MAG | Woodbridge Invitational 2024

20.04.2024 - 21.04.2024

Woodbridge Academy of Gymnastics

Deadline entry: 14.03.2024
Deadline MP3: 02.03.2024
Contact: Julia Savenok 9058505151 [email protected] *please email all inquires*
Notes:

# Category Type
1. D1 (2016 - 2018)
1.
2. D2 (2016 - 2018)
1.
3. OO (2015 - 2017)
1.
4. O1 | 13-15 (2009 - 2011)
1.
5. O1 | 16+ (2007 - 2008)
1.
6. O2 | U13 (2012 - 2016)
1.
7. O2 | 13-15 (2009 - 2011)
1.
8. O2 | Age 16+ (2007 - 1989)
1.
9. O3 | U13 (2012 - 2015)
1.
10. O3 | 13-15 (2009 - 2011)
1.
11. O3 | 16+ (2002 - 2008)
1.
12. O4 | U13 (2012 - 2015)
1.
13. O4 | 13-15 (2009 - 2011)
1.
14. O4 | 16+ (2002 - 2008)
1.
15. PO | Age 13-15 (2009-2011)
1.
16. PO | 15+ (1996 - 2007)
1.
17. O1 | Age 8 (2016)
1.
18. O1 | Age 9 (2015)
1.
19. O1 | Age 10 (2014)
1.
20. O1 | Age 11 (2013)
1.
21. O1 | Age 12 (2012)
1.
22. O2 | Age 8-10 (2014-2016)
1.
23. O2 | Age 11-12 (2012 - 2013)
1.
24. O2 | Age 11 (2013)
1.
25. O2 | Age 12 (2012)
1.
26. O1 | Age 10 - A (2014)
1.
27. O1 | Age 10 - B (2014)
1.
28. O1 | Age 10 - C (2014)
1.
29. O1 | Age 8 - A (2016)
1.
30. O1 | Age 8 - B (2016)
1.
31. O1 | Age 9 - A (2015)
1.
32. O1 | Age 9 - B (2015)
1.
33. O1 | Age 9 - C (2015)
1.
34. O1 | Age 9 - D (2015)
1.
35. O2 | Age 11 - A (2013)
1.
36. O2 | Age 11 - B (2013)
1.
37. O2 | Age 8-10 - A (2014-2016)
1.
38. O2 | Age 8-10 - B (2014-2016)
1.
39. O2 | 13-15 - A (2009 - 2011)
1.
40. O2 | 13-15 - B (2009 - 2011)
1.

Filter Entriesfilter

D1 (2016 - 2018)
1. De Breyne Felix Toronto Gymnastics International CAN
2. Green-Philppes Arthur Toronto Gymnastics International CAN
3. Honig Greyson Toronto Gymnastics International CAN
4. Nahirny Marko Toronto Gymnastics International CAN
5. Osmokrovic Leo Toronto Gymnastics International CAN
6. Villamil Callum Toronto Gymnastics International CAN
7. Anastasio Abelardo All Star Sports Centre CAN
8. Ruiz Esparza Ceron Francisco Gymnastics Energy CAN
9. Avedesian Lincoln Gymnastics Energy CAN
10. Healy Talan Gymnastics Energy CAN
11. Heffron Bohdi Gymnastics Energy CAN
12. Sirignano Roman Gymnastics Energy CAN
13. Vorobets Ivan Gymnastics Mississauga CAN
D2 (2016 - 2018)
1. Ben-Shach Golan East York Gymnastics CAN
2. Julien Tyler Gymnastics Energy CAN
OO (2015 - 2017)
1. Raeiszadeh-Hashioka Ryan Toronto Gymnastics International CAN
2. Baratov Marcel Vaughan Gymnastics CAN
3. Aubrey Dyson Xperience Gymnastics CAN
O1 | 13-15 (2009 - 2011)
1. Bank Ryan Gymnastics Mississauga CAN
2. Cheung Ryan Richmond Hill Gymnastics Club CAN
3. Powell Gavin Durham Gymnastics Academy CAN
4. Dmitriev Mark Evolution Gymnastics Aurora Inc. CAN
5. Bellusci Marc Gold Medal Gymnastics CAN
6. Robillard Riley GymZone Gymnastics CAN
7. Haight Blake GymZone Gymnastics CAN
8. Lagace Benjamin GymZone Gymnastics CAN
O2 | Age 16+ (2007 - 1989)
1. Shular William Swing, Spring and Flip Club CAN
O3 | U13 (2012 - 2015)
1. Connolly Finn GymZone Gymnastics CAN
O3 | 13-15 (2009 - 2011)
1. Li Nathan East York Gymnastics CAN
2. Stremler-Carr Felix Toronto Gymnastics International CAN
3. Tignanelli Morgan North Bay Apollo Gymnastics Club CAN
4. Greenfield Keith Thunder Bay Gymnastics Association CAN
PO | Age 13-15 (2009-2011)
1. Firman-zini Guy Richmond Hill Gymnastics Club CAN
2. Chang-Kue Calvin KW Gymnastics CAN
3. Cieplak Ethan KW Gymnastics CAN
4. Prantner Brandon KW Gymnastics CAN
5. Knight Logan KW Gymnastics CAN
PO | 15+ (1996 - 2007)
1. Konigsmann Kyle East York Gymnastics CAN
2. Gomez Michael Richmond Hill Gymnastics Club CAN
3. Wray Tyler Richmond Hill Gymnastics Club CAN
4. Gapon Yaroslav KW Gymnastics CAN
5. Boland Graham GymZone Gymnastics CAN
6. Pudden Orryn Thunder Bay Gymnastics Association CAN
O1 | Age 11 (2013)
1. Steeghs Oliver East York Gymnastics CAN
2. Van Mieghem Maxence Toronto Gymnastics International CAN
3. Hart Joseph Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
4. Bozkurt Leo KW Gymnastics CAN
5. Larsen Cooper KW Gymnastics CAN
6. Lindsay Preston All Star Sports Centre CAN
7. Yohanna Luke Gold Medal Gymnastics CAN
O1 | Age 12 (2012)
1. Erlandson Lucas East York Gymnastics CAN
2. Goncalves Matthew Durham Gymnastics Academy CAN
3. Yarov Tim Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
4. Hodgkinson Owen Halton Hills Gymnastics Centre CAN
5. De Gazon Ethan Gold Medal Gymnastics CAN
6. Lake Shawn GymZone Gymnastics CAN
7. Zaharov William Vaughan Gymnastics CAN
O2 | Age 12 (2012)
1. Marin Matteo Toronto Gymnastics International CAN
2. Daitchman Sam Richmond Hill Gymnastics Club CAN
3. Jacobs Elliot Oakville Gymnastics Club CAN
4. MacVicar Soren North Bay Apollo Gymnastics Club CAN
5. Prantner Mason KW Gymnastics CAN
6. Folinazzo Dante Gymnastics Energy CAN
7. Tingley Lukas Thunder Bay Gymnastics Association CAN
O1 | Age 10 - A (2014)
1. Robinson Brant Bancroft Gems Gymnastics CAN
2. Martin Zachary East York Gymnastics CAN
3. Aidar Thomas Gymnastics Mississauga CAN
4. De Paolis Sebastian Toronto Gymnastics International CAN
5. Obasi Joshua Richmond Hill Gymnastics Club CAN
6. Kamath Aroh All Star Sports Centre CAN
O1 | Age 10 - B (2014)
1. Miller Alex Toronto Gymnastics International CAN
2. McNalley jacob Richmond Hill Gymnastics Club CAN
3. Muzi Christopher Richmond Hill Gymnastics Club CAN
4. Omar Zain Oakville Gymnastics Club CAN
5. Mohamed Mallek North Bay Apollo Gymnastics Club CAN
6. DeMERS RIVER LONDON BEJE GYMNASTICS CAN
O1 | Age 10 - C (2014)
1. Saciragic Nolan Toronto Gymnastics International CAN
2. Young Jackson Toronto Gymnastics International CAN
3. Brown Mark KW Gymnastics CAN
4. Bobul Ostap Halton Hills Gymnastics Centre CAN
5. Ovesea Nico Evolution Gymnastics Aurora Inc. CAN
6. Yohanna Mark Gold Medal Gymnastics CAN
O1 | Age 8 - A (2016)
1. Chin Lucas Gymnastics Mississauga CAN
2. Gray Jasper Toronto Gymnastics International CAN
3. D'Urzo Mattia Toronto Gymnastics International CAN
4. LoFaso John Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
5. Nykorovych Michael Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
6. Gregory - Nelson Cian GymZone Gymnastics CAN
7. O'Hara Liam Xperience Gymnastics CAN
8. Reinwald Silas Xperience Gymnastics CAN
O1 | Age 8 - B (2016)
1. Garcia Michael Gymnastics Mississauga CAN
2. Bowen Colin Toronto Gymnastics International CAN
3. Wayment Tyler Toronto Gymnastics International CAN
4. Agarwal Ranbir Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
5. Kopitin Alex Halton Hills Gymnastics Centre CAN
6. Mcadam Alexander All Star Sports Centre CAN
7. Daigle Thomas Xperience Gymnastics CAN
8. Kurinov Leo Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
O1 | Age 9 - A (2015)
1. Budyka Viktor East York Gymnastics CAN
2. Skokovets Lukas Gymnastics Mississauga CAN
3. Aydogan Arda Gymnastics Mississauga CAN
4. Smith Nico Toronto Gymnastics International CAN
5. Zverina Blake Toronto Gymnastics International CAN
6. Golding Bryce Oakville Gymnastics Club CAN
7. Fathalizadeh Nicholas Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
O1 | Age 9 - B (2015)
1. Dimobi-Kolla Benjamin East York Gymnastics CAN
2. Zorin Daniel Gymnastics Mississauga CAN
3. Ryan Micah Toronto Gymnastics International CAN
4. Chami Hudson Toronto Gymnastics International CAN
5. Cunningham Aaron Oakville Gymnastics Club CAN
6. Brown Jackson Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
O1 | Age 9 - C (2015)
1. Arora Krish Gymnastics Mississauga CAN
2. Foresto Ronan Toronto Gymnastics International CAN
3. Abdelghaffar Omar Oakville Gymnastics Club CAN
4. Jacobs Daniel Oakville Gymnastics Club CAN
5. Ahmed Omar Oakville Gymnastics Club CAN
6. Velichko Victor Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
O1 | Age 9 - D (2015)
1. Nair Arjun Gymnastics Mississauga CAN
2. Gabriele Lucas Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
3. El-Kaissi Abraham North Bay Apollo Gymnastics Club CAN
4. Reaume Damian KW Gymnastics CAN
5. Rogers Bentley Halton Hills Gymnastics Centre CAN
6. Clarke Kaysen All Star Sports Centre CAN
O2 | Age 11 - A (2013)
1. Davey Finlay Jack Toronto Gymnastics International CAN
2. Root-Costa Cohen Toronto Gymnastics International CAN
3. Pysaryuk Kirill Toronto Gymnastics International CAN
4. Greene Sam Richmond Hill Gymnastics Club CAN
5. Avdeev Artem Oakville Gymnastics Club CAN
6. LOUZON LEVY LONDON BEJE GYMNASTICS CAN
O2 | Age 11 - B (2013)
1. Kaldas William Toronto Gymnastics International CAN
2. Lianos Marcus Toronto Gymnastics International CAN
3. Massoud Cyril Oakville Gymnastics Club CAN
4. Faucher Sebastian Oakville Gymnastics Club CAN
5. Wood-Saloman Owen KW Gymnastics CAN
6. Baerg Brody Gymnastics Energy CAN
O2 | Age 8-10 - A (2014-2016)
1. Latimer Blake Durham Gymnastics Academy CAN
2. Zhong Donovan Oakville Gymnastics Club CAN
3. Cruickshank Zane Swing, Spring and Flip Club CAN
4. MOLCHANOV LEONEL LONDON BEJE GYMNASTICS CAN
O2 | Age 8-10 - B (2014-2016)
1. Kamal Liam Durham Gymnastics Academy CAN
2. Aleksandrov Ryan Oakville Gymnastics Club CAN
3. Raavi Dhataa Gold Medal Gymnastics CAN
4. Bily Evan Gold Medal Gymnastics CAN
5. GUZI CONNER LONDON BEJE GYMNASTICS CAN
O2 | 13-15 - A (2009 - 2011)
1. Wayment Ryen Toronto Gymnastics International CAN
2. Clarkson Henry Toronto Gymnastics International CAN
3. Merker Meyers Beckett Toronto Gymnastics International CAN
4. Semeniuk Caden Toronto Gymnastics International CAN
5. Ritchie Tom Toronto Gymnastics International CAN
6. Virag Ryan Gymnastics Energy CAN
7. Lee Bryson University of Toronto Gymnastics Club CAN
O2 | 13-15 - B (2009 - 2011)
1. Merker Myers Keagan Toronto Gymnastics International CAN
2. Chretien Sonson Toronto Gymnastics International CAN
3. Espinet Lau Teague Toronto Gymnastics International CAN
4. Romistrowicz Mattia Toronto Gymnastics International CAN
5. Schwarz Renn KW Gymnastics CAN
6. Shilman Ron Gold Medal Gymnastics CAN
7. Verhoef Jack Gymnastics Energy CAN
Judges
1. Constance
2. Taylor Mitchell
3. Dorian Doan
4. Aidan Crawler
5. Tammy Chow
6. Elel Baker
7. Brandon
8. Brandes Strugger
9. Nick Bejenaru
Coaches
1. Syedykh Anatoliy East York Gymnastics CAN
2. Snook Evan East York Gymnastics CAN
3. Krasevac Maysen Toronto Gymnastics International CAN
4. Mironov Maxim Toronto Gymnastics International CAN
5. Viegas Josh Toronto Gymnastics International CAN
6. Haid Jason Toronto Gymnastics International CAN
7. McDermid Tristan Toronto Gymnastics International CAN
8. Prado Alfredo Gymnastics Mississauga CAN
9. Brewster Kevin Gymnastics Mississauga CAN
10. Diaz Javier Gymnastics Mississauga CAN
11. Durant Shawn Durham Gymnastics Academy CAN
12. Beaumont Keenan Oakville Gymnastics Club CAN
13. Broadhurst Martin Oakville Gymnastics Club CAN
14. Savenok Julia Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
15. Ali Jameel Woodbridge Academy of Gymnastics CAN
16. Millar Matt North Bay Apollo Gymnastics Club CAN
17. Rashidi Tara Evolution Gymnastics Aurora Inc. CAN
18. Verma Shivam All Star Sports Centre CAN
19. Sandro Nistor Gold Medal Gymnastics CAN
20. Feng Zha Gymnastics Energy CAN
21. Grenier Breanna Gymnastics Energy CAN
22. Solorzano-Filho Jorge University of Toronto Gymnastics Club CAN
23. BEJENARU NICK LONDON BEJE GYMNASTICS CAN
24. Miller Jack GymZone Gymnastics CAN
25. Dion Dean GymZone Gymnastics CAN
26. Semion Feldman Vaughan Gymnastics CAN
27. Sullivan Alyssa Thunder Bay Gymnastics Association CAN
28. Real Joshua All Star Sports Centre CAN
29. Caldwell Dan Xperience Gymnastics CAN
30. Curley Adam Richmond Hill Gymnastics Club CAN
31. Spencer Barbara Richmond Hill Gymnastics Club CAN
32. Millar D’Anna Bancroft Gems Gymnastics CAN
33. Graham Kelly Kitchener Waterloo Gymnastics Club CAN
34. Doig Zach Kitchener Waterloo Gymnastics Club CAN
35. Sular Kim Swing, Spring and Flip Club CAN
36. Baker Elel Halton Hills Gymnastics Club CAN