Flip-N-Fun Championships

07.06.2024 - 09.06.2024

Sevierville Convention Center - Sevierville, TN

Deadline entry: 28.05.2024
Deadline MP3: 28.05.2024
Contact: Kyla Knights - [email protected] KSIS Questions - Carrie Tennis - 417-224-2890 - [email protected]
Notes:

# Category Type
1. Level 2 WP Womens pair
1.
2. Level 3 WP Womens pair
1.
3. Level 4 WP - 9-10 Womens pair
1.
4. Level 5 WP Womens pair
1.
5. Level 6 WP Womens pair
1.
6. Level 7 WP Womens pair
1.
7. Level 2 WG Womens group
1.
8. Level 3 WG Womens group
1.
9. Level 4 WG Womens group
1.
10. Level 5 WG Womens group
1.
11. Level 5 WG - 12+ Womens group
1.
12. Level 6 WG - 11-12 Womens group
1.
13. Level 7 WG Womens group
1.
14. Level 3 MXP Mixed pair
1.
15. Level 4 MXP Mixed pair
1.
16. Level 5 MXP Mixed pair
1.
17. Level 6 MXP - 13+ Mixed pair
1.
18. Level 7 MXP - 12-13 Mixed pair
1.
19. Level 2 MXP Mixed pair
1.
20. Level 2 MP Mens pair
1.
21. Level 3 MP Mens pair
1.
22. Level 4 MP Mens pair
1.
23. Level 5 MP Mens pair
1.
24. Level 6 MP Mens pair
1.
25. Level 7 MP Mens pair
1.
26. Level 2 MXG Mixed group
1.
27. Level 3 MXG Mixed group
1.
28. Level 4 MXG Mixed group
1.
29. Level 5 MXG Mixed group
1.
30. Level 6 MXG - 11-12 Mixed group
1.
31. Level 7 MXG Mixed group
1.
32. Level 2 MxT Mixed Trio
1.
33. Level 3 MxT Mixed Trio
1.
34. Level 4 MxT Mixed Trio
1.
35. Level 5 MxT - 10-11 Mixed Trio
1.
36. Level 6 MxT Mixed Trio
1.
37. Level 7 MxT - 14+ Mixed Trio
1.
38. Blocks - Silver Xcel
1.
39. Blocks - Gold Xcel
1.
40. Blocks - Bronze Xcel
1.
41. Level 5 WP - 10-11 Womens pair
1.
42. Level 5 WP - 12+ Womens pair
1.
43. Level 6 WP - 10 & Under Womens pair
1.
44. Level 6 WP - 11-12 Womens pair
1.
45. Level 6 WP - 13+ Womens pair
1.
46. Level 7 WP - 11 & Under Womens pair
1.
47. Level 7 WP - 12-13 Womens pair
1.
48. Level 7 WP - 14+ Womens pair
1.
49. Level 7 WG - 11 & Under Womens group
1.
50. Level 7 WG - 12-13 Womens group
1.
51. Level 7 WG - 14+ Womens group
1.
52. Level 7 MXG - 12-13 Mixed group
1.
53. Level 7 MXG - 14+ Mixed group
1.
54. Blocks - Bronze - 8 & Under Xcel
1.
55. Blocks - Bronze - 9 Xcel
1.
56. Blocks - Bronze - 10 Xcel
1.
57. Blocks - Bronze - 11+ Xcel
1.

Filter Entriesfilter

Level 4 WP - 9-10
1. Charlotte Millet, Gracelyn Millet International Elite USA
Level 5 WG - 12+
1. Harper Ensor, Scarlett Morris, Isla Thompson FLIPS USA
Level 6 WG - 11-12
1. Charlotte Dohne, Allison Harmon, Brynn Lazaro International Elite USA
2. Riyenne Acey, Madison Gray, Anabelle Riley FLIPS USA
Level 6 MXP - 13+
1. Drew Tennis, Erica Johnson Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
Level 7 MXP - 12-13
1. Avianna Tory, Eugene Hasbargen Tumble U USA
Level 6 MXG - 11-12
1. Dylan Masuicca, Sydney Ricci, Taylor Lyon, Delaney Austin International Elite USA
2. Maggie Johnson, Madeline Kasper, Emma Stottle, Olivia Kasper Columbia Acro & Tumbling Team USA
3. Riyenne Acey, Madison Gray, Eva Rotier, Fernanda Scuderi FLIPS USA
Level 5 MxT - 10-11
1. Allie Albretsen, John Albretsen, Penelope Maddock Show-Me Acro USA
Level 7 MxT - 14+
1. Grant Mathison, Francisca Coloton, Gabby Sherbert International Elite USA
Blocks - Silver
1. Hopkins Marley International Elite USA
2. Hasbargen Eugene Tumble U USA
Blocks - Gold
1. Cola Julie Hahn's Gymnastics USA
Level 5 WP - 10-11
1. Kinsey Skelton, Riley Fisher International Elite USA
2. Sadie Lee, Gwen Hackney Aerial's Athletics USA
3. Scarlett Watson, Kennlynn Fenton Aerial's Athletics USA
4. Autumn Brady, Riley Collier WSGC USA
5. Ava Langston, Daisey Shiverdecker Tumble U USA
Level 5 WP - 12+
1. Claire Coombs, Kaylex Burwinkel Aerial's Athletics USA
Level 6 WP - 10 & Under
1. Cora Albretsen, Luna Field Show-Me Acro USA
2. Sadie Albretsen, Savannah Fountain Show-Me Acro USA
3. Arianna Harris, Aubrie Bradshaw Aerial's Athletics USA
Level 6 WP - 11-12
1. Maggie Johnson, Emma Stottle Columbia Acro & Tumbling Team USA
Level 6 WP - 13+
1. Elizabeth Earl, Sydney Kenan International Elite USA
Level 7 WP - 11 & Under
1. Allie Albretsen, Mahira Husic Show-Me Acro USA
2. Stella Streber, Karlee Coleman Aerial's Athletics USA
Level 7 WP - 12-13
1. Ellianah Lenox, Annie Ruth Taylor Tumble U USA
2. Bailey Collins, Eva Rotier FLIPS USA
3. Selah Erb, Clara Shaw Hahn's Gymnastics USA
Level 7 WP - 14+
1. Marley Hopkins, Kira Clemenko International Elite USA
2. Victoria Nevitt, Marley Beavers International Elite USA
3. Kayla Workman, Addison Bolejack Acro Explosion USA
4. An Li Gibson, Erica Johnson Alliance Gymnastics and Acrobatics USA
5. Micha Knight, Gracelynn Boger Paramount Acro USA
Level 7 WG - 11 & Under
1. Scarlett Watson, Evelynn Thompson, Karlee Coleman Aerial's Athletics USA
Level 7 WG - 12-13
1. Stella Streber, Kaylex Burwinkel, Ryleigh Cummings Aerial's Athletics USA
2. Veronica Burt, Anabel Nunez, Olivia Hoberg Acro Explosion USA
3. Indra Elefson, Frankie Lansdale, Delaney Aversman Acro Explosion USA
4. Cheyenne France, Catherine Snow, Ella Workman Acro Explosion USA
5. Ernesta Battiston, Aubrey Tackett, ZoeLynn Smith Tumble U USA
6. Selah Erb, Clara Shaw, Julie Cola Hahn's Gymnastics USA
Level 7 WG - 14+
1. Camila Hale, Kambrie Crager, Lainey Haas Aerial's Athletics USA
2. Kennedy Farquhar, Charlotte Hall, Sofia Nunez Acro Explosion USA
Level 7 MXG - 12-13
1. Arianna Harris, Evelynn Thompson, Aubrie Bradshaw, Kambrie Crager Aerial's Athletics USA
2. Bailey Collins, Scarlett Morris, Anabelle Riley, Isla Thompson FLIPS USA
Level 7 MXG - 14+
1. Camila Hale, Evanee Haas, Ryleigh Cummings, Lainey Haas Aerial's Athletics USA
Blocks - Bronze - 8 & Under
1. Millet Charlotte International Elite USA
2. Tory Avianna Tumble U USA
3. Battiston Ernesta Tumble U USA
4. Lenox Ellianah Tumble U USA
5. Hoberg Olivia Acro Explosion USA
6. Elefson Indra Acro Explosion USA
7. France Cheyenne Acro Explosion USA
Blocks - Bronze - 9
1. Millet Gracelyn International Elite USA
2. Willian Ella Aerial's Athletics USA
3. Kasper Olivia Columbia Acro & Tumbling Team USA
4. Knight Micha Paramount Acro USA
5. Streber Stella Aerial's Athletics USA
Blocks - Bronze - 10
1. Masuicca Dylan International Elite USA
2. Earl Elizabeth International Elite USA
3. Workman Kayla Acro Explosion USA
4. Nunez Sofia Acro Explosion USA
5. Erb Selah Hahn's Gymnastics USA
Blocks - Bronze - 11+
1. Nevitt Victoria International Elite USA
2. Lazaro Brynn International Elite USA
3. Harmon Allison International Elite USA
4. Dohne Charlotte International Elite USA
5. Smith Zoe-Lynn Tumble U USA
6. Boger Gracelynn Paramount Acro USA
7. Workman Ella Acro Explosion USA
8. Burt Veronica Acro Explosion USA
9. Hackney Gwen Aerial's Athletics USA