KR-Friendship Cup 2.0

20.07.2024 - 21.07.2024

Berlin

Deadline entry: 22.06.2024
Deadline MP3: 29.06.2024
Contact:
Notes:

# Category Type
1. Babies 2020 (2020) Individual
1.
2. Babies 2019 (2019) Individual
1.
3. Minis 2018 (2018) Individual
1.
4. Minis 2017 A (2017) Individual
1.
2.
5. Minis 2017 B (2017) Individual
1.
6. Minis 2016 A (2016) Individual
1.
2.
7. Minis 2016 B (2016) Individual
1.
2.
8. Kids 2015 A (2015) Individual
1.
2.
3.
9. Kids 2015 B (2015) Individual
1.
2.
10. Kids 2015 C (2015) Individual
1.
11. Kids 2014 A (2014) Individual
1.
2.
3.
12. Kids 2014 B (2014) Individual
1.
2.
13. Kids 2014 C (2014) Individual
1.
14. Pre Junior 2013 A (2013) Individual
1.
2.
3.
15. Pre Junior 2013 B (2013) Individual
1.
2.
16. Pre Junior 2013 C (2013) Individual
1.
17. Pre Junior 2012 A (2012) Individual
1.
2.
3.
18. Pre Junior 2012 B (2012) Individual
1.
2.
19. Pre Junior 2012 C (2012) Individual
1.
20. Junior 2011 A (2011) Individual
1.
2.
3.
21. Junior 2011 B (2011) Individual
1.
2.
22. Junior 2011 C (2011) Individual
1.
23. Junior 2010 A (2010) Individual
1.
2.
3.
24. Junior 2010 B (2010) Individual
1.
2.
25. Junior 2010 C (2010) Individual
1.
26. Junior 2009 A (2009) Individual
1.
2.
3.
27. Junior 2009 B (2009) Individual
1.
2.
28. Junior 2009 C (2009) Individual
1.
29. Senior A (2008+) Individual
1.
2.
3.
30. Senior B (2008+) Individual
1.
2.
31. Senior C (2008+) Individual
1.
32. Group Minis (2017-2014) Group
1.
33. Group SLK / SWK (2014-2012) Group
1.
34. Group Junior (2011-2009) Group
1.
35. Group Senior (2008+) Group
1.
36. Minis 2016 C (2016) Individual
1.

Filter Entriesfilter

Babies 2020 (2020)
1. Stanciu Nicole Pirouette School GER
2. Dorogina Miliana Pirouette School GER
Babies 2019 (2019)
1. Wagner Isabella KR-School GER
2. Savenkov Elisabeth Daristars GER
3. Rosenbaum Lea KR-School GER
4. Okhota Melissa Pirouette School GER
5. Lerku Sofia Pirouette School GER
6. Mikhalchenkova Maria Pirouette School GER
7. Martínez Carbonero Leonor CGR SEDAVÍ ESP
Minis 2018 (2018)
1. Huwe Matilda KR-School GER
2. Romaniuta Anna TSV Schleswig GER
3. Borshch Anastasia TSV Schleswig GER
4. Cojocaru Sofia Pirouette School GER
5. Deutsch Sofia Pirouette School GER
6. Erhan Gabriela Pirouette School GER
7. Filimon Eveline Pirouette School GER
8. Schwetschenko Mila Grazia Gymnastics GER
Minis 2017 A (2017)
1. Kiroglu Alina Charlottenburger TSV GER
2. Dik Melissa Pirouette School GER
3. Rusanova Alisa Pirouette School GER
4. Zimmer Sonia Pirouette School GER
Minis 2017 B (2017)
1. Zorn Estelle Charlottenburger TSV GER
2. Hahn Margarita Charlottenburger TSV GER
3. Kovalchuck Yewa TSV Schwerin e.V. GER
4. Savenkov Eva Daristars GER
5. Biesiedina Kristina Daristars GER
6. Shurupova Arina Daristars GER
7. Engelowski Melissa Pirouette School GER
8. Bilik Eva TS Jahn München GER
9. Vollmann-Nanez Camila TS Jahn München GER
10. Pröpper Viktoria Maria Grazia Gymnastics GER
Minis 2016 A (2016)
1. Khramova Valeria Charlottenburger TSV GER
2. Kontush ANNA Charlottenburger TSV GER
3. Wehrberger Alisa Charlottenburger TSV GER
4. Savchuk Uliana Charlottenburger TSV GER
Minis 2016 B (2016)
1. Zhitomirskiy Rebecca Eligranz Sports Club GER
2. Szustka Maja Magia POL
3. Masane Elisabeth Pirouette School GER
4. Philippi Anastasia TSV Schwerin e.V. GER
5. Uvarova Stefaniia TSV Schleswig GER
6. Charytanowicz Nadia Magia POL
7. Guerra Paulette CGR SEDAVÍ ESP
Kids 2015 A (2015)
1. Sychova SOFIIA Charlottenburger TSV GER
2. Sorokina Ulyana Charlottenburger TSV GER
3. Vlasenko Varvara Charlottenburger TSV GER
4. Lobanova POLINA Charlottenburger TSV GER
Kids 2015 B (2015)
1. Waisbek Velia SVNA - Hamburg GER
2. Schiebeck Nya Victoria SV Dallgow 47 e.V GER
3. Grübl Castro Theresa SV Dallgow 47 e.V GER
4. Okhota Veronika Pirouette School GER
5. Majer Julianna Pirouette School GER
6. Genunchi Diana Pirouette School GER
7. Cojocaru Ionela Pirouette School GER
Kids 2015 C (2015)
1. Pavliuk Adelia Charlottenburger TSV GER
2. Fricke Anastasia Charlottenburger TSV GER
3. Mytsyk Luiza Charlottenburger TSV GER
4. Lipcer Ariella Charlottenburger TSV GER
5. Haweya Layan Charlottenburger TSV GER
6. Ehrlich Alissa Pirouette School GER
Kids 2014 A (2014)
1. Petrianik ARINA Charlottenburger TSV GER
2. Konwerska Natissa Charlottenburger TSV GER
3. Korchevaia Agata Charlottenburger TSV GER
4. Kaçan Melek Charlottenburger TSV GER
Kids 2014 B (2014)
1. Nowak Liliana Magia POL
2. Syniavska Veronika SVNA - Hamburg GER
3. Serdukov Kira Pirouette School GER
4. Demchenko Kira Charlottenburger TSV GER
5. Prybava Anna SV Dallgow 47 e.V GER
6. Murashova Albina TSV Schleswig GER
7. Nimet Caterina Pirouette School GER
Kids 2014 C (2014)
1. Marien Alexandra Daristars GER
2. Glok Alexandra Daristars GER
3. Erekul Nehir TSV Schleswig GER
4. CZAJKA WERONIKA Magia POL
5. Sörensen Leonora TSV Schleswig GER
6. Rodríguez Llinares Lucía CGR SEDAVÍ ESP
Pre Junior 2013 A (2013)
1. Fleschler Katharina SVNA - Hamburg GER
2. Rubtsova Daria SVNA - Hamburg GER
3. Savchuk Varvara Charlottenburger TSV GER
4. Da Silva Moreira Amalia Ishwari STV RG Langenthal SUI
5. Piergentili Emma Fortebraccio Perugia ITA
Pre Junior 2013 B (2013)
1. Bauer Madeleine ASV Cham GER
2. Baum Mia SV Dallgow 47 e.V GER
3. Liokumowitsch Arielle Charlottenburger TSV GER
4. Cosneau Arina Pirouette School GER
Pre Junior 2013 C (2013)
1. Puhach Anna Daristars GER
2. Bauer Diana TSV Schleswig GER
3. SUFFNER ALICJA Magia POL
4. BARON LIWIA Magia POL
5. Arocas Jordán Laura CGR SEDAVÍ ESP
6. Machancoses Dalia CGR SEDAVÍ ESP
Pre Junior 2012 A (2012)
1. Goldmann Anna Charlottenburger TSV GER
2. Dorokhina Anna Charlottenburger TSV GER
3. Derkach DOMINIKA Charlottenburger TSV GER
4. Baglioni Ginevra Fortebraccio Perugia ITA
Pre Junior 2012 B (2012)
1. Tynok Kira Eligranz Sports Club GER
2. Ponomarenko Anzhela Magia POL
3. Marek Maja Magia POL
4. Shkliarova Anastasia SVNA - Hamburg GER
5. Syniavska Anna Mariia SVNA - Hamburg GER
6. Lommatzsch Alexandra Pirouette School GER
7. Ercolano Roberta Evoluzione Danza ITA
8. Volkodav Dariia Charlottenburger TSV GER
Pre Junior 2012 C (2012)
1. Ibragimova Jasmin SVNA - Hamburg GER
Junior 2011 A (2011)
1. Godioz Elodie Margot Ritmica piemonte ITA
2. Ponomarenko DARIA Charlottenburger TSV GER
3. Kormann Tatjana Charlottenburger TSV GER
4. Yevstafenko Sofiia Eligranz Sports Club GER
5. Sordi Amely Eurogymnica Torino ITA
Junior 2011 B (2011)
1. Bauer Isabelle ASV Cham GER
2. Dugnist Kira RSC Stuttgart GER
3. Fedorova Mariia SV Dallgow 47 e.V GER
4. Russo Anna Paola Evoluzione Danza ITA
Junior 2011 C (2011)
1. Kotwitzki Maria Nelly SVNA - Hamburg GER
2. SMIECH EWELINA Magia POL
Junior 2010 A (2010)
1. Pilato Anna Ritmica piemonte ITA
2. Pascarella Ginevra Ritmica Piemonte ITA
3. Voloshyna DARIA Charlottenburger TSV GER
4. PARENTE Sara Eurogymnica Torino ITA
5. CORTESE Chiara Eurogymnica Torino ITA
6. RUSSO Anna Eurogymnica Torino ITA
7. Müller Jette Blumenthaler TV Bremen GER
Junior 2010 B (2010)
1. Bauer Valentina ASV Cham GER
2. Weizel Jana TSV Schwerin e.V. GER
3. Ivanova Dariia Charlottenburger TSV GER
4. Christ Michelle SVNA - Hamburg GER
5. Iaccarino Giorgia Evoluzione Danza ITA
Junior 2010 C (2010)
1. Lisiecka Karolina Magia POL
2. Rogaschev Isabella TSV Schwerin e.V. GER
3. MIKOLAJCZUK PAULINA Magia POL
4. GOLAK KATARZYNA Magia POL
Junior 2009 A (2009)
1. Scheifler TATJANA Charlottenburger TSV GER
2. Platoni Ludovica Fortebraccio Perugia ITA
3. Petrova Diana Fortebraccio Perugia ITA
Junior 2009 B (2009)
1. Seibig Elisa TSV Schwerin e.V. GER
2. Vynogradska Varvara Charlottenburger TSV GER
3. Knaus Milena SVNA - Hamburg GER
4. Pala Alessia Eurogymnica Torino ITA
5. LIKA EGLISSA Eurogymnica Torino ITA
Senior A (2008+)
1. Minina Anna RSC Stuttgart GER
2. Korotnianska Anastasiia RSC Stuttgart GER
3. Italiani Rachele Fortebraccio Perugia ITA
4. Baldassini Lavinia Fortebraccio Perugia ITA
5. BERTONI AURORA Eurogymnica Torino ITA
6. GOLFARELLI Laura Eurogymnica Torino ITA
7. CUTTINI Virginia Eurogymnica Torino ITA
8. Jaberi Alyssa Gr marbella ESP
Senior B (2008+)
1. Pataman Anastasia TSV Schwerin e.V. GER
2. Thoß Anastasia Constanze TSV Schwerin e.V. GER
3. Novitska Snizhana Charlottenburger TSV GER
4. Filippova Taisia RSC Stuttgart GER
5. Schäfer Michelle SVNA - Hamburg GER
6. Leipelt Luise Turngemeinde Münster/ Charlottenburger TSV GER
7. Bussolini Ludovica Fortebraccio Perugia ITA
8. Pasquino Eva Fortebraccio Perugia ITA
9. STRANIERO Stefania Eurogymnica Torino ITA
10. Quarello Cecilia Eurogymnica Torino ITA
11. Markov Julia TSV Lesum Burgdamm GER
Senior C (2008+)
1. Wulis Angelina SVNA - Hamburg GER
2. Kirchhoff Finja SV Dallgow 47 e.V GER
Group Minis (2017-2014)
1. KLK bis 8 Gruppe 1 TS Jahn München GER
2. KLK bis 8 Gruppe 2 TS Jahn München GER
3. KLK 8-10 3 Reifen TS Jahn München GER
4. Minis KLK6-8 Charlottenburger TSV GER
5. Kids Reifen Charlottenburger TSV GER
Group SLK / SWK (2014-2012)
1. SWK Gruppe 1 TS Jahn München GER
2. SWK Gruppe 2 TS Jahn München GER
3. SWK Charlottenburger TSV GER
4. SLK Charlottenburger TSV GER
Group Junior (2011-2009)
1. JWK Charlottenburger TSV GER
Minis 2016 C (2016)
1. Jäger Lika Charlottenburger TSV GER
2. MITULA HELENA Magia POL
3. GOLAK WIKTORIA MAGIA POL
4. Davydiuk Alissa TSV Schleswig GER
5. Traci Patricia Pirouette School GER
6. Gymnast 1 Pirouette School GER
7. Lotrean Leandra TS Jahn München GER
8. Fayn Mila TS Jahn München GER
9. Atanasova Sophia TS Jahn München GER
10. Vaida Sophia TS Jahn München GER
11. Iline Vera TS Jahn München GER
12. Movlyanova Selena TS Jahn München GER
13. Negro Alice TS Jahn München GER
14. Strathern Alessia TS Jahn München GER
15. Philippi Anastasia TSV Schwerin e.V. GER
Judges
1. Hordiienko Alla Magia POL
2. Wagner Claudia SV Dallgow 47 e.V GER
3. Volodko Tatjana Pirouette School GER
4. Horst Anna TS Jahn München GER
5. Böck Jasmin TS Jahn München GER
Coaches
1. Sajfutdinova Darja Charlottenburger TSV GER
2. Morash Eva Charlottenburger TSV GER
3. Giacomini Sarah Charlottenburger TSV GER
4. Bauer Tonja ASV Cham GER
5. Richter Petra TSV Schwerin e.V. GER
6. Krilenko Galina RSC Stuttgart GER
7. Dogotari Elisaveta Eligranz Sports Club GER
8. Chumakina Viktoriya SV Dallgow 47 e.V GER
9. Vaccaro Elisa Eurogymnica Torino ITA
10. Volodko Ksenia Pirouette School GER
11. Gorbachev Monika Pirouette School GER
12. Polorotowa Irina Pirouette School GER
13. Bikbaeva Daria Pirouette School GER
14. Frisch Sophia Pirouette School GER
15. Baumtrock Tatiana TSV Schleswig GER
16. Carbonero Ibanez María Aitana CGR SEDAVÍ ESP
17. Yarovaya Jana TSV Schwerin e.V. GER