UPAG/PAGU Acrobatic Championships - Age Groups

08.12.2023 - 10.12.2023

Ibague

Deadline entry: 02.12.2023
Deadline MP3: 01.12.2023
Contact: [email protected]
Notes:

# Category Type
1. 11-16 WP Womens pair
1.
2.
2. 11-16 MP Mens pair
1.
2.
3. 11-16 MX Mixed pair
1.
2.
4. 11-16 WT Womens Trio
1.
2.
5. 11-16 MG Mens group
1.
2.
6. 12-18 WP Womens pair
1.
2.
3.
7. 12-18 MP Mens pair
1.
2.
3.
8. 12-18 MX Mixed pair
1.
2.
3.
9. 12-18 WT Womens Trio
1.
2.
3.
10. 12-18 MG Mens group
1.
2.
3.
11. 13-19 WP Womens pair
1.
2.
3.
12. 13-19 MP Mens pair
1.
2.
3.
13. 13-19 MX Mixed pair
1.
2.
3.
14. 13-19 WT Womens Trio
1.
2.
3.
15. 13-19 WT Mens group
1.
2.
3.
16. COMB FINAL 13-19 WP Womens pair
1.
17. BAL FINAL 12-18 WT Womens Trio
1.
18. DYN FINAL 12-18 WT Womens Trio
1.
19. COMB FINAL 12-18 WT Womens Trio
1.
20. COMB FINAL 12-18 WP Womens pair
1.
21. COMB FINAL 12-18 MX Mixed pair
1.
22. BAL FINAL 11-16 WP Womens pair
1.
23. DYN FINAL 11-16 WG Womens Trio
1.

Filter Entriesfilter

11-16 WP
1. Zoe Cabello, Ximena Arauz FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
2. Sofía Rodriguez,Nora Guzmán FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
3. Annaira Rodriguez, Alianis Ocasio Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
4. Keidaliz MATTA, Naletxandra ESCOBAR Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
5. Anaira MARTINEZ, Victoria RODRIGUEZ Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
6. Abigail Dominguez, María José Lara FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
7. SILVA_VIDAÑA_WP_MEX_AG1 FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
8. USA 1 Leana Borodayev/Isabella Brookins United States USA
9. COORDOVA,GARAVITO Federación Colombiana de Gimnasia COL
11-16 MP
1. DIAZ, LOZANO Federación Colombiana de Gimnasia COL
11-16 MX
1. USA 1 Faith Nicol/Peter Vonder Haar United States USA
11-16 WT
1. Jeannette Monroy, Ilian Bandín, Valentina Garcia FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
2. USA 1 Alani Do/Jordana Beyer/Silver Weddle United States USA
3. Mackenzie Yelic, Kenna Erickson, Alejandra Sochacki GymCan CAN
4. Beatriz SABIA BARRETTO / Fernanda BORGES DUARTE / Manuela VERAS BATISTA BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
5. Isabella PRESSINOTTI MORAES / Vitoria SOUSA NAZARI / Diana DEL GREGO BARBOSA BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
12-18 WP
1. Karla JOY, Zohali SOTO Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
2. USA 1 Maya Lissenknova/Bernice Moshos United States USA
12-18 MX
1. USA 1 Rylee Cummins/George Yeramishyn United States USA
2. USA 2 Layla Lugo/Tyler Berg United States USA
12-18 WT
1. USA 1 Avery Puleo/Anna Sullivan/Madaleine Hunt United States USA
2. USA 2 Lilan Prumanov/Polina Bakman/Kate Gorman United States USA
3. Canada 1 Lauren Marttila, Jorden Diana, Karyzza Guillermo GymCan CAN
4. Canada 2 Amanda Chen, Kaitlyn Tofflemire, Sara Meneses GymCan CAN
5. Anali DOS SANTOS OLIVEIRA / Isabela DE ALMEIDA AZEVEDO / Mayanna Mariana DE MORAIS MAGNO BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
6. Jasmin Vitória GADELHA DO NASCIMENTO / Milena MANSUR CONTARIN / Mariana RODRIGUES DE CAMPOS BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
13-19 WP
1. USA 1 Sydney Padios/Willow Noble United States USA
2. Canada 1 Chloe Fiore, Maeve Doherty GymCan CAN
3. Canada 2 Lily Ronnenberg, Fiona Jones GymCan CAN
13-19 MP
1. USA 1 Ethan Chang/David Vonder Haar United States USA
13-19 WT
1. Canada 1 Ella Fedoration, Aleksandra Pioun, Juliana Summers GymCan CAN
COMB FINAL 13-19 WP
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #3 WRD
BAL FINAL 12-18 WT
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #3 WRD
4. RANK #4 WRD
5. RANK #5 WRD
6. RANK #6 WRD
DYN FINAL 12-18 WT
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #4 WRD
4. RANK #3 WRD
5. RANK #5 WRD
6. RANK #6 WRD
COMB FINAL 12-18 WT
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #3 WRD
4. RANK #4 WRD
5. RANK #5 WRD
6. RANK #6 WRD
COMB FINAL 12-18 WP
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
COMB FINAL 12-18 MX
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
BAL FINAL 11-16 WP
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #3 WRD
4. RANK #4 WRD
5. RANK #5 WRD
6. RANK #6 WRD
DYN FINAL 11-16 WG
1. RANK #1 WRD
2. RANK #2 WRD
3. RANK #3 WRD
4. RANK #4 WRD
5. RANK #5 WRD
Judges
1. Muñoz Mariana MEX
2. Navarrete Katia MEX
3. FERNANDEZ LISA FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
4. Thomas Sarah United States USA
5. Stalzer Michelle USA
6. ZENGOTITA BORGES Riguin Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
7. MIELES GERENA Saidván Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
8. GONZALEZ DIAZ Joseph Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
9. BUITRAGO Estefani Federación Colombiana de Gimnasia COL
10. NEVES RODRIGUES Marcelle BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
11. TURBAY GARCIA Deise BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
12. Carss Nancy GymCan CAN
13. D'Souza Debbie GymCan CAN
14. Case Tonya UPAG/PAGU USA
15. Zacarias Ana UPAG/PAGU POR
16. Leon Prados Juan Antonio UPAG/PAGU ESP
Coaches
1. Gudiño Griselda FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
2. Tutberidze Simon United States USA
3. Ossolodkova Natalya United States USA
4. Stoyanova Stoyanka United States USA
5. Larez Cristian United States USA
6. Rodina Yulia United States USA
7. Rosilier Aubrey United States USA
8. Boynton Kiley United States USA
9. Nobre Patricia United States USA
10. Borcherding Laurie United States USA
11. QUILES RODRIGUEZ Luis Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
12. CASILLAS CORREA Yarimel Federación Puertorriqueña de Gimnasia PUR
13. QUINTERO JHONATHAN Federación Colombiana de Gimnasia COL
14. NUNES COLOGNESE Marcia Janete BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
15. MENDES DE ANDRADE FELIPE Raphael CONFEDERAÇÃO BRASILEIRA DE GINÁSTICA BRA
16. CORSINI TEODORO DA SILVA Bruna BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
17. Middleton Scott GymCan CAN
18. McNabb Chelsea GymCan CAN
19. Boosey Gregory GymCan CAN
20. FERNANDEZ Gastón FEDERACION MEXICANA DE GIMNASIA MEX
21. YOSHIDA ARNS Sarah BRAZILIAN CONFEDERATION OF GYMNASTICS BRA
22. FAJARDO Diego Federación Colombiana de Gimnasia COL