATT USA
3. Kayla Workman, Addison Bolejack Acro Explosion USA
4. An Li Gibson, Erica Johnson Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
5. Caroline Cattau, Brianna Keen Show-Me Acro USA
6. Emily Riggs, Olivia Kasper Columbia Acro & Tumbling Team USA
7. Kirstin Roderick, Greenly Paver Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 8 WP - 13-14
1. Lily Gamet, Annaleigh Dunn Midwest Elite Acrobatics USA
2. Makenna GoetzGraham, Klover Bowman Show-Me Acro USA
Level 8 WP - 15+
1. Adley Ackerson, Emmalee Schulz Acro Explosion USA
2. Charlie Gandt, Lila Williams Columbia Acro & Tumbling Team USA
3. Dayna Depue, Amelia Yeazel Columbia Acro & Tumbling Team USA
4. Ava Roderick, Miah Dale Columbia Acro & Tumbling Team USA
5. Audra Willis, Quinn Vulgamott Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 7 WG - 11 & Under
1. Abby Saer, Addison Kilgore, Catherine Snow Acro Explosion USA
Level 7 WG - 12-13
1. Indra Elefson, Frankie Lansdale, Delaney Aversman Acro Explosion USA
2. Veronica Burt, Anabel Nunez, Olivia Hoberg Acro Explosion USA
3. Cheyenne France, Catherine Snow, Ella Workman Acro Explosion USA
Level 7 WG - 14+
1. Ayla Eiler, Rylan Price, Brooke Tainter MAATT USA
2. Kennedy Farquhar, Charlotte Hall, Sofia Nunez Acro Explosion USA
3. Neva Petefish, Skyler Nelke, Lulu Marsh Chances Pride Acro & Tumble USA
Level 6 MXP - 11-12
1. John Albretsen, Dalylah Zuellig Show-Me Acro USA
2. Atley Zepp, Everly Paver Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 6 MXP - 13+
1. Drew Tennis, Erica Johnson Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
Level 7 MXG - 11 & Under
1. Skye Aslinger, Zoe Hiatt, Arie Isom, Tynzlee Thomas MAATT USA
Level 7 MXG - 14+
1. Lillian Gantner, Makenna Goetz Graham, AJ Sheaver, Klover Bowman Show-Me Acro USA
2. Greenly Paver, Atley Zepp, Charlie Hart, Everly Paver Columbia Acro & Tumbling Team USA
Blocks - Bronze - 7 & Under
1. Bastunas Caileigh MAATT USA
2. Jackson Etta MAATT USA
3. France Cheyenne Acro Explosion USA
4. Albretsen Sadie Show-Me Acro USA
Blocks - Bronze - 8
1. Rogers Penny MAATT USA
2. Grayson Freya MAATT USA
3. Hoberg Olivia Acro Explosion USA
4. Elefson Indra Acro Explosion USA
5. Field Luna Show-Me Acro USA
6. Fountain Savannah Show-Me Acro USA
7. Gantner Lillian Show-Me Acro USA
8. Miller Savannah Show-Me Acro USA
9. Zuellig Dalylah Show-Me Acro USA
10. Carder Gretchen Columbia Acro & Tumbling Team USA
Blocks - Bronze - 9
1. Alferman Ava MAATT USA
2. Adkison Henlie MAATT USA
3. Aslinger Skye MAATT USA
4. Ackerson Adley Acro Explosion USA
5. Cattau Caroline Show-Me Acro USA
6. Kasper Olivia Columbia Acro & Tumbling Team USA
Blocks - Bronze - 10
1. Hiatt Zoe MAATT USA
2. Pollard Leelou Acro Explosion USA
3. Infranca Genavieve Acro Explosion USA
4. Workman Kayla Acro Explosion USA
5. Nunez Sofia Acro Explosion USA
6. Gibson An Li Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
7. Stottle Emma Columbia Acro & Tumbling Team USA
8. Coleman Kenzington Acro Explosion USA
Blocks - Bronze - 11
1. Thomas Tynzlee MAATT USA
2. Petefish Neva Chances Pride Acro & Tumble USA
3. Fister Adelina Chances Pride Acro & Tumble USA
4. Albretsen John Show-Me Acro USA
5. Hart Charlie Columbia Acro & Tumbling Team USA
6. Vulgamott Quinn Columbia Acro & Tumbling Team USA
7. Dale Miah Columbia Acro & Tumbling Team USA
Blocks - Bronze - 12+
1. Workman Ella Acro Explosion USA
2. Burt Veronica Acro Explosion USA
3. Marsh Lulu Chances Pride Acro & Tumble USA
4. Nelke Skyler Chances Pride Acro & Tumble USA
5. GoetzGraham Makenna Show-Me Acro USA
6. Williams Lila Columbia Acro & Tumbling Team USA
Blocks - Silver - 11-12
1. Southerland Aubree MAATT USA
2. Jackson Everly MAATT USA
3. Kramme Brooklynn MAATT USA
4. Ward Tayelynn Show-Me Acro USA
5. Sturgis Layla Acro Explosion USA
Blocks - Silver - 13+
1. Post Madison Chances Pride Acro & Tumble USA
2. Johnson Erica Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
3. Gandt Charlie Columbia Acro & Tumbling Team USA
4. Dilks Lenora Acro Explosion USA
5. Pruente Callahan Acro Explosion USA
Level 8 WG - 15+ - Score Only
1. Audra Willis, Emily Riggs, Amelia Yeazel Columbia Acro & Tumbling Team USA