Zürcher Nachwuchswettkampf

16.06.2024

Rafz

Deadline entry: 30.04.2024
Deadline MP3: 02.06.2024
Contact: Bettina Notter [email protected]
Notes: Kategorien: EP, P1, P2, P3, G0, G1, G2

# Category Type
1. EP (2017 und jünger) Individual
1.
2. P1 A (2016) Individual
1.
2.
3. P1 B (2016) Individual
1.
4. P2 A (2015) Individual
1.
2.
3.
5. P2 B (2015) Individual
1.
2.
6. P2 C (2015) Individual
1.
7. P2 A (2014) Individual
1.
2.
3.
8. P2 B (2014) Individual
1.
2.
9. P2 C (2014) Individual
1.
10. P3 A (2013) Individual
1.
2.
3.
11. P3 B (2013) Individual
1.
2.
12. P3 C (2013) Individual
1.
13. P3 A (2012) Individual
1.
2.
3.
14. P3 B (2012) Individual
1.
2.
15. P3 C (2012) Individual
1.
16. G0 Group
1.
2.
17. G1 regional Group
1.
2.
18. G1 national Group
1.
2.
19. G2 Group
1.
2.

Filter Entriesfilter

EP (2017 und jünger)
1. Bätschmann Lia RG Wetzikon SUI
2. Lungthok Milha RG Wetzikon SUI
3. Andriienko Milena RG Opfikon-Glattbrugg SUI
4. Ukaj Valentina RG Winterthur-Weinland SUI
5. Dietiker Arina RG Zürichsee/Zürich SUI
6. Oleshchenko Mylana RG Zürichsee/Zürich SUI
7. Scerba Ema RG Glarnerland SUI
8. Sergi Ylenia RG Glarnerland SUI
9. Drabble Scarlett Luna RG Glarnerland SUI
10. Aleksic Iva RG Glarnerland SUI
11. Pavin Vivienne RG Glarnerland SUI
12. Murzin Aleksandra RG Baden SUI
13. Murzin Lara RG Baden SUI
14. Gurovits Aleksandra RG Baden SUI
15. Khotgatsang Tenzin Dasel RG Rüschlikon SUI
16. Rohrer Emily RG Zug SUI
17. Bektleuova Ariya RG Zug SUI
18. Niederberger Xenia RG Zug SUI
19. Schoch Liv RG Zug SUI
20. Kuchina Stefania RG Zürichsee/Zürich SUI
21. Agapova Avihail RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
22. Andrada Chesa RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
P1 A (2016)
1. Silvio-Markgraf Melody RG Zug SUI
2. Stolypko Vasilisa RG Zug SUI
3. Gebert Alina RG Zug SUI
4. Rochey-Adams Emilia Rose RG Zürichsee/Zürich SUI
5. Gordienko Ekaterina RG Zürichsee/Zürich SUI
6. Kampouri Markella RG Zürichsee/Zürich SUI
P1 B (2016)
1. Bozzi Valentina RG Opfikon-Glattbrugg SUI
2. Morad Sarah RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
3. Ramic Zaira RG Opfikon-Glattbrugg SUI
4. Kalfa Arya RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
5. Cunningham Lucy RG Winterthur-Weinland SUI
6. Lugyna Karina RG Winterthur-Weinland SUI
7. Moser Lorena Jasmine RG Winterthur-Weinland SUI
8. Raitarovskyi Konstancja RG Winterthur-Weinland SUI
9. Schmid Yeva RG Winterthur-Weinland SUI
10. Tangro Victoria RG Zug SUI
11. Egli Aiara RG Zug SUI
12. Rodionova Sofiia RG Zug SUI
13. Bostan Elisa RG Zug SUI
14. Cabula Sofia RG Glarnerland SUI
15. Gmür Amelya RG Glarnerland SUI
16. Dominguez Ayana RG Glarnerland SUI
17. Hauser Melina RG Glarnerland SUI
18. De Oliveira Carvalho Naomi RG Glarnerland SUI
19. Gangale Chiara RG Baden SUI
20. Cieslik Ewa RG Baden SUI
21. Sabino Aleksandra RG Baden SUI
22. Brotschi Amanda RG Baden SUI
23. Romano Leandra RG Baden SUI
24. Viergutz Sophia RG Rüschlikon SUI
25. Felker Lidia RG Rüschlikon SUI
26. Lim Christine RG Rüschlikon SUI
27. Zanzi Alessia RG Baden SUI
28. Fernando Bovindee RG Baden SUI
P2 A (2015)
1. Kisele Karolina RG Zug SUI
2. Smetanina Sofia RG Zug SUI
3. Svyryd Solomia RG Zürichsee/Zürich SUI
4. Kravets Ilana RG Zürichsee/Zürich SUI
5. Drabynka Amelia RG Baden SUI
6. Gudziuk Yeva RG Baden SUI
P2 B (2015)
1. Evstafeva Anna RG Winterthur-Weinland SUI
2. Zakharova Anna RG Zug SUI
3. Stojov Leona RG Glarnerland SUI
4. Maliqi Ajilin RG Glarnerland SUI
5. Hersche Lisa RG Glarnerland SUI
6. Ohlsson Ella RG Glarnerland SUI
7. Novikova Sofja RG Rüschlikon SUI
8. Lourens Emilia RG Rüschlikon SUI
9. Balaban Melina RG Opfikon-Glattbrugg SUI
10. Gajic Elena RG Opfikon-Glattbrugg SUI
11. Yershova Alina RG Opfikon-Glattbrugg SUI
12. Vanaria Eva RG Opfikon-Glattbrugg SUI
P2 C (2015)
1. Dementieva Marta RG Winterthur-Weinland SUI
2. Wierzbicki Emma RG Winterthur-Weinland SUI
3. Wild Medea RG Winterthur-Weinland SUI
4. Coppel Alexandra RG Zug SUI
5. Moukoko Gonzalez Yraya RG Zürichsee/Zürich SUI
6. Scerba Sofia RG Glarnerland SUI
7. Herdt Eleonora RG Baden SUI
8. Jakob Milana RG Baden SUI
9. Hintze Romyna RG Baden SUI
10. Meier Alexa RG Baden SUI
11. Sanchez Cabrera Chloe RG Baden SUI
12. McLemore Sofia RG Rüschlikon SUI
13. Agapova Solomiia RG Opfikon-Glattbrugg SUI
P2 A (2014)
1. Markova Yaroslava RG Zug SUI
2. Wagenleitner Aurora RG Zug SUI
3. Gurovits Maria RG Baden SUI
P2 B (2014)
1. Veliu Amina RG Wetzikon SUI
2. Frei Melina RG Winterthur-Weinland SUI
3. Kiss Sofia RG Winterthur-Weinland SUI
4. Nikoghosyan Tariria RG Zug SUI
5. Horinina Solomia RG Zug SUI
6. Gincheva Irina RG Zürichsee/Zürich SUI
7. Flückiger Célia RG Rüschlikon SUI
8. Andersen Kristina RG Rüschlikon SUI
9. Tarasova Eliza RG Rüschlikon SUI
10. Buck Inès RG Rüschlikon SUI
11. Vashchenko Mariia RG Baden SUI
12. Chapuis Crétal Chiara RG Opfikon-Glattbrugg SUI
13. Da Silva Nadine RG Opfikon-Glattbrugg SUI
14. Nepustil Joline RG Opfikon-Glattbrugg SUI
15. Zimina Sofia RG Opfikon-Glattbrugg SUI
P2 C (2014)
1. Boiko Tetiana RG Winterthur-Weinland SUI
2. Seiler Arianne RG Baden SUI
3. Sabino Larissa RG Baden SUI
4. Yao Weiwan RG Baden SUI
P3 A (2013)
1. Salnikova Alisa RG Zürichsee/Zürich SUI
2. Franz Seraina RG Glarnerland SUI
3. Mikhaylova Polina RG Rüschlikon SUI
4. Avtsynova Veronika RG Baden SUI
5. Fernando Nelinsa RG Baden SUI
P3 B (2013)
1. Parpan Mia RG Wetzikon SUI
2. Parpan Tina RG Wetzikon SUI
3. Mettler Maelle RG Winterthur-Weinland SUI
4. Ulrich Nanuq RG Winterthur-Weinland SUI
5. Bednarova Terezia RG Zürichsee/Zürich SUI
6. Tesic Helena RG Glarnerland SUI
7. Ehrensperger Michelle RG Glarnerland SUI
8. Niederer Sofie RG Rüschlikon SUI
9. Glazener Rita RG Opfikon-Glattbrugg SUI
10. Holzer Joëlle RG Opfikon-Glattbrugg SUI
11. Siciliani Alyssia RG Opfikon-Glattbrugg SUI
12. Al-sayed Yara RG Opfikon-Glattbrugg SUI
13. Marillo Luana RG Opfikon-Glattbrugg SUI
14. Hofmann Lily RG Rüschlikon SUI
P3 C (2013)
1. Schneider Diana RG Zürichsee/Zürich SUI
2. Gangale Melissa RG Baden SUI
3. Suprun Mariia RG Rüschlikon SUI
4. Kravets Oribelle RG Zürichsee/Zürich SUI
5. Rabchun Anhelina RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
6. Stieger Valerie RG Baden SUI
P3 A (2012)
1. Svyryd Sophia RG Zürichsee/Zürich SUI
2. Myroshnichenko Mariia RG Zürichsee/Zürich SUI
3. Sedoun Natalie RG Zug SUI
P3 B (2012)
1. Kovalenko Sonia RG Winterthur-Weinland SUI
2. Naida Veronika RG Winterthur-Weinland SUI
3. Sola Katarina RG Winterthur-Weinland SUI
4. Wiesendanger Ziva RG Winterthur-Weinland SUI
5. Brunner Raissa RG Zürichsee/Zürich SUI
6. Ralph Nina RG Zürichsee/Zürich SUI
7. De Peuter Rutten Alessandra RG Zürichsee/Zürich SUI
8. Baumann Svenja RG Glarnerland SUI
9. Ramic Taida RG Opfikon-Glattbrugg SUI
10. Yershova Daryna RG Opfikon-Glattbrugg SUI
P3 C (2012)
1. Hintze Wynona RG Baden SUI
G0
1. RG Zug RG Zug SUI
2. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
G1 regional
1. RG Glarnerland G1 RG Glarnerland SUI
2. RG Baden RG Baden SUI
3. G1 RG Teufen RG Teufen SUI
G1 national
1. RG Winterthur-Weinland RG Winterthur-Weinland SUI
2. RG Zug 1 RG Zug SUI
3. RG Zug 2 RG Zug SUI
4. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
G2
1. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
2. RG Glarnerland G2 RG Glarnerland SUI
Judges
1. Antipova Maria RG Wetzikon SUI
2. BLUNSCHI Stephanie RG Glarnerland / RLZ Zürich SUI
3. Büttiker Tina RG Glarnerland SUI
4. Fenaroli Laura RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
5. Kara Krystyna RG Baden SUI
6. Welsch Carolin RG Winterthur-Weinland SUI
7. Rimashevskaja Elena RG Rüschlikon SUI
8. Baldeck Marie RG Rüschlikon SUI
9. Dineva Iliana RG Zürichsee/Zürich SUI
10. Hefti Marina RG Zürichsee/Zürich SUI
11. Hagedorn Svetlana RG Zug SUI
Coaches
1. Dell Marina RLZ RG OST SUI
2. Schmidt Irene RLZ RG OST SUI
3. Tunesi Lana RG Winterthur-Weinland SUI
4. Chernykova Yevgeniya RG Winterthur-Weinland SUI