9th Tournament of Dukes of Savoy

22.06.2024 - 23.06.2024

Gymnase de la Palestre Square Jacques Lapeyre 73000 Chambéry

Deadline entry: 15.06.2024
Deadline MP3: 19.06.2024
Contact: www.aebgym.fr [email protected] Canelle COPPIN : +33 6 48 17 20 12 (Whatsapp, Line) [email protected] Paméla MANUSE : +33 6 16 48 76 50 (Whatsapp) [email protected]
Notes:

# Category Type
1. 2018 A (2018) Individual
1.
2.
2. 2017 A (2017) Individual
1.
2.
3. 2016 A (2016) Individual
1.
2.
4. 2015 A (2015) Individual
1.
2.
5. 2014 A (2014) Individual
1.
2.
6. 2013 A (2013) Individual
1.
2.
7. 2012 A (2012) Individual
1.
2.
8. 2011 A (2011) Individual
1.
2.
9. 2010 A (2010) Individual
1.
2.
10. 2009 A (2009) Individual
1.
2.
11. 2008 A (2008) Individual
1.
2.
12. 2007 and older A (2007 and older) Individual
1.
2.
13. 2018 B (2018) Individual
1.
14. 2017 B (2017) Individual
1.
2.
15. 2016 B (2016) Individual
1.
2.
16. 2015 B (2015) Individual
1.
2.
17. 2014 B (2014) Individual
1.
2.
18. 2013 B (2013) Individual
1.
2.
19. 2012 B (2012) Individual
1.
2.
20. 2011 B (2011) Individual
1.
2.
21. 2010 B (2010) Individual
1.
2.
22. 2009 B (2009) Individual
1.
2.
23. 2008 B (2008) Individual
1.
2.
24. 2007 and older B (2007 and older) Individual
1.
2.
25. 2018 C (2018) Individual
1.
26. 2017 C (2017) Individual
1.
27. 2016 C (2016) Individual
1.
28. 2015 C (2015) Individual
1.
29. 2014 C (2014) Individual
1.
30. 2013 C (2013) Individual
1.
31. 2012 C (2012) Individual
1.
32. 2011 C (2011) Individual
1.
33. 2010 C (2010) Individual
1.
34. 2009 C (2009) Individual
1.
35. 2008 C (2008) Individual
1.
36. 2007 and older C (2007 and older) Individual
1.
37. Team Mini Team
1.
2.
3.
38. Team Children Team
1.
2.
3.
39. Team Junior Team
1.
2.
3.
40. Team Senior Team
1.
2.
3.
41. Team Mixed Team
1.
2.
3.

Filter Entriesfilter

2017 A (2017)
1. Guo Yihang Excellent RG Club CHN
2. Zhou Lixuan Excellent RG Club CHN
2016 A (2016)
1. Xia Siyu Excellent RG Club CHN
2. Ghenta Heaven Super Sports Rhythmic Gymnastics Academy UAE
2014 A (2014)
1. Aziz Naseeba Super Sports Rhythmic Gymnastics Academy UAE
2013 A (2013)
1. VENTURO ANNA AVENIR TUN
2012 A (2012)
1. Guo Yitong Excellent RG Club CHN
2011 A (2011)
1. MONNIER Margaux AEB GYM CHAMBERY FRA
2010 A (2010)
1. MANUSE Lola AEB GYM CHAMBERY FRA
2. BAIGUE Sarah AEB GYM CHAMBERY FRA
2008 A (2008)
1. MANUSE Mia AEB GYM CHAMBERY FRA
2016 B (2016)
1. BIANCHI Valentine AEB GYM CHAMBERY FRA
2. SAIDEN YASMINE OKG TUN
3. Goker Elizan Deeside Rhythmic WAL
2015 B (2015)
1. Plakhotna Viviene RG Zentralschweiz SUI
2014 B (2014)
1. BUDEVICI Diana AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Maillot Maëly Entente gymnique gannatoise FRA
3. HMIDI MALEK OKG TUN
4. SLEMA CHAHD OKG TUN
5. Tribanova Valentina RG Zentralschweiz SUI
2013 B (2013)
1. PEGUET Charlotte AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Matmati Kenza ASCNS TUN
3. WARTATENI EMNA ASCNS TUN
4. MEFTEH SOULAYMA Tunisia ITA
5. CHERIF INES ASCNS TUN
6. Popova Tiana Deeside Rhythmic WAL
7. Fung Karis Deeside Rhythmic WAL
8. Lüthi Julietta RG Zentralschweiz SUI
2012 B (2012)
1. BEN ABD ALLAH RINED Tunisia ITA
2. Basandová Simona GK Iskra Košice SVK
3. Zadgorska Teodora Deeside Rhythmic WAL
4. Stoyanova Vanessa Deeside Rhythmic WAL
5. Brun Emma AEB GYM CHAMBERY FRA
2011 B (2011)
1. DUSSAUGE Ludivine AEB GYM CHAMBERY FRA
2. COLAS Sasha AEB GYM CHAMBERY FRA
3. ENNOURI LINA OKG TUN
2010 B (2010)
1. boillot oceane AEB GYM CHAMBERY FRA
2008 B (2008)
1. MARTIN Léonie AEB GYM CHAMBERY FRA
2007 and older B (2007 and older)
1. LEMOINE Margot AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Bénová Barbora TJ Vysoké nad Jizerou CZE
3. DELALLEAU Clarisse Chevreuse GR FRA
4. DE MOURA Hugo Thiais gr FRA
2018 C (2018)
1. CHADENAT Léa Entente gymnique gannatoise FRA
2. Chapple Alina RG Zentralschweiz SUI
3. Avrakhova Alisa RG Zentralschweiz SUI
2017 C (2017)
1. HILA Kenza OLYMPIQUE TUN
2016 C (2016)
1. Ferriol Enola Monistrol gym FRA
2. Ellenberger Alexandra RG Zentralschweiz SUI
2015 C (2015)
1. BOUVIER CONCHON Zélie AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Navacerrada Valeria CGR ELITE NORTE ESP
3. Escudero Santamaria Lucia CGR ELITE NORTE ESP
4. Fournel Mélina Monistrol gym FRA
2014 C (2014)
1. STOOP Anaelle AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Chadenat Chloé Entente gymnique gannatoise FRA
3. MARRAGONIS Lya Entente gymnique gannatoise FRA
4. GOIZET Eléonore Entente gymnique gannatoise FRA
5. Carrasco Asiain Naiara CGR ELITE NORTE ESP
2013 C (2013)
1. PINERO LEBAS Emma AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Vazquez Moreno Alejandra CGR ELITE NORTE ESP
3. BEN NASR SELIMA ASCNS TUN
2012 C (2012)
1. BILLARD Luna AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Moyano Martina CGR ELITE NORTE ESP
3. Hofmann Lorena RG Zentralschweiz SUI
2011 C (2011)
1. GIREL Laurine AEB GYM CHAMBERY FRA
2. SANGKAEW Irada Entente gymnique gannatoise FRA
3. Navarro Luna CGR ELITE NORTE ESP
4. Cambi Téa Monistrol gym FRA
5. EL MALOULI Farah AEB GYM CHAMBERY FRA
2010 C (2010)
1. Garcia Sofia CGR ELITE NORTE ESP
2. Rivera Vega CGR ELITE NORTE ESP
3. Perez Lopez Ana CGR ELITE NORTE ESP
4. Stoyanov Judith CGR ELITE NORTE ESP
2009 C (2009)
1. Martin Florentina CGR ELITE NORTE ESP
2. Poveda Maria CGR ELITE NORTE ESP
3. Escamilla Sofia CGR ELITE NORTE ESP
4. Salazar Vera CGR ELITE NORTE ESP
2008 C (2008)
1. Flores del Sol Cristina CGR ELITE NORTE ESP
2. Grizon-Boutte Lana Monistrol gym FRA
3. CADILI RISPI Giorgia POMILIA ITA
4. TERRACCIANO Ida POMILIA ITA
2007 and older C (2007 and older)
1. CAULLIRAU OLYA AEB GYM CHAMBERY FRA
2. Navarro Yaiza CGR ELITE NORTE ESP
3. Pataud Lilou Monistrol gym FRA
4. MINOPOLI Chiara POMILIA ITA
Judges
1. Bucková Daniela GK Iskra Košice SVK
2. Mustafa Lili-Shirin Deeside Rhythmic WAL
3. Lobanova Anastasiya RG Zentralschweiz SUI
Coaches
1. Chen Sihui Excellent RG Club CHN
2. Dai Yongjun Excellent RG Club CHN
3. Napoleon Sonia CGR ELITE NORTE ESP
4. de la Morena Carlota CGR ELITE NORTE ESP
5. Grizon Amandine Monistrol gym FRA
6. Popova Gergana Deeside Rhythmic WAL
7. Yau On Kei Agnes Deeside Rhythmic WAL
8. MacLaren Gyuzel Super Sports Rhythmic Gymnastics Academy UAE
9. PARISI Sabrina POMILIA ITA
10. Chebukina Larysa RG Zentralschweiz SUI