2024 RG Canadian Championships

23.05.2024 - 26.05.2024

Gatineau, QC

Deadline entry: 05.05.2024
Deadline MP3: 15.05.2024
Contact: Jean-Paul Caron ([email protected]) Jacynthe Harper ([email protected]) Teresa Orr ([email protected]) Brihana Mosienko ([email protected])
Notes:

# Category Type
1. Novice (2012, 2013, 2014) Individual
1.
2.
3.
4.
2. Junior Open (2009, 2010, 2011) Individual
1.
2.
3.
4.
3. Junior HP (2009, 2010, 2011) Individual
1.
2.
3.
4.
4. Senior Open (2008+) Individual
1.
2.
3.
4.
5. Senior HP (2008+) Individual
1.
2.
3.
4.
6. Novice (2012, 2013, 2014) Group
1.
2.
7. Junior Development (2009-2012) Group
1.
2.
8. Junior FIG (2009, 2010, 2011) Group
1.
2.
9. Senior Development (2014-2008+) Group
1.
2.
10. Senior FIG (2008+) Group
1.
2.

Filter Entriesfilter

Novice (2012, 2013, 2014)
1. Hattori Alyse Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
2. Steinkrug Macey Okanagan RG CAN
3. Zhang Penny Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Plyasunova Alice Origami Rhthmics CAN
5. Arnal Annabelle HPTC International CAN
6. Frew Kamilla Gymnastics Saskatchewan CAN
7. Frew Kasandra Gymnastics Saskatchewan CAN
8. Barry Sara-Marie Gymnastics Saskatchewan CAN
9. Mihailova Nicole Planet Rhythmics CAN
10. Lytvyn Sasha Planet Rhythmics CAN
11. Nie Nydia Viva RGC CAN
12. Yang Alytheia Kalev Estienne RG CAN
13. Khristoforova Eleonora Trillium Rhythmic CAN
14. Ozcelik Arya Trillium Rhythmic CAN
15. Hagi Emeline Trillium Rhythmic CAN
16. Yevzlin Nicole Trillium Rhythmic CAN
17. Sui Alysa Toronto Aspirals CAN
18. Anokhin Emily Planet Rhythmics CAN
19. Ying Renee York Stars RGC CAN
20. Chen Chantal York Stars RGC CAN
21. Cho Tara York Stars RGC CAN
22. BERGER Siana Adagio RG CAN
23. CHOY Isla Adagio RG CAN
24. LIU Chloe Adagio RG CAN
25. LUM Pilar Adagio RG CAN
26. Chan Ella Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
27. Qiu Anglia Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
28. Kruger Camille Jusco RGC CAN
29. Lau Jazlyn Jusco RGC CAN
30. Michailidis Elena Jusco RGC CAN
Junior Open (2009, 2010, 2011)
1. Song Minna Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
2. Girard Leila Okanagan RG CAN
3. Massa Anya Okanagan RG CAN
4. Hardy Pippa Okanagan RG CAN
5. Leung Ella Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
6. Chen Dora Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
7. Furuya Missha Aura CAN
8. Laksman Nava Aura CAN
9. Nursal Nermin Aura CAN
10. Johnson Sienna HPTC International CAN
11. Taylor Lilyana HPTC International CAN
12. Pion Nadia Gymnastics Saskatchewan CAN
13. Pavlova Angelina Gymnastics Saskatchewan CAN
14. Chiem Sophie Ad Astra Athletic Academy CAN
15. Hing Angelica Silhouettes of York RGC CAN
16. Matviychuk Kseniia Silhouettes of York RGC CAN
17. Ma Martina Silhouettes of York RGC CAN
18. Lavigne Abigail Burlington Gymnastics Club CAN
19. Garcia-Quek Yanelis Planet Rhythmics CAN
20. Ablikim Berna Viva RGC CAN
21. Zheng Mona Kalev Estienne RG CAN
22. Costeva Taisia Kalev Estienne RG CAN
23. Kononova Polina Kalev Estienne RG CAN
24. Lemghari Israa Rythmik Québec CAN
25. Pylypchyk Victoria Rythmik Québec CAN
26. Bachinsky Alexandra Trillium Rhythmic CAN
27. Gruber Ella Glimmer Athletic Club CAN
28. Yu Silvia Kanata RSG club CAN
29. CHAN Avis Adagio RG CAN
30. Vorotnitskaya Dana Planet Rhythmics CAN
31. Staritsina Miroslava Planet Rhythmics CAN
32. Cronin Alliya York Stars RGC CAN
33. Mammoliti Giorgia Ritmika RGC CAN
34. Carter Dominique Extenso CAN
35. WANG Winona Adagio RG CAN
36. Masani Mako Jusco RGC CAN
37. Chizhova Elizaveta Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
Junior HP (2009, 2010, 2011)
1. PASSECHNYY Maria Questo RG CAN
2. CAO Eva Questo RG CAN
3. VETRICEAN Kate Questo RG CAN
4. Grigore Natalie Silhouettes of York RGC CAN
5. LENG Cynthia Burlington Gymnastics Club CAN
6. Cox Clara Okanagan RG CAN
7. Corbett Anna Questo RG CAN
8. Sholkavich Milana Kalev Estienne RG CAN
9. Martynova Sofia Kalev Estienne RG CAN
10. Alemam Jana Kalev Estienne RG CAN
11. Huang Maya Rythmik Québec CAN
12. Yevzlin Lillian Trillium Rhythmic CAN
13. Lu Gillian Trillium Rhythmic CAN
14. Ivanova Iana Trillium Rhythmic CAN
15. Kaminsky Julianna Trillium Rhythmic CAN
16. GUSYEV Sophie Planet Rhythmics CAN
17. Zhang Isabella York Stars RGC CAN
18. Koops Morgan Ritmika RGC CAN
19. Nguyen Olivia Jusco RGC CAN
20. Ghosh Elise Jusco RGC CAN
Senior Open (2008+)
1. Czemeres Karlee Gymnastics Saskatchewan CAN
2. Sakata Tsubaki Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
3. WILKE Anais Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
4. Ilieva Veronica Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
5. Hardy Camille Okanagan RG CAN
6. Cameron Mishra Okanagan RG CAN
7. Salazar Karen Aura Rhythmics CAN
8. Monaxios Sofia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
9. CAO Siyuan Questo RG CAN
10. Kroeker-Tom Mamie HPTC International CAN
11. Bolgarova Veronika - PR HPTC International CAN
12. Czemeres Karlee Gymnastics Saskatchewan CAN
13. Battiston Victoria Aura CAN
14. Sergeyeva Veronica Burlington Gymnastics Club CAN
15. Jin Zoe Viva RGC CAN
16. Comtois Maggie Rythmik Québec CAN
17. Lin Viky Ottawa RG Club CAN
18. Li Stella Ottawa RG Club CAN
19. Kretchina Amy Trillium Rhythmic CAN
20. Rudiy Leonella Trillium Rhythmic CAN
21. Kovalevych Marta Glimmer Athletic Club CAN
22. LEVYTSKYY Alissa Glimmer Athletic Club CAN
23. Situ Leann Kanata RSG club CAN
24. Sarlis Evangelia Kanata RSG club CAN
25. Ashimova Saule Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
26. CHING Natalie Adagio RG CAN
27. CHAN Lauren Adagio RG CAN
28. Wang Phoebe York Stars RGC CAN
29. Stepanski Revital Ritmika RGC CAN
30. Blanchard Lori Li Extenso CAN
31. Saumure-mullins Dominik Extenso CAN
32. Xie Tiana Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
33. Mora Laura Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
34. Zhao Sophie Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
35. Hua Jessie Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
Senior HP (2008+)
1. Goyal Pari Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
2. Kuts Margaret Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
3. COCSANOVA Tatiana Questo RG CAN
4. SHAHBAZIAN Suzanna Questo RG CAN
5. HE Cindy Burlington Gymnastics Club CAN
6. Brierley Noelle Okanagan RG CAN
7. Karasik Adel Kalev Estienne RG CAN
8. KAMENETSKY Karin Kalev Estienne RG CAN
9. LIN Angelina Kalev Estienne RG CAN
10. Drevylo Veronika Trillium Rhythmic CAN
11. KALLEMAA Carmel Glimmer Athletic Club CAN
12. Mechkova Maria Toronto Aspirals CAN
13. AGNEW Keira Kanata RSG club CAN
14. PANG Selena Kanata RSG club CAN
15. LEE Erica Adagio RG CAN
Novice (2012, 2013, 2014)
1. Team Glimmer Glimmer Athletic Club CAN
Junior Development (2009-2012)
1. Alegria Junior Development of 5 Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
2. Kalev Estienne Kalev Estienne CAN
Junior FIG (2009, 2010, 2011)
1. Vertigo Junior National team Vertigo RGA CAN
2. Silhouettes of York Silhouettes of York CAN
3. Team Glimmer Glimmer Athletic Club CAN
4. York Stars FIG Junior Group York Stars RGC CAN
5. Grace Junior FIG Group Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
Senior Development (2014-2008+)
1. Origami Senior Development Origami Rhythmics CAN
2. Ottawa RGC Senior Development Ottawa RG Club CAN
3. Toronto Aspirals Senior Development Toronto Aspirals CAN
4. Grace Senior Develop group Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
Senior FIG (2008+)
1. Team Glimmer Glimmer Athletic Club CAN
2. ADAGIO Adagio RG CAN
3. Grace Senior FIG group Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
4. Gymnastics Canada Gymnastics Canada CAN
5. Gymnastics Canada Gymnastics Canada CAN
Judges
1. Joukova Svetlana Kalev Estienne CAN
2. Arendasova Daniela N/A CAN
3. POPOVA Natalia CAN
4. CYR COTE Ginette CAN
5. Legere Stephanie CAN
6. ATAOL Victoria Rythmik Québec CAN
7. PETKOVA Kamena CAN
8. Arnold Adrienne CAN
9. FRATTAROLI Angela CAN
10. Savchenko Elizabeth N/A CAN
11. Tsyhanok Lisa Questo RG CAN
Coaches
1. Kogosov Angela Vertigo RGA CAN
2. Todorova Daniela Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
3. Malkoske Angelina Gymnastics Saskatchewan CAN
4. Cox Adeena Gymnastics Saskatchewan CAN
5. Getsova Blagovesta Origami Rhythmics CAN
6. SHTREVENSKY Ekaterina Questo RG CAN
7. NADTOTCHII Iana Silhouettes of York RGC CAN
8. Pan Mimi Olympia Rhythmic Gymnastics CAN
9. Martens Camille Okanagan RG CAN
10. MacPherson Brie-Anne Okanagan RG CAN
11. KHABAROVA Olga Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
12. RYBAK Natalia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
13. Stantcheva Ada Aura CAN
14. Mori Megan Aura CAN
15. HEBERT Shari HPTC International CAN
16. Bramer Connie Ad Astra Athletic Academy CAN
17. Kovtun Mariya Burlington Gymnastics Club CAN
18. Kalkan Nataliia Planet Rhythmics CAN
19. Shykharieva Anastasiia Kalev Estienne RG CAN
20. JIN Xinhong (Sing) Ottawa RG Club CAN
21. Kovtun Lyudmyla Burlington Gymnastics Club CAN
22. Moelder Janika Glimmer Athletic Club CAN
23. Tolkachova Ludmilla Glimmer Athletic Club CAN
24. Shlykova Yulia Trillium Rhythmic CAN
25. Salova Anna Toronto Aspirals CAN
26. Gambarova Leyla Toronto Aspirals CAN
27. Kerr Samantha Kanata RSG club CAN
28. Martens Judy Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
29. Korkh Natasha Planet Rhythmics CAN
30. Assadoullaev Julia York Stars RGC CAN
31. Thibault Brigitte Extenso CAN
32. Lonsdale Ashley Adagio RG CAN
33. Shavdatuashvili Mia Adagio RG CAN
34. Moroz Anastasia Adagio RG CAN
35. Borisova Yuliia Rythmik Québec CAN
36. Kachaiev Natalia Viva RGC CAN
37. Li Mei Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
38. Wei Xiao Wen Linda Grace Rhythmic Gymnastics Club CAN
39. Musin Ekaterina Jusco RGC CAN
40. MOUTAFCHIEV Stefka Jusco RGC CAN
41. SOLOVIEVA Larissa Ritmika RGC CAN