8 th International CUP 2024

31.05.2024 - 01.06.2024

Danube Sports World , Dubai

Deadline entry: 17.05.2024
Deadline MP3: 20.05.2024
Contact: Natalia Gymnastic Club Head Coach & Academy Manager Natalia Bugai Email: [email protected] Administration Contact No (WhatsApp): +971 55 542 6969 +971 58 818 5250 Coach Aziza Contact No (WhatsApp): +7 916 748 4204 (Calling): +971 50 783 6005
Notes: 31May Arrival of delegations, Accreditation , Podium 1 June / Competitions.Departure - Entry fee per gymnast (Individual category A, B and C) 550 AED (150 USD) - Entry fee per group (Group category) 800 AED (200 USD) - Podium Training (Individual) 30 Min 60 AED (15 USD) Podium Training (Group) 30 Min 100 AED (25 USD) - Entry fee per gymnast (D light category) 300 AED (75 USD) Registration fees / must be settled before the 20 of May 2024. Any registration fee that will be paid after 20 of May 2024, will cost 100 AED (25 USD) extra. Each club must provide 1-2 judges whose names have to be presented on the RG forms. Should judges not be provided for the competitions, the club will be charged a penalty of 150 UDS per judge each missed day. Filing for Protest: Only for teams DB and DA for each team, 320$ for the first protest. All following protests +300$ per each protest. Photos ONLY by prior request. - Photographing one participant routine 40 USD (150 AED) - Photographing one group routine 60 USD (220 AED) - Photographing two routines 80 USD (300 AED) - For High Quality filmed by a professional TV camera, the price is similar.

# Category Type
1. 2018 A (2018) Individual
1.
2. 2017 A (2017) Individual
1.
3. 2017 B (2017) Individual
1.
4. 2017 C (2017) Individual
1.
5. 2016 A (2016) Individual
1.
2.
6. 2016 B (2016) Individual
1.
2.
7. 2016 C (2016) Individual
1.
8. 2015 A (2015) Individual
1.
2.
9. 2015 B (2015) Individual
1.
2.
10. 2015 C (2015) Individual
1.
11. 2014 A (2014) Individual
1.
2.
12. 2014 B (2014) Individual
1.
2.
13. 2014 C (2014) Individual
1.
14. 2013 A (2013) Individual
1.
2.
15. 2013 B (2013) Individual
1.
2.
16. 2013 C (2013) Individual
1.
17. 2012 A (2012) Individual
1.
2.
18. 2012 B (2012) Individual
1.
2.
19. 2012 C (2012) Individual
1.
20. 2011 A (2011) Individual
1.
2.
21. 2011 B (2011) Individual
1.
2.
22. 2011 C (2011 ) Individual
1.
23. Pre Junoir 2010 A (2010) Individual
1.
2.
3.
4.
24. Pre junior 2010 B (2010) Individual
1.
2.
3.
25. Pre junior 2010 C (2010) Individual
1.
26. JUNIOR 2009 A (2009) Individual
1.
2.
3.
4.
27. JUNIOR 2009 B (2009) Individual
1.
2.
3.
28. JUNIOR 2009 C (2009 ) Individual
1.
29. SENIOR 2008 and older (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
30. D-Light 2018 (2018) Individual
1.
31. D-Ligth 2017 (2017) Individual
1.
32. D-Ligth 2016 (2016) Individual
1.
33. GROUP 2016/14 (2016/14) Individual
1.
34. GROUP 2014/12 (2014/12) Individual
1.
35. GROUP 2012/11 (2012/11) Individual
1.
36. GROUP JUNIOR (2010/09) Group
1.
2.
37. GROUP SENIOR (2008 and older) Group
1.
2.
38. 2019-2020 A (2019-2020) Individual
1.
39. 2019-2020 B (2019-2020) Individual
1.
40. 2019-2020 C (2019-2020) Individual
1.
41. 2018 B (2018) Individual
1.
42. 2018 C (2018) Individual
1.

Filter Entriesfilter

2018 A (2018)
1. Volkova Anna Garmoniya Elit UZB
2. Rozum Ekaterina Dynasty RUS
3. Orlova Nikol Sports school of Samarkand UZB
2017 A (2017)
1. Bochkareva Alina Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
2. Kashapova Milena Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
3. Lusina Elisabete The Talents Team UAE
4. Trotsenko Adelina Stryx Sports UAE
5. CHEREPOVA SOFIA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
6. Mukhametdinova Ameliya Sports school of Samarkand UZB
2017 B (2017)
1. Sharpanova Margarita Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Apushkina Olga NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
3. Jalilova Amira SPORTS BOX AZE
4. Babayan Tatevik Sports school of Samarkand UZB
2017 C (2017)
1. Sirhi Kenzie SOUL GYMNASTICS UAE
2. Aziz Dalida SOUL GYMNASTICS UAE
3. Ahmed Hayat SOUL GYMNASTICS UAE
4. Aslanlı Nuray SPORTS BOX AZE
5. Osmanova Evelina Dynasty RG UAE
6. Dockute Freya Dynasty RG UAE
7. Rubalchenko Victoria Dynasty RG UAE
8. Sharaf Emilia Wellfit gymnastics UAE
9. Mahmoudi Mariia Wellfit gymnastics UAE
10. Bakhshaliyeva BEITUL NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
11. Said Mokhammad Elizabet NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2016 A (2016)
1. Malysh Irina Garmoniya Elit UZB
2. Irgasheva Elizaveta Aspire Gymnastics Dubai UAE
3. Malyatsinskaya Anjelika Garmoniya Elit UZB
4. Nour Amina SOUL GYMNASTICS UAE
5. Al Belooshi Yasmeen The Talents Team UAE
6. Andreeva Aglaia Sofia Sport Dubai UAE
7. Li Evgeniya Sports school of Samarkand UZB
2016 B (2016)
1. Hegab Kinda Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Kamel Lily Aspire Gymnastics Dubai UAE
3. Dalichuk Veronika NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
4. Kuharenko Sophia NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
5. Medvedeva Evelina Dynasty RG UAE
2016 C (2016)
1. Nashaat Ghalya Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Elnaggar Nelly Aspire Gymnastics Dubai UAE
3. EL BAHRAWI AMIRA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
4. MAKAROVA ALENA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
5. Pagarani Maya NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
6. Usmanova Marjona Garmoniya Elit UZB
7. Anany Tala SOUL GYMNASTICS UAE
8. Megawer Ghada SOUL GYMNASTICS UAE
9. Okila Elina SOUL GYMNASTICS UAE
10. Osman Laila SOUL GYMNASTICS UAE
11. Mohey Jessy SOUL GYMNASTICS UAE
12. Memedzade Ayla SPORTS BOX AZE
13. Safarova Sabrina Dynasty RG UAE
14. FERLEHER MARYNA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
15. Magdy Hana Sofia Sport Dubai UAE
2015 A (2015)
1. Bondarenko Margarita Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
2. Alsharif Noor Dynasty RG UAE
3. Al Belooshi Naomi The Talents Team UAE
2015 B (2015)
1. morad Alma Afnan Rhythmic Gymnastics School UAE
2. Zakharian Izabel Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
3. Belousova Mila SC Pirouette UAE
4. Blokhina Kira GYMNASTIKA UAE
5. Bakshali Banu SPORTS BOX AZE
6. Abdullayeva Inci SPORTS BOX AZE
7. Khabibyllina Violetta Dynasty RG UAE
8. Dona Arina Stryx Sports UAE
2015 C (2015)
1. Maged Dyala SOUL GYMNASTICS UAE
2. El Sherbene Lara SOUL GYMNASTICS UAE
3. Hany Veronica Wellfit gymnastics UAE
4. Javad HOORAIN NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2014 A (2014)
1. Kheruvimova Nikol Garmoniya Elit UZB
2. Salnikova Viktoriia Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
3. Gnedina Victoria Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
4. Boiko Snejanna Dynasty RG UAE
5. Farhoud Milana Dynasty RG UAE
2014 B (2014)
1. Mashaly Nadeen NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2. Radzhabova Malika NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
3. Popikova Alexandra LGRGCLUB KSA
4. Vlasenko Arina Dynasty RG UAE
5. Kiriiatskih Emiliya Dynasty RG UAE
6. Shatilova Yaroslava Stryx Sports UAE
7. Desai-Joly Mila Stryx Sports UAE
8. Leclere Sophie Stryx Sports UAE
9. Dilmukhametova Eliza Stryx Sports UAE
10. Awada Caline Sofia Sport Dubai UAE
2014 C (2014)
1. Nejme Dina NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2. Ulkina Diana SC Pirouette UAE
3. Alizade Maryam SPORTS BOX AZE
4. Anas Khadija SOUL GYMNASTICS UAE
5. Albalawi Shehana LGRGCLUB KSA
6. Al Othman Alanoud LGRGCLUB KSA
7. Al Amri Aljowharah LGRGCLUB KSA
8. Abdel Malek Naya Stryx Sports UAE
9. Gebska Liliana Stryx Sports UAE
2013 A (2013)
1. Sabry Talia SOUL GYMNASTICS UAE
2. JARKOVA MILANA ЦХГ Мечта RUS
3. LABUTINA SOFIA SK OLIMP RUS
2013 B (2013)
1. Barjas Rinad Afnan Rhythmic Gymnastics School UAE
2. El Sayed Laila SOUL GYMNASTICS UAE
3. Karapetyan Adelina Stryx Sports UAE
2013 C (2013)
1. Deif Talya SOUL GYMNASTICS UAE
2. Lynch Cara Wellfit gymnastics UAE
3. SOLEIMANI ELISSA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
4. AHMAD FAOUR CINDERELLA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2012 A (2012)
1. Sisojeva Aleksandra Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Cain Chrictina Sofia Sport Dubai UAE
3. Alkadhim Ghina LGRG CLUB KSA
2012 B (2012)
1. Radwan Laila SOUL GYMNASTICS UAE
2. El Khouly Amina SOUL GYMNASTICS UAE
3. Saad Carla Stryx Sports UAE
4. Degtyareva Olympia Stryx Sports UAE
5. Konstantina Panagioula Sofia Sport Dubai UAE
6. Khasanova Shakhlo Sports school of Samarkand UZB
7. Oltinova Noziya Sports school of Samarkand UZB
2012 C (2012)
1. Saliba Joya Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Tamer Farida NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
3. Tiaglina Miroslava Dynasty RG UAE
4. Golub Zlata Stryx Sports UAE
5. Omar Sara Stryx Sports UAE
6. Gubarets Polina Aurora RG Sports Academy UAE
2011 A (2011)
1. EL BAHRAWI KARIMA NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2. Abdel Nasr Lara Sofia Sport Dubai UAE
3. Botros Natalie SOUL GYMNASTICS UAE
2011 B (2011)
1. Tipograff Daniela Stryx Sports UAE
Pre Junoir 2010 A (2010)
1. Heleika Lina Sofia Sport Dubai UAE
2. Yerzhan Togzhan The Talents Team UAE
3. Khatab Talya Sofia Sport Dubai UAE
Pre junior 2010 B (2010)
1. Nashaat Rose Afnan Rhythmic Gymnastics School UAE
2. Saliba Gaia Aspire Gymnastics Dubai UAE
3. МУРТУЗАЛИЕВА КАМИЛА Академия гимнастика RUS
Pre junior 2010 C (2010)
1. Alaskari Serena Stryx Sports UAE
JUNIOR 2009 A (2009)
1. РАЗУМ ЕКАТЕРИНА AHOДОСОШ ДИНАСТИЯ RUS
2. БЕРКУТОВА СОФИЯ АНОДОСОШ ДДИНАСТИЯ RUS
JUNIOR 2009 B (2009)
1. Burdina Uliana Olimp RUS
2. Degtyareva Emilia Stryx Sports UAE
JUNIOR 2009 C (2009 )
1. Alberch Olivia NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
SENIOR 2008 and older (2008 and older)
1. Kirilova Darina Stryx Sports UAE
2. МУРТУЗАЛИЕВА ЖАНЕТТА АКАДЕМИЯ ГИМНАСТИКИ RUS
D-Light 2018 (2018)
1. BAKHSHALIEVA BANU NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2019-2020 C (2019-2020)
1. Attar Lara NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2. Zheleva Armaya NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
3. Shevtsova Alisa Dynasty RG UAE
4. Alisha Jain Dynasty RG UAE
5. Sharaf Yasmina Wellfit gymnastics UAE
2018 B (2018)
1. Kamel Tala Stryx Sports UAE
2. Liu Yiqiao Stryx Sports UAE
2018 C (2018)
1. Kononova Diana NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
2. Ibrahim Kayla SOUL GYMNASTICS UAE
Judges
1. Protorieva Hanna Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Klimovich Hanna NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
3. ZAKIROVA Lyudmila Garmoniya Elit UZB
4. Multan Ekaterina SOUL GYMNASTICS UAE
5. Gaponova Olena Dynasty RG UAE
6. Prushinskaia Sofia Stryx Sports UAE
7. Semenova Anastasia Stryx Sports UAE
8. Rusova Yulia SC Pirouette UAE
9. Piatykina Elena Aurora RG Sports Academy UAE
Coaches
1. Akhmerova Rovza Aspire Gymnastics Dubai UAE
2. Zahvozdina Kateryna Aspire Gymnastics Dubai UAE
3. Andrienko Veronika Irina Viner Rhythmic Gymnastics Center RUS
4. Mamadzhanova Aziza NATALIA GYMNASTICS CLUB UAE
5. Zakirova Lola Garmoniya Elit UZB
6. Muratova Natali Garmoniya Elit UZB
7. Adel Abla SOUL GYMNASTICS UAE
8. Bandeira Luiza SOUL GYMNASTICS UAE
9. Safarova Maryam SPORTS BOX AZE
10. Mishchenkova Liudmila LGRG CLUB KSA
11. Kolganova Tamara Dynasty RG UAE
12. Minea Mirela Wellfit gymnastics UAE
13. Zhumatayeva Selina The Talents Team UAE
14. Al Belooshi Aline The Talents Team UAE
15. Burdina Anastasiia SK OLIMP RUS
16. Pavlyshina Olesia Stryx Sports UAE
17. Klyeva Svetlana Stryx Sports UAE