ROME CUP RG 2024 - 5th Rhythmic Gymnastics Tournament for clubs

12.07.2024 - 14.07.2024

Rome (Ostia)

Deadline entry: 15.05.2024
Deadline MP3: 15.06.2024
Contact: +393479420723
Notes:

# Category Type
1. LEVEL A ALLIEVE 1 - 2016 (2016) Individual
1.
2.
2. LEVEL A ALLIEVE 1 - 2015 (2015) Individual
1.
2.
3. LEVEL A ALLIEVE 2 (2014) Individual
1.
2.
4. LEVEL A ALLIEVE 3 (2013) Individual
1.
2.
5. LEVEL A PRE JUNIOR (2012) Individual
1.
2.
6. LEVEL A JUNIOR 1 (2011) Individual
1.
2.
7. LEVEL A JUNIOR 2 (2010) Individual
1.
2.
8. LEVEL A JUNIOR 3 (2009) Individual
1.
2.
9. LEVEL A SENIOR (2008 AND OLDER) Individual
1.
2.
10. LEVEL B ALLIEVE 1 - 2016 (2016) Individual
1.
2.
11. LEVEL B ALLIEVE 1 - 2015 (2015) Individual
1.
2.
12. LEVEL B ALLIEVE 2 (2014) Individual
1.
2.
13. LEVEL B ALLIEVE 3 (2013) Individual
1.
2.
14. LEVEL B PRE JUNIOR (2012) Individual
1.
2.
15. LEVEL B JUNIOR 1 (2011) Individual
1.
2.
16. LEVEL B JUNIOR 2 (2010) Individual
1.
2.
17. LEVEL B JUNIOR 3 (2009) Individual
1.
2.
18. LEVEL B SENIOR (2008 AND OLDER) Individual
1.
2.
19. LEVEL C ALLIEVE 1 - 2016 (2016) Individual
1.
2.
20. LEVEL C ALLIEVE 1 - 2015 (2015) Individual
1.
2.
21. LEVEL C ALLIEVE 2 - 2014 (2014) Individual
1.
2.
22. LEVEL C ALLIEVE 3 - 2013 (2013) Individual
1.
2.
23. LEVEL C PRE JUNIOR (2012) Individual
1.
2.
24. LEVEL C JUNIOR 1 (2011) Individual
1.
2.
25. LEVEL C JUNIOR 2 (2010) Individual
1.
2.
26. LEVEL C JUNIOR 3 (2009) Individual
1.
2.
27. LEVEL C SENIOR (2008 AND OLDER) Individual
1.
2.
28. BABY CUP 2016 (8 YEARS NOT COMPLETE) (2016) Individual
1.
2.
29. BABY CUP 2017 (2017) Individual
1.
2.
30. BABY CUP 2018 - 2019- 2020 (2018 - 2019- 2020) Individual
1.
31. Senior Group (SENIOR) Group
1.
2.
32. Junior Group (JUNIOR) Group
1.
33. Allieve Grup (ALLIEVE) Group
1.
2.

Filter Entriesfilter

LEVEL A ALLIEVE 1 - 2016 (2016)
1. Syvachuk Zlata Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
2. Skhulukhia Elisabed GEO KETIS ACADEMY GEO
3. Modebadze aleksandra RG KETIS ACADEMY GEO
LEVEL A ALLIEVE 1 - 2015 (2015)
1. VERDOLINI ALESSANDRA ASD Ritmica Dynamo ITA
2. Dubrovskaia Elizaveta A.TRIKOMITIS CYP
3. Yudina Daria Kharkiv “Vostok” UKR
4. DI FIORE SHAKIRA ASD Ritmica Dynamo ITA
5. Negara Emily ASD Ritmica Dynamo ITA
6. Punhanli Nilay Ojaq Sport Club AZE
LEVEL A ALLIEVE 2 (2014)
1. Rudush Ivanna Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
2. Fava Asia Natasha U.S. Casati Arcore ITA
3. Bidinotto Matilde U.S. Casati Arcore ITA
4. Brunelli Mia U.S. Casati Arcore ITA
5. PALADINI BENEDETTA ASD DORIA GYM ITA
6. Aniskina Mishel Ojaq Sport Club AZE
7. DI FELICIANTONIO FRANCESCA Marymount ITA
LEVEL A ALLIEVE 3 (2013)
1. Melis Athena RhythmicSport Academy ITA
2. Ceban Denisa RhythmicSport Academy ITA
3. Amodio Celeste RhythmicSport Academy ITA
4. Piergentili Emma Fortebraccio Perugia ITA
5. Huleichuk Aliona Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
6. Stinska Zlata Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
7. Chinchik Elіna Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
8. zedelashvili elene RG KETIS ACADEMY GEO
9. Skoreiko Eva Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
10. Coconi Isabel Eurogymnica Torino ITA
11. Gallizia Ginevra Eurogymnica Torino ITA
12. Frigerio Emma U.S. Casati Arcore ITA
13. Morandi Greta U.S. Casati Arcore ITA
14. Tulbure Elisa Yasmine Virtus ITA
15. CUCCARO ELISA Ginnastica Grifone ITA
16. CARDELINI GIOIA GIMNALL PESARO ITA
17. NICOLETTI ANNA GIMNALL PESARO ITA
18. NOBILI ALESSANDRA GIMNALL PESARO ITA
19. Atakishiyeva Sara Ojaq Sport Club AZE
20. Yusifli Aylin Ojaq Sport Club AZE
21. Yusifova Selin Ojaq Sport Club AZE
22. Sharifova Gulluzar Ojaq Sport Club AZE
LEVEL A PRE JUNIOR (2012)
1. PORCELLI IRENE asd ginnastica ritmica iris ITA
2. Baglioni Ginevra Fortebraccio Perugia ITA
3. Luiblinetska Аnna Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
4. Schettino Camilla Polisportiva Varese ITA
5. Cortese Arianna Eurogymnica Torino ITA
6. Viano Matilde Eurogymnica Torino ITA
7. Sazonova Yeva Kharkiv “Vostok “ UKR
8. Mazzoni Biancamaria Virtus ITA
9. Pedretti Martina Virtus ITA
10. MILASI SVEVA LISA ASD BUTTERFLY ITA
11. CALZOLARI ALICE GIMNALL PESARO ITA
12. VACCARINI VITTORIA GIMNALL PESARO ITA
13. TERRACCIANO SOFIA GIMNALL PESARO ITA
LEVEL A JUNIOR 1 (2011)
1. Rzepecka Olivia RhythmicSport Academy ITA
2. Zaccaria Emma Ginnastica Roma ITA
3. Maruccia Giorgia asd ginnastica ritmica iris ITA
4. carleschi emma a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. Mereshko Khrystyna Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
6. Kritska Anna Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
7. Ciobanu Nicole Eurogymnica Torino ITA
8. Capriolo Giulia Eurogymnica Torino ITA
9. Sordi Amely Eurogymnica Torino ITA
10. ZABBIA AURORA Accademia di Alta Formazione Sportiva ITA
11. Vicari Martina Virtus ITA
12. MASSARUT MELISSA ASD Ritmica Dynamo ITA
13. CODREAN ELISA GABRIELA ASD Ritmica Dynamo ITA
14. ATTANASIO ANGELICA ASD DORIA GYM ITA
15. Ryabin Sofia Premier Gymnastics USA
16. GIORDANO GINEVRA ASD BUTTERFLY ITA
17. caltagirone elena asd butterfly ITA
18. De Luca Greta A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
19. Cestra Elisa Marymount ITA
LEVEL A JUNIOR 2 (2010)
1. Baraev Myrhiam RhythmicSport Academy ITA
2. Errica Serena RhythmicSport Academy ITA
3. PETRACCHI Isabella Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
4. Di liddo Emma asd ginnastica ritmica iris ITA
5. Shuta Emily RhythmicSport Academy ITA
6. Pecetti Marta Fortebraccio Perugia ITA
7. Poletti Ginevra Ilaria Maria Ritmica Melzo ITA
8. DUBROVSKAIA ALEKSANDRA A.TRIKOMITIS CYP
9. Cortese Chiara Eurogymnica Torino ITA
10. Parente Sara Eurogymnica Torino ITA
11. Russo Anna Eurogymnica Torino ITA
12. Ba Mati Virtus ITA
13. LIKOSSO BLESSING LITOKO ASD Ritmica Dynamo ITA
14. CERETTI MATILDE GIMNALL PESARO ITA
15. Cavallo Giulia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
LEVEL A JUNIOR 3 (2009)
1. MADIAI Gemma Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
2. PARRI Sofia Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
3. Bianco Cristina asd ginnastica ritmica iris ITA
4. Platoni Ludovica Fortebraccio Perugia ITA
5. Petrova Diana Fortebraccio Perugia ITA
6. Fabbi Rebecca Fortebraccio Perugia ITA
7. Lika Eglissa Eurogymnica Torino ITA
8. Pala Alessia Eurogymnica Torino ITA
9. LO GIUDICE ASIA Accademia di Alta Formazione Sportiva ITA
10. Dancelli Nicole Virtus ITA
11. DE BLASI ILARIA ASD BUTTERFLY ITA
12. MOLLI AURORA ASD BUTTERFLY ITA
13. BUCCI ELEONORA GIMNALL PESARO ITA
14. PUGLIESE ARIANA GIMNALL PESARO ITA
15. Dell’Amura Giulia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
16. Fumarola Giulia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
17. Lamarina Serena A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
18. Palmisano Giorgia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
19. Trisciuzzi Francesca A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
LEVEL A SENIOR (2008 AND OLDER)
1. LOTTI Ginevra Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
2. De Feudis Arianna asd ginnastica ritmica iris ITA
3. de sanctis sara a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
4. matteoni lucrezia a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. guerriero elisa a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. Italiani Rachele Fortebraccio Perugia ITA
7. Renga Alessia Fortebraccio Perugia ITA
8. Baldassini Lavinia Fortebraccio Perugia ITA
9. Pasquino Eva Fortebraccio Perugia ITA
10. Bussolini Ludovica Fortebraccio Perugia ITA
11. Bertoni Aurora Eurogymnica Torino ITA
12. GOLFARELLI Laura Eurogymnica Torino ITA
13. CUTTINI Virginia Eurogymnica Torino ITA
14. Straniero Stefania Eurogymnica Torino ITA
15. Quarello Cecilia Eurogymnica Torino ITA
16. Sabattini Matilde U.S. Casati Arcore ITA
17. Lozito Camilla U.S. Casati Arcore ITA
18. PISCOPIELLO ASIA KAROL ASD DORIA GYM ITA
19. RIZZO CHIARA ASD DORIA GYM ITA
20. DE MATTEIS MELISSA ASD DORIA GYM ITA
21. BORRI LUCREZIA GIMNALL PESARO ITA
22. Allegro Alessandra A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
23. GARATTI MARIA SOLE ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
LEVEL B ALLIEVE 1 - 2016 (2016)
1. Marinelli Flenghi Eliana GRS Differdange LUX
2. Morais Ferreira Elia GRS Differdange LUX
3. RONCONI VICTORIA ASD Ritmica Dynamo ITA
4. MACCARRONE ELISA ASD Ritmica Dynamo ITA
5. Fortes Helenah GRS Differdange LUX
6. Pinto Salagean Maria Vitoria GRS Differdange LUX
LEVEL B ALLIEVE 1 - 2015 (2015)
1. Encarnaçao Lemos Diana GRS Differdange LUX
2. Certelli Greta CSC Edoardo Antonelli ITA
3. Pandolfi Diana A.S.D.ELANA GYM ITA
4. Oliviieri CATALEYA A.S.D.ELANA GYM ITA
5. Hostelovska Sofіya SC “Force” UKR
LEVEL B ALLIEVE 2 (2014)
1. Di benedetto Elena asd ginnastica ritmica iris ITA
2. Liguori Lisa SSD Dreaming Gymnastics ITA
3. Chesanovska Mariia SSD Dreaming Gymnastics ITA
4. Chesanovska Ania SSD Dreaming Gymnastics ITA
5. Lucchesi Noemi SSD Dreaming Gymnastics ITA
6. sarnari dafne a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. sarnari luna a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
8. De Sousa Lyana GRS Differdange LUX
9. Zeetsen Bindi GRS Differdange LUX
10. Lozitska Kira GRS Differdange LUX
11. Ronchi Gioia Ritmica Melzo ITA
12. Gunarathna Viyara Udapitiya Ritmica Melzo ITA
13. Vecchio Diana Mainu Ritmica Melzo ITA
14. Fabrizi Viola CSC Edoardo Antonelli ITA
15. OLIVIERI DOMINIQUE A.S.D.ELANA GYM ITA
16. Buccheri Melissa A.S.D.ELANA GYM ITA
17. MOLINO Melissa A.S.D.ELANA GYM ITA
18. Rossodivita Noemi A.S.D.ELANA GYM ITA
19. Prisco Asia ASD Ritmica Dynamo ITA
20. Santoni Gioele ASD Gymwell ITA
21. GRIANI GRETA ASD BUTTERFLY ITA
22. KHAZHOMIA BARBARE RG KETIS ACADEMY GEO
LEVEL B ALLIEVE 3 (2013)
1. Bracci Greta Ginnastica Roma ITA
2. Monterone Greta asd ginnastica ritmica iris ITA
3. patti greta a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
4. Contucci Amelie a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. cortellessa alice a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. faruoli mia a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. Turrini Alice RhythmicSport Academy ITA
8. Melis Lucie GRS Differdange LUX
9. vashakmadze elen RG KETIS ACADEMY GEO
10. Maggiani Daiana SSD Dreaming Gymnastics ITA
11. Voskoboinyk Oryna Kharkiv Vostok UKR
12. Vakheta Nika Kharkiv Vostok UKR
13. Biocca Noemi A.S.D.ELANA GYM ITA
14. Magnanti Asia A.S.D.ELANA GYM ITA
15. GRUNTAR CLAUDIA ASD Ritmica Dynamo ITA
16. Di Bartolomeo Rebecca asd butterfly ITA
LEVEL B PRE JUNIOR (2012)
1. Petrangeli Papini Sara a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
2. minuz diamante a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
3. Jaldin Torrico Melissa RhythmicSport Academy ITA
4. Girmacea Stefania RhythmicSport Academy ITA
5. Aremescu Alexandra GRS Differdange LUX
6. Gomes Cindy GRS Differdange LUX
7. HERNANDEZ BAEZA ALEXA SOFIA INPODE Puebla MEX
8. Maksymiv Anastasia U.S. Casati Arcore ITA
9. Dimitrova Victoria Virtus ITA
10. BEVILACQUA DASHA ASD Ritmica Dynamo ITA
11. Vinatoru Michelle Gabriella ASD Ritmica Dynamo ITA
12. Romizi Sveva Ginnastica Roma ITA
13. Capria Asia Ginnastica Roma ITA
14. SHEVCHENKO VICTORIYA ASD ELANA GYM ITA
15. SALVI CECILIA Marymount ITA
LEVEL B JUNIOR 1 (2011)
1. Belgiovine Sara asd ginnastica ritmica iris ITA
2. Kuzmyn Olga Anima Ritmica ASD ITA
3. Venturelli Giulia Anima Ritmica ASD ITA
4. mattiacci ester a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. scaldaferri sara a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. lucci lucrezia a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. proietti beatrice a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
8. Paiola Eva RhythmicSport Academy ITA
9. De Rosa Elena ASD Polisportiva Roma 11 ITA
10. Melis Sara GRS Differdange LUX
11. Soares Alyssia GRS Differdange LUX
12. Balicchia Rachele Ritmica Melzo ITA
13. Faccenda Noemi CSC Edoardo Antonelli ITA
14. Rossi Viola SSD Dreaming Gymnastics ITA
15. Termini Giulia A.S.D.ELANA GYM ITA
16. BASCONI LUDOVICA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
17. FARINA ARIANNA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
18. D'Auria Francesca Ssd Babel ITA
19. Paladini Costanza Upr Montemarciano ITA
20. SFASCIOTTI ALICE UPR Montemarciano ITA
21. Nardi Pasi Chantal Scuola Calcinato ITA
22. TUDINI GIORGIA ASD Ritmica Dynamo ITA
23. Borracelli Nicole Ginnastica Grifone ITA
24. Filippini Daria Scuola Calcinato ITA
25. Zizzi Giulia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
26. CARDI DILETTA Marymount ITA
LEVEL B JUNIOR 2 (2010)
1. Ricchetti Sophie SSD Dreaming Gymnastics ITA
2. Mariani Miriam SSD Dreaming Gymnastics ITA
3. rosati leila a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
4. ciurlia alice a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. Zambon Aurora RhythmicSport Academy ITA
6. Balducci Anna ASD Polisportiva Roma 11 ITA
7. Capone Alice Greta ASD Polisportiva Roma 11 ITA
8. Luciano Carla ASD Polisportiva Roma 11 ITA
9. Meli Clarissa S.G. Propatria 1883 ITA
10. Bernardelli Sara Ritmica Melzo ITA
11. Menconi Margherita SSD Dreaming Gymnastics ITA
12. Ganapini Nina Zoe SSD Dreaming Gymnastics ITA
13. Marletti Elisa Ssd Babel ITA
14. LASTELLA SOFIA ASD Ritmica Dynamo ITA
15. Colucci Nicole Ginnastica Grifone ITA
16. PORCELLI MARTINA ASD BUTTERFLY ITA
LEVEL B JUNIOR 3 (2009)
1. Gymnast C tbd GTV de Badhoeve NED
2. Gymnast D tbd GTV de Badhoeve NED
3. SILVESTRIS GAIA asd ginnastica ritmica iris ITA
4. Uccello Aurora SSD Dreaming Gymnastics ITA
5. rampelli sara a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. de dominicis martina a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. Sireus Lisa ASD Polisportiva Roma 11 ITA
8. Montuori Asia CSC Edoardo Antonelli ITA
9. ROVERSI BEATRICE ASD Promenade Ritmica Roma ITA
10. ZIELLO GIULIA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
11. Bartoli Aurora Ginnastica Roma ITA
12. MASSI MATILDE ASD ELANA GYM ITA
LEVEL B SENIOR (2008 AND OLDER)
1. Gymnast A tbd GTV de Badhoeve NED
2. Gymnast B tbd GTV de Badhoeve NED
3. Beneduce Sara Ginnastica Roma ITA
4. Di Maio Alma SSD Aikya srl ITA
5. Martelli Matilde SSD Aikya srl ITA
6. Piazza Vittoria SSD Aikya srl ITA
7. Salerno Martina SSD Aikya srl ITA
8. Cioli Giulia SSD Dreaming Gymnastics ITA
9. marenga elena margherita a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
10. RICCHIUTI MARIA STELLA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
11. missori giada a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
12. De Santis Beatrice a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
13. GIACON VITTORIA RhythmicSport Academy ITA
14. MASSAROLA ESTER RhythmicSport Academy ITA
15. MATTIA ALESSIA ASD ALIKA ITA
16. PROLI CHIARA ASD ALIKA ITA
17. Sparacino Ginevra Ginnastica Roma ITA
18. BONILLA AGUIRRE GABRIELA INPODE Puebla MEX
19. BARRERA HIGUERA ARANZA JIMENA INPODE Puebla MEX
20. Lena Ilaria Ginnastica Roma ITA
21. MOKRYNSKA VERONICA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
22. POMPILI ALICE UPR Montemarciano ITA
23. RICCIONE AURORA UPR Montemarciano ITA
24. Marchese Beatrice Ginnastica Roma ITA
25. Heer Dafne ASD Note di Ritmica ITA
26. Bellini Marzia Ginnastica Grifone ITA
27. MARINOSCI RACHELE ASD ELANA GYM ITA
28. Giacon Carlotta asd butterfly ITA
29. Alessandri Giulia Romana asd butterfly ITA
30. ANGELOSANTO NICOLE ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
LEVEL C ALLIEVE 1 - 2016 (2016)
1. burnar emma a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
2. Chirgadze Elisabed RG KETIS ACADEMY GEO
3. Bernabucci Alice Ssd Babel ITA
4. Altobelli Elis Ssd Babel ITA
5. PRESTA ASCIUTTO GIUSY ASD Ritmica Dynamo ITA
LEVEL C ALLIEVE 1 - 2015 (2015)
1. Naso Eva Ginnastica Roma ITA
2. Bonetti Alice Ginnastica Roma ITA
3. Alharthy Elya Diamond academy UAE
4. Moroi Maria Nicoleta ASD Polisportiva Roma 11 ITA
5. Ventimiglia Chloe Aglaia ASD Polisportiva Roma 11 ITA
6. Babazade Zahra Sportsbox AZE
7. Hasanzada Farah Sportsbox AZE
8. Aghayeva Fatima Sportsbox AZE
9. Ceralli Sofia A.S.D.ELANA GYM ITA
10. BUJOR AURORA POL. LANUVIUM ITA
11. CICOGNA VITTORIA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
12. Corica Ginevra Ssd Babel ITA
13. Maggi Anna IG Sport e Benessere ITA
14. D’Aniello Arianna ASD Ritmica Dynamo ITA
15. Ozel Mira Ojaq Sport Club AZE
LEVEL C ALLIEVE 2 - 2014 (2014)
1. Muletti Isabella Gaia Anima Ritmica ASD ITA
2. mattiacci noemi a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
3. SPIEZIO GAIA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
4. pierini vittoria a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. irti luna a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. fioravanti chiara a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. proietti diletta a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
8. Brunelli Sofia RhythmicSport Academy ITA
9. Aghalar Zeynab Sportsbox AZE
10. Babayeva Dilshad Sportsbox AZE
11. Aleskerova Minaya Sportsbox AZE
12. Jafarova Aylin Sportsbox AZE
13. Mibelli Alice CSC Edoardo Antonelli ITA
14. Lorenzi Daniela A.S.D.ELANA GYM ITA
15. RIGOTTI VITTORIA Ritmic Art ASD ITA
16. DALLA CHIARA ANGELICA Ritmic Art ASD ITA
17. GHEORGHIU DELIA Ritmic Art ASD ITA
18. nisti giulia POL. LANUVIUM ITA
19. BOLGIA VERONICA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
20. CANTU' TESSA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
21. CELANI SARA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
22. Sadiq Arzu Sportsbox AZE
23. Burduja Denise Andreea ASD Ritmica Dynamo ITA
24. Tarverdiyeva Fatima Ojaq Sport Club AZE
LEVEL C ALLIEVE 3 - 2013 (2013)
1. FLORIS ALICE S.S.D. MY COCOON ITA
2. LOCCI SOFIA S.S.D. MY COCOON ITA
3. Sirena Sofia asd ginnastica ritmica iris ITA
4. colamonaco francesca a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. Pasotto Chiara RhythmicSport Academy ITA
6. Bertagna De Marchi Bianca S.G. Propatria 1883 ITA
7. Zefi Greisi Ritmica Melzo ITA
8. Figus Valentina ASD ALMA ITA
9. Loy Maria ASD ALMA ITA
10. Cadoni Eleonora Rithmic For You ITA
11. Littera Lorena Rithmic For You ITA
12. Curreli Erica Rithmic For You ITA
13. Todasca SOFIA A.S.D.ELANA GYM ITA
14. CICILIANO GIORGIA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
15. PRIVOLI ZOE ASD Promenade Ritmica Roma ITA
16. TORBIDONI ALICE UPR Montemarciano ITA
17. ZAMPA VICTORIA UPR Montemarciano ITA
18. ARISTE' ARIANNA UPR Montemarciano ITA
19. DONNOLI SARA ASD Ritmica Dynamo ITA
20. LEBEDIEVA VALERIYA ASD Ritmica Dynamo ITA
21. Isca Celeste ASD Note Di Ritmica ITA
22. Paulet Xeniadora Elena ASD Note Di Ritmica ITA
LEVEL C PRE JUNIOR (2012)
1. Cividini Camilla Anima Ritmica ASD ITA
2. Ceresa Martina Anima Ritmica ASD ITA
3. Margheritti Francesca Anima Ritmica ASD ITA
4. ALFIERI GIOIA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. D'AMIZIO GRETA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. gabrielli marika a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
7. melissi aurora a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
8. MATTEO LETIZIA ASD ALIKA ITA
9. Colicchia Sofia ASD Polisportiva Roma 11 ITA
10. Floreiu Maria Camelia ASD Polisportiva Roma 11 ITA
11. De Vito Gaia S.G. Propatria 1883 ITA
12. Moro Greta S.G. Propatria 1883 ITA
13. Abbasova Xadidja Sportsbox AZE
14. Margani Ginevra CSC Edoardo Antonelli ITA
15. Cammarata Gaya ASD ALMA ITA
16. CAMBRIANI GAIA A.S.D.ELANA GYM ITA
17. Astore Annalù SB SportArt ITA
18. Tosto Ludovica SB SportArt ITA
19. Ducci Emma A.S.D.ELANA GYM ITA
20. LASTELLA FLAVIA ASD Ritmica Dynamo ITA
21. LUSTRO CLARA ASD Ritmica Dynamo ITA
22. MARCHETTI GRETA ASD Ritmica Dynamo ITA
23. CECCHINI LUDOVICA ASD Ritmica Dynamo ITA
24. Baloghlanova Maryam Ojaq Sport Club AZE
25. CHIRAN ANNA MARIA ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
LEVEL C JUNIOR 1 (2011)
1. FRISARI GAIA asd ginnastica ritmica iris ITA
2. PORCEDDA SOFIA S.S.D. MY COCOON ITA
3. Pavesi Elisabetta Anima Ritmica ASD ITA
4. mimmocchi giulia a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. micarelli emma a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. Lanzolla Penelope CSC Edoardo Antonelli ITA
7. Valenti Marta CSC Edoardo Antonelli ITA
8. Buccheri Matilde A.S.D.ELANA GYM ITA
9. Terzulli Safira SB SportArt ITA
10. Saguto Greta Sofia SB SportArt ITA
11. magnanimi viola POL. LANUVIUM ITA
12. Corica Vittoria Ssd Babel ITA
13. GUIDI CAMILLA UPR Montemarciano ITA
14. CARDEA DILETTA ASD Ritmica Dynamo ITA
15. ROSSI BENEDETTA ASD Ritmica Dynamo ITA
16. CASADIO RACHELE ASD Ritmica Dynamo ITA
17. Colucci Elena A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
LEVEL C JUNIOR 2 (2010)
1. Crespiatico Sofia Anima Ritmica ASD ITA
2. Parisi Chiara Rita RhythmicSport Academy ITA
3. BRAI DIANA IOANA ASD ALIKA ITA
4. Buchonskii Alessandra ASD Polisportiva Roma 11 ITA
5. Magnanti Francesca ASD Polisportiva Roma 11 ITA
6. Cheng Yuai S.G. Propatria 1883 ITA
7. Brunetti Rebecca S.G. Propatria 1883 ITA
8. Desenzani Olivia S.G. Propatria 1883 ITA
9. De Francisci Giulia ASD ALMA ITA
10. Miorin Sofia ASD ALMA ITA
11. Del Papa Bianca SSD Dreaming Gymnastics ITA
12. RIGOTTI BEATRICE Ritmic Art ASD ITA
13. SPINOLA MARGOT Ritmic Art ASD ITA
14. oliva giulia POL. LANUVIUM ITA
15. sardini eleonora POL. LANUVIUM ITA
16. Kan Evangeliya La Reine UZB
17. GODUTO SARA UPR Montemarciano ITA
18. MANGIASCIUTTO NICOLE ASD Ritmica Dynamo ITA
19. D’AGOSTINO Jamila ASD Ritmica Dynamo ITA
20. Pirrocco Giada ASD Promenade Ritmica Roma ITA
LEVEL C JUNIOR 3 (2009)
1. Spinetti Matilde SSD Dreaming Gymnastics ITA
2. gabrielli ginevra a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
3. maglietta aurora a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
4. bonini elena a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
5. MATTEO SOFIA ASD ALIKA ITA
6. CACCIAPAGLIA GINEVRA ASD ALIKA ITA
7. Malcotti Eva S.G. Propatria 1883 ITA
8. Brion Giorgia S.G. Propatria 1883 ITA
9. Mameli Emma ASD ALMA ITA
10. Secci Vanessa Rithmic For You ITA
11. Bellu Sara Rithmic For You ITA
12. Solito Francesca A.S.D.ELANA GYM ITA
13. Danieli Rebecca SB SportArt ITA
14. Umbrello Sara SB SportArt ITA
15. ponzi ilaria a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
16. Ghizzardi Giulia Ssd Babel ITA
17. Biordi Mara Miriam Ssd Babel ITA
18. TRANZILLO JULIA ASD ALIKA ITA
19. Chiarenza Ilaria ASD Polisportiva Roma 11 ITA
20. Raguso Rebecca A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
21. Scialpi Maria Vincenza A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
22. DI MEO AZZURRA ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
23. DELLI COLLI CAMILLA ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
LEVEL C SENIOR (2008 AND OLDER)
1. Santoni Sara Ginnastica Roma ITA
2. Conigliaro Elisa SSD Aikya srl ITA
3. Cusumano Elena Ornella SSD Aikya srl ITA
4. Gioe' Alessandra SSD Aikya srl ITA
5. Lo Monaco Carla SSD Aikya srl ITA
6. Salerno Viola SSD Aikya srl ITA
7. Finazzo Rachele SSD Aikya srl ITA
8. Agrusa Ginevra SSD Dreaming Gymnastics ITA
9. SALVAGNI CAROLA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
10. santucci giulia a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
11. CARLUCCINI FRANCESCA a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
12. roiati beatrice a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
13. valiani eleonora a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
14. piepoli aurora a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
15. zaccarini brenda a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
16. BUSCEMI CAROLINA SSD Aikya srl ITA
17. FANTUZZI NICOLE ASD ALIKA ITA
18. AMORETTI BEATRICE ASD ALIKA ITA
19. PETRANGELI GIADA ASD ALIKA ITA
20. Desenzani Bianca S.G. Propatria 1883 ITA
21. Grossi Greta S.G. Propatria 1883 ITA
22. Colomo Aurora CSC Edoardo Antonelli ITA
23. Miotto Beatrice CSC Edoardo Antonelli ITA
24. Volpe Martina CSC Edoardo Antonelli ITA
25. Balistreri Elvira ASD ALMA ITA
26. LOAIZA AGUIRRE CARMEN ANDREA INPODE Puebla MEX
27. SCOLARI CLAUDIA Ritmic Art ASD ITA
28. dumitru laura nicoleta POL. LANUVIUM ITA
29. pollari elena POL. LANUVIUM ITA
30. MANNA GINEVRA UPR Montemarciano ITA
31. BORSINI SARA UPR Montemarciano ITA
32. Singhsmith Austyn TK Gymfit GBR
33. LEONARDI ALESSIA ASD ALIKA ITA
34. GIUOCO ELEONORA ASD Ritmica Dynamo ITA
35. Pietrobattista Giulia ASD Promenade Ritmica Roma ITA
36. Blasi Cecilia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
37. Leonardi Siria ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
BABY CUP 2016 (8 YEARS NOT COMPLETE) (2016)
1. Hatamleh Hind Diamond academy UAE
2. Marech Aurora SSD Dreaming Gymnastics ITA
3. Bonomi Letizia RhythmicSport Academy ITA
4. Mammadova Deniz Sportsbox AZE
5. Kerimli Adel Sportsbox AZE
6. Hasanzada Amina Sportsbox AZE
7. Musazada Banu Sportsbox AZE
8. Mammadova Mehri Sportsbox AZE
9. Jafarova Sama Sportsbox AZE
10. Oniani Liza RG KETIS ACADEMY GEO
11. Butiashvili Mariami RG KETIS ACADEMY GEO
12. Monterosso Amelie Ssd Babel ITA
13. Caponetto Gaia Ssd Babel ITA
14. CAMPANA NOA ASD Ritmica Dynamo ITA
15. SANSALONE SARA ASD Ritmica Dynamo ITA
16. Aliyeva Aylin Ojaq Sport Club AZE
BABY CUP 2017 (2017)
1. Eynullayeva Amira Sportsbox AZE
2. BUCCHERI AURORA A.S.D.ELANA GYM ITA
3. Lorenzi Roberta A.S.D.ELANA GYM ITA
4. ZAYNIDDINOVA SOFIYA La Reine UZB
5. ANDRONICOV AURORA ASD Ritmica Dynamo ITA
6. Potapova Solomіya Chernivtsi СК "ADVENTURE" UKR
7. Gayibli Leyli Ojaq Sport Club AZE
8. Dolchayeva Nuray Ojaq Sport Club AZE
BABY CUP 2018 - 2019- 2020 (2018 - 2019- 2020)
1. Naso Mia Ginnastica Roma ITA
2. Mohammad Salma Diamond academy UAE
3. LUFFARELLI GRETA ASD ALIKA ITA
4. Gasimzada Aylin Sportsbox AZE
5. Hasanova Ayan Sportsbox AZE
6. Huseynova Safiya Sportsbox AZE
7. Osmanli Ayla Sportsbox AZE
8. ALESSANDRA FLORIS S.S.D. MY COCOON ITA
9. Gallo Carola Ssd Babel ITA
10. ZAYNIDDINOVA ZIYODAXON La Reine UZB
11. ZAYNIDDINOVA NODIRAXON La Reine UZB
12. Zeynalova Surayya Sportsbox AZE
13. BAMBINI EVA Ginnastica Grifone ITA
14. Akbarli Neslihan Ojaq Sport Club AZE
15. Valizada Narmin Ojaq Sport Club AZE
Senior Group (SENIOR)
1. ASD BUTTERFLY SENIOR 5 HOOPS ASD BUTTERFLY ITA
Junior Group (JUNIOR)
1. ASD RITMICA DYNAMO 5 BALLS ASD Ritmica Dynamo ITA
2. ASD BUTTERFLY JUNIOR 5 BALLS ASD BUTTERFLY ITA
3. ASD BUTTERFLY 4 HOOPS ASD BUTTERFLY ITA
4. ASD BUTTERFLY 5 HOOPS ASD BUTTERFLY ITA
Allieve Grup (ALLIEVE)
1. ASD BUTTERFLY ALLIEVE WA ASD BUTTERFLY ITA
2. GIMNALL PESARO 5 HOOPS GIMNALL PESARO ITA
Judges
1. Andriani Lucia asd ginnastica ritmica iris ITA
2. Sirtore Noemi Ginnastica Roma ITA
3. Kushnir Arnetta Diamond academy UAE
4. Salvi Emma Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
5. di nardo gilda a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
6. MOTTA ERIKA ASD ALIKA ITA
7. Bykov Alena GRS Differdange LUX
8. Gambarova Aynur Sportsbox AZE
9. Cella Linda S.G. Propatria 1883 ITA
10. Aleotti Silvia CSC Edoardo Antonelli ITA
11. Constantin Elena A.S.D.ELANA GYM ITA
12. Boiko Alisa Kharkiv “Vostok” UKR
13. GUADIN AMINA Ritmic Art ASD ITA
14. Dominguez Veronica INPODE Puebla MEX
15. Di Brango Giulia SB SportArt ITA
16. Mattavelli Simona Maria U.S. Casati Arcore ITA
17. KADHIM CHIARA ASD Promenade Ritmica Roma ITA
18. lauretti laura POL. LANUVIUM ITA
19. FARINELLI AURORA UPR Montemarciano ITA
20. Bazzoffi Ilaria IG Sport e Benessere ITA
21. Zaccaria Maila Ssd Babel ITA
22. Mistura Gaia Eurogymnica Torino ITA
23. MARSANO SERENA ASD DORIA GYM ITA
24. Fioravanti Marzia Rithmic For You ITA
25. Marzulli Fabiola A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
26. Goyushova Laman Ojaq Sport Club AZE
Coaches
1. Sacchiero Giulia RhythmicSport Academy ITA
2. Bonvicini Iara RhythmicSport Academy ITA
3. SANGILLI ALESSANDRA asd ginnastica ritmica iris ITA
4. LOSITO DALILA asd ginnastica ritmica iris ITA
5. FILIPPINO ILENIA S.S.D. MY COCOON ITA
6. Sechi Chiara Ginnastica Roma ITA
7. Bonini Giulia Ginnastica Roma ITA
8. Gori Agnese Centro Ginnastica Lastra a Signa ITA
9. chiodetti emanuela Ritmica Melzo ITA
10. deponti alessandra Ritmica Melzo ITA
11. Murenets Yelyzaveta Diamond academy UAE
12. BOGACHUK MARINA Anima Ritmica ASD ITA
13. Gullotti Luisa SSD Aikya srl ITA
14. Librizzi Silvia SSD Aikya srl ITA
15. Marchi Samantha SSD Dreaming Gymnastics ITA
16. Poli Alice SSD Dreaming Gymnastics ITA
17. Muracchioli Martina SSD Dreaming Gymnastics ITA
18. meleo martina a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
19. mantella fiammetta a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
20. iacomini liliana a.s.d. polimnia ritmica romana ITA
21. Durdenevskaya Svetlana Fortebraccio Perugia ITA
22. D'ANZI SILVIA ASD ALIKA ITA
23. MAURO ELEONORA ASD ALIKA ITA
24. MOTTA ERIKA ASD ALIKA ITA
25. Faggionato Anita S.G. Propatria 1883 ITA
26. Bruzzano Stella S.G. Propatria 1883 ITA
27. Flocco Sofia S.G. Propatria 1883 ITA
28. Flocco Sara S.G. Propatria 1883 ITA
29. Cirulli Maria Nicole S.G. Propatria 1883 ITA
30. Cella Linda S.G. Propatria 1883 ITA
31. Makhanova Diana GRS Differdange LUX
32. Lozitska Valeria GRS Differdange LUX
33. Timmermans Claudia GRS Differdange LUX
34. Lemos Liliana GRS Differdange LUX
35. Kazimova Kamilla Sportsbox AZE
36. Vahabova Fidan Sportsbox AZE
37. Baghirova Chimnaz Sportsbox AZE
38. Muliar Vitalina Chernivtsi SK ADVENTURE UKR
39. Frediani Dionigi Di Cosimo Maria Elisa CSC Edoardo Antonelli ITA
40. Colomo Martina CSC Edoardo Antonelli ITA
41. David Giorgia CSC Edoardo Antonelli ITA
42. Melis Martina Sara ASD ALMA ITA
43. Melis Giulia ASD ALMA ITA
44. Camarra Maria Laura Rithmic For You ITA
45. Opuratori Martina SSD Dreaming Gymnastics ITA
46. Vaccaro Elisa Eurogymnica Torino ITA
47. Marchese Silvia Eurogymnica Torino ITA
48. Constantin Elena A.S.D.ELANA GYM ITA
49. Surdo Michela A.S.D.ELANA GYM ITA
50. D'agostino Elisabetta A.S.D.ELANA GYM ITA
51. SAMOYLENKO OLENA Ritmic Art ASD ITA
52. NACCARI MARIA SILVIA Accademia di Alta Formazione Sportiva ITA
53. De Alencar Ana Paula SB SportArt ITA
54. Fiorentini Viola SB SportArt ITA
55. Papka Liliia Kharkiv Vostok UKR
56. Balashova Iryna Kharkiv Vostok UKR
57. Sabattini Aurora U.S. Casati Arcore ITA
58. lauretti laura POL. LANUVIUM ITA
59. mastrantonio alice POL. LANUVIUM ITA
60. bellucci arianna POL. LANUVIUM ITA
61. FARINELLI AURORA UPR Montemarciano ITA
62. POMPILI ALICE UPR Montemarciano ITA
63. MANNA GINEVRA UPR Montemarciano ITA
64. RICCIONE AURORA UPR Montemarciano ITA
65. Marzella Giulia IG Sport e Benessere ITA
66. Nunzi Valentina Ginnastica Roma ITA
67. Cardarelli Valentina Ginnastica Roma ITA
68. Pozzi Sonia Ssd Babel ITA
69. Giannetta Rossella Ssd Babel ITA
70. Bazzoffi Ilaria IG Sport e Benessere ITA
71. Santoni Rachele ASD Promenade Ritmica Roma ITA
72. DE VITIS DORIA ASD DORIA GYM ITA
73. Serra Patrizia ASD Promenade Ritmica Roma ITA
74. Kiyanenko-Chiet Elena Premiere Gymnastics USA
75. Morandi Gioia ASD Gymwell ITA
76. Ancona Giuseppina Anastasia A.S.D. Tyche Ginnastica Ritmica Martina Franca ITA
77. Ismayilova Zuleykha Ojaq Sport Club AZE
78. Santini Anna Maria ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA
79. Mazza Francesca ASD GYMNICHE CS LAZIO CASSINO ITA