WRGC Invitational 2024

09.03.2024 - 10.03.2024

City of Regina Sportplex - Fieldhouse, 1717 Elphinstone St, Regina, SK

Deadline entry: 20.02.2024
Deadline MP3: 20.02.2024
Contact: Kara Johannson Event Organizer
Notes:

# Category Type
1. LV1B Individual
1.
2.
2. LV2A Individual
1.
2.
3. LV2B Individual
1.
2.
4. LV2C Individual
1.
2.
3.
5. LV3A Individual
1.
2.
6. LV3B Individual
1.
2.
3.
7. LV3C Individual
1.
2.
3.
8. LV4A Individual
1.
2.
9. LV4B Individual
1.
2.
3.
10. LV4C Individual
1.
2.
3.
11. LV5A Individual
1.
2.
3.
12. LV5B Individual
1.
2.
3.
13. LV5C Individual
1.
2.
3.
14. LV6A Individual
1.
2.
3.
15. LV6B Individual
1.
2.
3.
16. LV6C Individual
1.
2.
3.
17. Provincial Masters - LV5 Individual
1.
2.
18. Provincial Masters - LV6 Individual
1.
2.
19. National Novice Individual
1.
2.
3.
4.
20. National Junior Individual
1.
2.
3.
4.
21. National Senior Individual
1.
2.
3.
4.
22. Development Group of 3 Group
1.
2.
23. Development Group of 4 Group
1.
2.
24. Development Group of 5 Group
1.
2.
25. LV2 - Group of 3 Group
1.
2.
26. LV2 - Group of 4 Group
1.
2.
27. LV2 - Group of 5 Group
1.
2.
28. LV3 - Group of 3 Group
1.
2.
29. LV3 - Group of 4 Group
1.
2.
30. LV3 - Group of 5 Group
1.
2.
31. LV4 - Group of 3 Group
1.
2.
32. LV4 - Group of 4 Group
1.
2.
33. LV4 - Group of 5 Group
1.
2.
34. LV5 - Group of 3 Group
1.
2.
35. LV5 - Group of 4 Group
1.
2.
36. LV5 - Group of 5 Group
1.
2.
37. Novice Group of 4 Group
1.
2.
38. Novice Group of 5 Group
1.
2.
39. Junior Development Group Group
1.
2.
40. Junior Group of 4 Group
1.
2.
41. Junior Group of 5 Group
1.
2.
3.
4.
42. Senior Development Group Group
1.
2.
43. Senior Group of 4 Group
1.
2.
44. Sask Rhythm Cat - Pre-Novice Individual
1.
2.
45. Sask Rhythm Cat - Novice Individual
1.
2.
46. Sask Rhythm Cat - Junior Individual
1.
2.
47. Sask Rhythm Cat - Senior Individual
1.
2.
48. Sask Rhythm Cat - Open Individual
1.
2.
49. Sask Rhythm Cat - Pre-Novice Group Group
1.
2.
50. Sask Rhythm Cat - Novice Group Group
1.
2.
51. Sask Rhythm Cat - Junior Group Group
1.
2.
52. Sask Rhythm Cat - Senior Group Group
1.
2.
53. Sask Rhythm Cat - Open Group Group
1.
2.
54. Masters/Level 5 Group Group
1.
2.
55. Special O - Level A Individual
1.
2.
3.
4.
56. Special O - Level B Individual
1.
2.
3.
4.
57. Special O - Level C Individual
1.
2.
3.
4.
58. Special O - Level 1 Individual
1.
2.
3.
4.
59. Special O - Men's Level 1 Individual
1.
2.
3.
4.
60. Special O - Level 2 Individual
1.
2.
3.
4.
61. Special O Level 3 Individual
1.
2.
3.
4.

Filter Entriesfilter

LV1B
1. Shouman Lara Ritmo Gymnastics CAN
2. Bailey Emma Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Wesa Autumn Sapphires CAN
4. Vyas Presha Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
LV2A
1. Norton Everleigh Ritmo Gymnastics CAN
LV2B
1. Kadotchnikov Eloise Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Zozulia Kathrine Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Vaserman Abby Rhythmic Royals CAN
4. McKay Eva Sapphires CAN
5. Fitzgerald Lilith Sapphires CAN
LV3A
1. Woo Jenna Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Leader Mya Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Liu Raven Ritmo Gymnastics CAN
4. Kaganovich Melissa Rhythmic Royals CAN
5. Panas Kamila Sapphires CAN
LV3B
1. Sullivan Maggie Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Li Sophie Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Ghobrial Natalie Rhythmic Royals CAN
4. Legrange Sara Sapphires CAN
LV3C
1. Johannson Jemma Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Guo Xinyan (Cindy) Ritmo Gymnastics CAN
LV4A
1. Bouchard Eisa Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Waller Olivia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Stalbekova Kanyshai Ritmo Gymnastics CAN
4. Rann Brooklyn Ritmo Gymnastics CAN
5. Workman Greta Sapphires CAN
6. Dyck Clarity Sapphires CAN
7. Walls Lucy Battlefords Gymnastics Club CAN
LV4B
1. Montan-Sheppard Kyla Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Ong Kherington Ritmo Gymnastics CAN
3. Rutley Emberley Battlefords Gymnastics Club CAN
LV4C
1. Khrypushyna Kristina Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
LV5A
1. Pletz Aubrie Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Castillo-Palmer Romina Sapphires CAN
3. Jones Habren Battlefords Gymnastics Club CAN
4. Welford Madison Battlefords Gymnastics Club CAN
LV5B
1. Johannson Aliya Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Wedewer Abigail Ritmo Gymnastics CAN
3. Christie Amy Sapphires CAN
LV6A
1. Vaserman Liel Rhythmic Royals CAN
2. Hinkey Kylie Sapphires CAN
3. Friesen Sydney Rhythmic Royals CAN
LV6B
1. Bailey Ella Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Ostrichenko Arina Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Waller Victoria Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
4. Schultz Breanna Ritmo Gymnastics CAN
5. Breker Kyra Ritmo Gymnastics CAN
6. Behning Ama Ritmo Gymnastics CAN
7. Melville Kate Rhythmic Royals CAN
8. Tkachuck Elizabeth Rhythmic Royals CAN
9. Civetta Olivia Rhythmic Royals CAN
10. Kitchur Sydnee Sapphires CAN
LV6C
1. Ma Allison Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Provincial Masters - LV6
1. Cloutis Geneva Sapphires CAN
2. Cloutis Vicky Sapphires CAN
3. Mclarty Emma Sapphires CAN
4. Mclarty Lizzie Sapphires CAN
5. Trojan Mikayla Sapphires CAN
6. Lagimodiere Aimee Sapphires CAN
7. Neiszner Holland Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
8. Woitas Sophia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
9. Frost Madison Sapphires CAN
10. Cole Devyn Ritmo Gymnastics CAN
National Novice
1. Frew Kamilla Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Frew Kasandra Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Barry Sara-Marie Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
National Junior
1. Kostenko Veronika Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Pion Nadia Ritmo Gymnastics CAN
3. Osterbeck Callie Ritmo Gymnastics CAN
4. Cain Chloe Ritmo Gymnastics CAN
5. Pavlova Angelina Ritmo Gymnastics CAN
National Senior
1. Czemeres Karlee Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
LV3 - Group of 3
1. WRGC Level 3 Trio Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
LV5 - Group of 3
1. Sapphires Level 5 Trio Sapphires CAN
Novice Group of 4
1. Novice Group of 4 Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Senior Group of 4
1. Senior Group of 4 Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Sask Rhythm Cat - Pre-Novice
1. Zhang Jiahe (Helen) Ritmo Gymnastics CAN
2. Itkin Mia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Wu Amelia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
4. Li Tia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
5. Zhang Amy Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Sask Rhythm Cat - Novice
1. Tomyn Brooklyn Ritmo Gymnastics CAN
2. Uzbekova Aruke Ritmo Gymnastics CAN
3. Wedewer Kennedy Ritmo Gymnastics CAN
4. Novakoski Blake Ritmo Gymnastics CAN
5. Smith Izzy Rhythmic Royals CAN
6. Mayer Molly Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
7. Rogers Elena Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
8. Hamed Shauna Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
9. Dale Kaleigh Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
10. Park Juwon Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
11. Donnelly Layne Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
12. Bastida Escalante Luna Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
13. Sucher-Blondeau Karma Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
14. Moffatt Octavia Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
15. Wu Fiona Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
16. Brown Veanne Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
17. Lafrentz Lyla Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
18. Crozier Mila Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
19. el Bahi Rim Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
20. Zhu Julie Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
21. Schneider Cadence Battlefords Gymnastics Club CAN
22. Schweibus Blakely Battlefords Gymnastics Club CAN
Sask Rhythm Cat - Junior
1. Metzler Hannah Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
2. Wagner Peyton Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Gent Charlee Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
4. Moffatt Ady Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
5. Miller Makayla Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
6. Cavanna Abigail Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Sask Rhythm Cat - Senior
1. Reynolds Hailey Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
Masters/Level 5 Group
1. Sapphires Masters Group - Hoop Sapphires CAN
2. Sapphires Masters Group of 5 - Ball Sapphires CAN
Special O - Level C
1. Hailie Hailie Ritmo Gymnastics CAN
Special O - Level 1
1. Sarty Victoria SOR -Rock It CAN
2. Roughsedge Coralie SOR -Rock It CAN
3. Mutschler Ally SOR -Rock It CAN
4. Dagenais Jennifer SOR -Rock It CAN
5. Blomme Jordan Ritmo Gymnastics CAN
Special O - Men's Level 1
1. Dovell Dylan Ritmo Gymnastics CAN
Judges
1. Veikle Danielle Gymnastics Saskatchewan CAN
2. Juarez Dalena Gymnastics Saskatchewan CAN
3. Leier Kendra Gymnastics Saskatchewan CAN
4. Doerksen Mikayla Gymnastics Saskatchewan CAN
5. Ben Nasr Myriam Gymnastics Saskatchewan CAN
6. Shilenkova Olga Gymnastics Saskatchewan CAN
7. Bailey Ella Gymnastics Saskatchewan CAN
8. Czemeres Karlee Gymnastics Saskatchewan CAN
9. Ostrichenko Arina Gymnastics Saskatchewan CAN
Coaches
1. Frost Madison Rhythmic Royals CAN
2. Johnson Sara Rhythmic Royals CAN
3. Trojan Mikayla Sapphires CAN
4. Macpherson Mary Sapphires CAN
5. Cox Adeena Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
6. Benko Daquiri Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
7. Kostenko Valeria Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN
8. Greenberg Sarah SOR -Rock It CAN
9. Douglas Kelsee Battlefords Gymnastics Club CAN
10. Malkoske Angelina Ritmo Gymnastics CAN
11. Phippard Katrina Ritmo Gymnastics CAN
12. Doerksen Mikayla Ritmo Gymnastics CAN
13. Schultz Breanna Ritmo Gymnastics CAN
14. Neiszner Holland Wascana Rhythmic Gymnastics Club CAN