2024 Brittney Hunt Invitational, Elite Alberta and South & North Zones

22.03.2024 - 24.03.2024

MNP Sport Centre, 2225 Macleod Trail S. Calgary, Alberta, Canad

Deadline entry: 09.03.2024
Deadline MP3: 01.03.2024
Contact: Anastassia Manuilova [email protected] [email protected]
Notes: All levels are invited. If any level is missing, please let me know and I will add.

# Category Type
1. Senior Level 10/HP (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
2. Senior Level 9 (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
3. Junior Level 10/HP (2009-2010-2011) Individual
1.
2.
3.
4.
4. Junior Level 9 (2009-2010-2011) Individual
1.
2.
3.
4.
5. Novice (2012-2013-2014) Individual
1.
2.
3.
4.
6. 6C (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
7. 6B (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
8. 6A (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
9. 5B (2009-2010) Individual
1.
2.
3.
10. 5C (2009-2010) Individual
1.
2.
3.
11. 5A (2009-2010) Individual
1.
2.
3.
12. 4C (2010-2011) Individual
1.
2.
3.
13. 4B (2010-2011) Individual
1.
2.
3.
14. 4A (2010-2011) Individual
1.
2.
15. 3C (2012-2013) Individual
1.
2.
3.
16. 3B (2012-2013) Individual
1.
2.
3.
17. 3A (2012-2013) Individual
1.
2.
18. 2C (2014-2015) Individual
1.
2.
3.
19. 2B (2014-2015) Individual
1.
2.
20. 2A (2014-2015) Individual
1.
2.
21. 1B (2016-2017) Individual
1.
2.
22. Interclub 1 (Leap) (All) Individual
1.
2.
23. Interclub XCEL 1 (All) Individual
1.
2.
24. Level 2 Group 3/4 Group
1.
2.
25. Level 3 Group 3/4 Group
1.
2.
26. Level 3 Group 5 Group
1.
2.
27. Level 4 Group 3/4 Group
1.
2.
28. Level 4 Group 5 Group
1.
2.
29. Level 5 Group 3/4 Group
1.
2.
30. Level 5 Group 5 Group
1.
31. Novice Group of 4 National Group
1.
2.
32. Novice Group of 5 National Group
1.
2.
33. Senior FIG Group of 5 National Group
1.
2.
34. Junior Development Group of 5 National Group
1.
2.
35. Junior Group of 4 National Group
1.
2.
36. Junior FIG Group of 5 National Group
1.
2.
37. Senior Development Group of 5 National Group
1.
2.
38. Senior Group of 4 National Group
1.
39. Interclub GROUP Level 1 (All) Group
1.
2.
40. Senior FIG Group of 5 National Group
1.
2.
41. Interclub LEAP 2 Individual
1.
2.
42. Interclub LEAP 3 Individual
1.
2.
43. Interclub LEAP 4 Individual
1.
2.
44. Interclub XCEL 2 Individual
1.
2.
45. Interclub XCEL 3 Individual
1.
2.
46. Interclub XCEL 4 Individual
1.
2.
47. Interclub LEAP 5 Individual
1.
2.
48. Interclub LEAP 6 Individual
1.
2.
49. Interclub 1 (Leap) - 1 routine (All) Individual
1.
2.
50. Interclub 1 (Leap) - 2 routines (All) Individual
1.
2.
51. Interclub LEAP 2 - 1 routine Individual
1.
2.
52. Interclub LEAP 2 - 2 routines Individual
1.
2.

Filter Entriesfilter

Senior Level 9 (2008 and older)
1. Koval Veronika Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Omorogbe Anya Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Monaxios Sofia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
4. Ashimova Saule Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
5. Garizio Angelica HPTC International CAN
6. Kroeker-Tom Mamie HPTC International CAN
Junior Level 9 (2009-2010-2011)
1. Chalifoux Tianna Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Chiem Sophie Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Chen Dora Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Chaban Oleksandra Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
5. Leung Ella Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
6. Nad Anna Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
7. Trifonova Vira Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
8. Chizhova Elizaveta Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
9. Rangel-Kataeva Sofiya Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
10. Johnson Sienna HPTC International CAN
11. Taylor Lilyana HPTC International CAN
Novice (2012-2013-2014)
1. Zhang Penny Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Frew Kamilla Gymnastics Saskatchewan CAN
3. Frew Kasandra Gymnastics Saskatchewan CAN
4. Barry Sara-Marie Gymnastics Saskatchewan CAN
6C (2008 and older)
1. Johnson Athena HPTC International CAN
2. Sapozhnikov Sara HPTC International CAN
6B (2008 and older)
1. Chung Elizabeth Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Stang Madison Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Biletska Yana Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Lukoianove Marta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
5. Qiu Sophia Vertigo RGA CAN
6. Yuan Emily Vertigo RGA CAN
7. Taabbodi Laura Vertigo RGA CAN
8. Franco Mariana Vertigo RGA CAN
6A (2008 and older)
1. Loewen Sophie Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Jones Kaitlyn Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Shi Stephanie Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Korneyeva Elena Vertigo RGA CAN
5B (2009-2010)
1. Sanders Mia Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Fu Amanda Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Zhou Suzy Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Millington Maya Vertigo RGA CAN
5. Lupul Polina Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
6. Sukhy Julia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
5C (2009-2010)
1. Hutsalo Anastasiia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
2. Gandhi Meilene Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
5A (2009-2010)
1. Kovalevsky Emily Ad Astra Athletic Academy CAN
4C (2010-2011)
1. Khrypushyna Kristina Gymnastics Saskatchewan CAN
4B (2010-2011)
1. Zaluts`ka Mariia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
2. Artiukh Mariya Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
3. Andrushko Marta Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
4. Tabakova Daria Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
4A (2010-2011)
1. Boaghi Olivia Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Cheung Ashley Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Li Katrina Vertigo RGA CAN
4. Alvadado Sara Vertigo RGA CAN
5. Karymava Diana Vertigo RGA CAN
6. Gong June Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
3C (2012-2013)
1. Borsevschi Emmanuella Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Shelipova Daria Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Johannson Jemma Gymnastics Saskatchewan CAN
4. Polyanytsya Elizabeth Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
5. Gniazdovska Gloria Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
6. Crook Naomi HPTC International CAN
3B (2012-2013)
1. Axford Alia Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Lavrova Liza Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Jia Ivy Chinook RG CAN
4. Sigulyev Nicole Vertigo RGA CAN
5. Fesiun Sofia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
6. Yan Emma HPTC International CAN
3A (2012-2013)
1. Rose-Toth Maude Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Huang Aimee Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Deniaud Maya Ad Astra Athletic Academy CAN
4. Thengumpally Lynnea Ad Astra Athletic Academy CAN
5. Buryachenko Eloise Vertigo RGA CAN
2C (2014-2015)
1. Bello Bogota Violeta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Boxaneanu Alexandra Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Stoyanov Emily Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
4. Chan Olivia HPTC International CAN
2B (2014-2015)
1. Ding Julie Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Shcherbina Agniia Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Awad Jomana Chinook RG CAN
2A (2014-2015)
1. Gavrilovici Ariel Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Gerasimenko Evelyn Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Wang Anna Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Chibl Leena Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
5. Pellizzari Mia Vertigo RGA CAN
6. Lai Deborah Vertigo RGA CAN
7. Prusko Avery Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
8. Damjanovic Olivia Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
9. Butlin Emmerson Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
10. Kim Yul Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
11. Nnam Kaife Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
12. Pfeifer Kennedy Vertigo RGA CAN
1B (2016-2017)
1. Chaban Marta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
2. Popa Emma Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Kondoski Milana Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
4. Shut Sophia Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
Level 3 Group 3/4
1. Vertigo Regional level 3 Vertigo RGA CAN
2. Vertigo provincial level 3 Vertigo RGA CAN
3. Vertigo provincial level 3 - Hoop Vertigo RGA CAN
Level 3 Group 5
1. Vertigo provincial level 3 Vertigo RGA CAN
2. Chinook RG Level 3 Group Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
Level 4 Group 3/4
1. Vertigo Regional level 4 Vertigo RGA CAN
Level 5 Group 3/4
1. Ad Astra Cosmic Stars Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Vertigo level 5 Vertigo RGA CAN
Novice Group of 4 National
1. SK Novice Group of 4 Gymnastics Saskatchewan CAN
Junior Development Group of 5 National
1. Alegria Junior UA Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
2. Alegria Junior Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
Junior FIG Group of 5 National
1. Junior National team Vertigo RGA CAN
Interclub LEAP 3
1. Sadoway Cameron Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub LEAP 4
1. Regier Emily Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Goulko Kahrim Avelina Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Hojanepesova Yarina Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub LEAP 5
1. Goulko Kahrim Sofiya Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub 1 (Leap) - 1 routine (All)
1. Patterson Victoria Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Adil May Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
3. Dushenko Sasha Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
4. Opelik-Clarke Sofia Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
5. Attia Elizabeth Elenas Rhythmic Gymnastics Club (ERGC) CAN
6. Oldham Holland Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
7. Sadriev Nicole Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub 1 (Leap) - 2 routines (All)
1. Koval Agata Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Semeniuk Laura Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
3. Dowling Sera Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub LEAP 2 - 1 routine
1. Gingas Ekaterina Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Interclub LEAP 2 - 2 routines
1. Hill Raven Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Martel Alyssa Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Aboud Abrielle Ad Astra Athletic Academy CAN
4. Chung Ava Ad Astra Athletic Academy CAN
5. Hojanepesova Ayna Elenas Rhythmic Gymnastics Club CAN
Judges
1. Chen Yun Ping Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Rybak Natalia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
3. Bezsmertna Milana Vertigo RGA CAN
4. Milciute Iveta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
5. Brown Olivia Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
6. Leshchenko Anna Vertigo RGA CAN
Coaches
1. Bramer Connie Ad Astra Athletic Academy CAN
2. Jones Mandy Ad Astra Athletic Academy CAN
3. Sasano June Ad Astra Athletic Academy CAN
4. Angela Kogosov Vertigo RGA CAN
5. Trautman Sienna Vertigo RGA CAN
6. Cox Adeena Gymnastics Saskatchewan CAN
7. Kolganov Victoria Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
8. RYBAK Natalia Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
9. Nad Anna Alegria The Alberta Centre for Rhythmic Gymnastics Excellence CAN
10. Martens Judy Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
11. Rykova Kate Elenas Rhythmic Gymnastics Club (ERGC) CAN
12. Grundau-Roden Lilian Edmonton Rhythmic Gymnastics CAN
13. Yakimchuk Katarina Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
14. Khabarova Olga Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
15. Pavlovic Nina Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
16. Rudenko Elizaveta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
17. Milciute Iveta Chinook Rhythmique Gymnastic Club CAN
18. HEBERT Shari HPTC International CAN
19. Muratova Veronika Vertigo RGA CAN
20. Manchenko Mariya Vertigo RGA CAN
21. Stepanova Anastasiya Vertigo RGA CAN