XVII MONTENEGRO CUP 2024

01.06.2024 - 02.06.2024

BUDVA

Deadline entry: 15.05.2024
Deadline MP3: 15.05.2024
Contact: ORGANIZING COMMITTEE CONTACTS E-mail : [email protected] and [email protected] Phone: Vesna Radonic +382 69 084 966 ( WhatsApp and Viber) Mobile phone : English language – Marina Sekulic +382 69 356129 ( WhatsApp and Viber) Russian language - Elena Maleshko +382 68 753 696 ( WhatsApp and Viber) Travel details and accommodation – Predrag Dejanovc +382 69 026994 ( WhatsApp and Viber) - Gordana Andijaševic +382 69 722 – 225 ( WhatsApp and Viber)
Notes:

# Category Type
1. A-BABY 2016 and younger Individual
1.
2.
2. A-MINI 2015 Individual
1.
2.
3.
3. A-CHILDREN 2014 Individual
1.
2.
3.
4. A-HOPES 2013 Individual
1.
2.
3.
5. A-PRE-JUNIORS 2011-2012 Individual
1.
2.
3.
6. A-JUNIORS (2009-2010) Individual
1.
2.
3.
4.
7. A-SENIORS (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
8. B-BABY 2016 and younger Individual
1.
2.
9. B-MINI 2015 Individual
1.
2.
10. B-CHILDREN 2014 Individual
1.
2.
11. B-HOPES 2013 Individual
1.
2.
12. B-PRE-JUNIORS 2011-2012 Individual
1.
2.
13. B-JUNIORS Individual
1.
2.
14. B-SENIORS Individual
1.
2.
15. C-BABY 2016 and younger Individual
1.
16. C-MINI 2015 Individual
1.
17. C-CHILDREN 2014 Individual
1.
18. C-HOPES 2013 Individual
1.
19. C-PRE-JUNIORS 2011-2012 Individual
1.
20. BABY 2016 Group
1.
21. BABY 2016 (DUO) Dvojice, Trojice
1.
22. BABY 2016 (TRIO) Dvojice, Trojice
1.
23. MINI 2015-2014 Group
1.
24. MINI 2015-2014 (DUO) Dvojice, Trojice
1.
25. MINI 2015-2014 (TRIO) Dvojice, Trojice
1.
26. CHILDREN 2013-2012 Group
1.
27. CHILDREN 2013-2012 (DUO) Dvojice, Trojice
1.
28. CHILDREN 2013-2012 (TRIO) Dvojice, Trojice
1.
29. HOPES 2011-2010 Group
1.
30. HOPES 2011-2010 (DUO) Dvojice, Trojice
1.
31. HOPES 2011-2010 (TRIO) Dvojice, Trojice
1.
32. JUNIORS Group
1.
33. JUNIORS (DUO) Dvojice, Trojice
1.
34. JUNIORS (TRIO) Dvojice, Trojice
1.

Filter Entriesfilter

A-BABY 2016 and younger
1. Pojata Suana KRG BOSNA GYM BIH
2. Dvorecki Lina Gimnastički klub Budva MNE
3. Barčić Isabella Gimnastički klub Budva MNE
4. Yucerr Likya Gimnastički klub Budva MNE
5. Sinelshchikova Milana Gimnastički klub Budva MNE
6. Glomazić Sofija Gimnastički klub Budva MNE
7. Šćekić Dajana Gimnastički klub Budva MNE
8. Kovačević Sofija Gimnastički klub Budva MNE
9. Barba JANA Gimnastički klub Budva MNE
A-MINI 2015
1. Sekulic Simona Gimnastički klub Budva MNE
2. Mavliutova Mariia Gimnastički klub Budva MNE
3. MEDOEVA MIROSLAVA Gimnastički klub Budva MNE
4. Behlulović Dalal KRG BOSNA GYM BIH
5. Grbo Asija KRG BOSNA GYM BIH
6. Kažanegra Viktorija Gimnastički klub Budva MNE
A-CHILDREN 2014
1. Hajiyeva Marjan Ojaq Sport Club AZE
2. Kostović Jovana Gimnastički klub Budva MNE
A-HOPES 2013
1. Hadžić Dalia KRG Željezničar Sarajevo BIH
2. Sehic Ina GK Enigma Podgorica MNE
A-PRE-JUNIORS 2011-2012
1. Zhemchuzhnykova Mariia Gimnastički klub Budva MNE
2. Azran Neomi Apoel Qiriat gat ISR
3. Antić Patricia KRG Željezničar Sarajevo BIH
4. Džakmić Ajša Krg Victoria, Sarajevo BIH
5. Ajanović Dalija Krg Victoria, Sarajevo BIH
6. Plemic Iva GK Enigma Podgorica MNE
7. Becanović Mia GK Enigma Podgorica MNE
8. Salčinović Sajra Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
9. Huseynova Mehin Ojaq Sport Club AZE
10. Sadigova Nur AGF AZE
11. Baloghlanova Maryam AGF AZE
A-JUNIORS (2009-2010)
1. Konyukhova Vasilina Gimnastički klub Budva MNE
2. Peštelić Jasmina KRG Željezničar Sarajevo BIH
3. Vuković Anđela Gimnastički klub Budva MNE
4. MARIC Simona GK Tivat MNE
5. Štukan Aya KRG BOSNA GYM BIH
6. MUVAFFAGI Shams AGF AZE
7. ABBASLI Madina AGF AZE
8. SISEVIC Jana GK ENIGMA MNE
A-SENIORS (2008 and older)
1. Trofimova Milana Gimnastički klub Budva MNE
2. Zec Zerina KRG Željezničar Sarajevo BIH
3. DRAGOVIC Nina Gimnastički klub Budva MNE
4. BOROVAC BEKAJ Hened Krg Victoria, Sarajevo BIH
5. capozucco alice Armonia d ITA
6. paolini enrica Armonia d ITA
7. DAMIROVA Madina AGF AZE
8. KONXHELI Fiona RGC Poise_Kosovo KOS
B-BABY 2016 and younger
1. Al Qenar Muneera Victory gymnastic KUW
2. Matković Klara GK Tivat MNE
3. Farkaš Sara GK Tivat MNE
4. Safaeva Miroslavs GK Tivat MNE
5. Plazinić Iva GK Enigma Podgorica MNE
6. Volkov Darija GK Enigma Podgorica MNE
7. Vučićević Mila Gimnastički klub Budva MNE
8. Nikolić Vasilisa Gimnastički klub Budva MNE
9. Lukić Marina Gimnastički klub Budva MNE
10. Marković Sofija Gimnastički klub Budva MNE
B-MINI 2015
1. Schupak Dar Maccabi Shoham ISR
2. Al Massaeed Feryal Victory gymnastic KUW
3. Jovanović Helena GK Enigma Podgorica MNE
4. Sintsova Anastasiia Gimnastički klub Budva MNE
5. Kentera Teodora Gimnastički klub Budva MNE
B-CHILDREN 2014
1. Rabinovich Emilie Maccabi Shoham ISR
2. Zelihić Alejna KRG BOSNA GYM BIH
3. Al Ayoubi Dahlia Victory gymnastic KUW
4. Vlahović Anna GK Tivat MNE
5. Kadović Lea GK Enigma Podgorica MNE
6. Spičanović Sofija GK Enigma Podgorica MNE
7. Stijepović Nađa GK Enigma Podgorica MNE
B-HOPES 2013
1. Schupak Eve Maccabi Shoham ISR
2. Brami Emily Maccabi Shoham ISR
3. Bogavac Stefana GK Tivat MNE
4. Bijeković Elena GK Tivat MNE
5. Markišić Asija GK Enigma Podgorica MNE
6. Selmanagić Mia KRG BOSNA GYM BIH
B-PRE-JUNIORS 2011-2012
1. Maor Maya Maccabi Shoham ISR
2. Marton Shani Maccabi Shoham ISR
3. Bar Ell Naama Maccabi Shoham ISR
4. Gal Hadar Maccabi Shoham ISR
5. Biton Amit Apoel Qiriat gat ISR
6. Wolf Emily Apoel Qiriat gat ISR
7. Shely Skorych Apoel Qiriat gat ISR
8. Tabak Nejla KRG Željezničar Sarajevo BIH
9. Pištoljević Esma KRG Željezničar Sarajevo BIH
10. Fazlibegović Saira KRG Željezničar Sarajevo BIH
11. Karkelja Nidžara KRG Željezničar Sarajevo BIH
12. Ibrahimpašić Iman KRG Željezničar Sarajevo BIH
13. Kazanegra Natalija Gimnastički klub Budva MNE
14. Sekulić Nađa GK Enigma Podgorica MNE
15. Zatega Luna KRG BOSNA GYM BIH
B-JUNIORS
1. Salomon Moriya Maccabi Shoham ISR
2. Shlager Tamara Maccabi Shoham ISR
3. Čolaković Sara KRG Željezničar Sarajevo BIH
4. Ivanichko Vesta Gimnastički klub Budva MNE
5. Kočović Saša GK Tivat MNE
6. Spahić Lamija Krg Victoria, Sarajevo BIH
7. Kapo Amila Krg Victoria, Sarajevo BIH
8. Stojanovic Stasa GK Enigma Podgorica MNE
9. Tatar Emina Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
10. ORUJLU Nilufar AZE
11. Mustafić Esma KRG Željezničar Sarajevo BIH
12. Shiraeva Polina Gimnastički klub Budva MNE
B-SENIORS
1. Fočo Sunita Krg Victoria, Sarajevo BIH
2. JAFAROVA Zahra AGF AZE
3. AlHaroun Yasmin Victory gymnastic KUW
C-BABY 2016 and younger
1. Djerekarac Ajša KRG BOSNA GYM BIH
2. Žunić Esma KRG BOSNA GYM BIH
3. Parnica Semra KRG BOSNA GYM BIH
4. AlRashed Joud Victory gymnastic KUW
5. Safić Sana KRG "Arabesque II" BIH
6. Selimović Asja KRG "Arabesque II" BIH
7. Jozeljić Ela KRG "Arabesque II" BIH
8. Forto Naida KRG BOSNA GYM BIH
9. Bijedić Ajlin KRG "Takt" BIH
10. Omerčić Dania KRG "Takt" BIH
11. Brajlović Tayra KRG "Takt" BIH
C-MINI 2015
1. Bobar Tea KRG BOSNA GYM BIH
2. Husić Melisa KRG BOSNA GYM BIH
3. Jelečanović Nora KRG "Arabesque II" BIH
4. Imširpašić Iris KRG "Arabesque II" BIH
5. Muminović Iman KRG BOSNA GYM BIH
6. Brajlović Aylin KRG "Takt" BIH
7. Buljina Esma KRG "Takt" BIH
8. Bejtović Asja KRG "Takt" BIH
9. Katić Jana KRG "Takt" BIH
10. Alić Emina KRG "Takt" BIH
11. Hasanagić Esma KRG "Takt" BIH
C-CHILDREN 2014
1. Radoja Nicole KRG BOSNA GYM BIH
2. Pašić Nadin KRG "Arabesque II" BIH
3. Velić Ajla KRG BOSNA GYM BIH
C-HOPES 2013
1. Nikšić Hana KRG BOSNA GYM BIH
2. Kristić Anđela KRG "Arabesque II" BIH
3. Emsija Una GK Enigma Podgorica MNE
4. Kapidžić Esma KRG BOSNA GYM BIH
5. Muminović Merjem KRG BOSNA GYM BIH
6. Mostić Ajša Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
7. Zukić Adela Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
C-PRE-JUNIORS 2011-2012
1. Bakija Naida KRG "Arabesque II" BIH
2. Šilić Alina KRG "Arabesque II" BIH
3. Mešanović Lamija KRG "Arabesque II" BIH
4. Fatić Dalila KRG "Arabesque II" BIH
5. Gojak Sana KRG "Arabesque II" BIH
6. Deliahmetović Asija KRG "Arabesque II" BIH
7. Kurtovic Sara KRG BOSNA GYM BIH
8. Osmanović Ena Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
MINI 2015-2014
1. KRG Takt KRG "Takt" BIH
MINI 2015-2014 (DUO)
1. KRG Takt Klub ritmičke gimnastike BIH
CHILDREN 2013-2012 (DUO)
1. Krg Victoria Krg Victoria, Sarajevo BIH
Judges
1. KORSH Margarita Maccabi Shoham ISR
2. SHERNYAK Helena ISR
3. Katica Lejla BIH
4. Hadžić Amila KRG BOSNA GYM BIH
5. Meleshko Elena Gimnastički klub Budva MNE
6. Đuraševic Jovana Gimnastički klub Budva MNE
7. PASHAYEVA Aliya AZE
8. ALLAHVERDIYEVA Aysel AZE
Coaches
1. KORSH Margarita ISR
2. Dautbašić Lejla KRG Željezničar Sarajevo BIH
3. Šeta Ajla KRG BOSNA GYM BIH
4. Lutsenko Kateryna Victory gymnastic KUW
5. Dujmović Hanna KRG "Arabesque II" BIH
6. Lendžer Hana Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
7. UKLEINA Valentina AGF AZE
8. LEHKA Daria AGF AZE
9. SHERNYAK Helena Hapoel Qiriat gat ISR