II Enigma Cup Podgorica 2024

11.05.2024

Podgorica

Deadline entry: 25.04.2024
Deadline MP3: 10.05.2024
Contact: Đina Brajović ; +38267236358 Montenegrin , Bogdan Brajović ; +38267543640 Montenegrin English ,
Notes:

# Category Type
1. Seniors A (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
2. Seniors B (2008 and older) Individual
1.
2.
3. Seniors C (2008 and older) Individual
1.
4. Juniors C (2009,2010) Individual
1.
5. Juniors B (2009,2010) Individual
1.
2.
6. Pre-Juniors A (2011,2012,2013) Individual
1.
2.
7. Pre-Juniors B (2011,2012,2013) Individual
1.
2.
8. Juniors A (2009,2010) Individual
1.
2.
3.
4.
9. Pre-Juniors C (2011,2012,2013) Individual
1.
10. Childern A (2014,2015) Individual
1.
2.
11. Childern B (2014,2015) Individual
1.
12. Childern C (2014,2015) Individual
1.
13. Mini A (2016) Individual
1.
2.
14. Mini B (2016) Individual
1.
2.
15. Mini C (2016) Individual
1.
16. Baby A (2017 and younger) Individual
1.
2.
17. Baby B (2017 and younge) Individual
1.
2.
18. Baby C (2017 and younge) Individual
1.
19. Group Seniors (2008 and older) Group
1.
2.
20. Group Juniors (2009,2010) Group
1.
2.
21. Group Pre-Juniors (2011,2012,2013) Group
1.
2.
22. Group Children (2014,2015) Group
1.
23. Group Mini (2016) Group
1.
24. Group Baby (2017 and younger) Group
1.
25. National Seinors (2008 and older) Individual
1.
26. National Juniors (2009,2010) Individual
1.
27. National Pre-Juniors (2011,2012,2013) Individual
1.
28. National Children (2014,2015) Individual
1.
29. National Mini (2016) Individual
1.
30. National Baby (2017 and younger) Individual
1.

Filter Entriesfilter

Seniors A (2008 and older)
1. Deren Yulіya Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
2. DRAGOVIC Nina Gymnastics Federation of Montenegro MNE
3. Trofimova Milana Gimnastički klub Budva MNE
4. KUJRAKOVIC Lejla GK “OLIMP” Vogošća BIH
Seniors B (2008 and older)
1. Mrđenović Sanja GS Danilovgrad MNE
2. Milicaj Vana KRG Estrela SRB
3. Ivanonić Kristina GS Danilovgrad MNE
Juniors C (2009,2010)
1. Hasibović Kanita KRG BOSNA GYM BIH
2. Ibrahimović Ella KRG Bosna Gym BIH
Juniors B (2009,2010)
1. Kočović Saša GK Tivat MNE
2. Mustafić Esma KRG Željezničar Sarajevo BIH
3. Ivanichko Vesta Gimnastički klub Budva MNE
4. Shiraeva Polina Gimnastički klub Budva MNE
5. Gardašević Mia GS Danilovgrad MNE
Pre-Juniors A (2011,2012,2013)
1. Vasiljeva Viktorija LMVK-EAST LAT
2. Galajeva Varvara LMVK-EAST LAT
3. Zavoronkova Ksenija LMVK-EAST LAT
4. Ismić Lamija Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
5. Vendera Mariia Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
6. Plemic Iva GK Enigma MNE
7. Hadžić Dalia KRG Željezničar Sarajevo BIH
8. Antić Patricia KRG Željezničar Sarajevo BIH
9. Kalajdžisalihović Uma KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
10. Sekulić Nađa GK Enigma Podgorica MNE
11. karanfil ceylin günce RİTMİKA CİMNMASTİK TUR
12. güleç buse RİTMİKA CİMNMASTİK TUR
13. kumaş nisan RİTMİKA CİMNMASTİK TUR
14. Biragova Alisa A.TRIKOMITIS CYP
15. Kažanegra Natalija Gimnastički klub Budva MNE
16. Zhemchuzhnykova Mariia Gimnastički klub Budva MNE
17. Becanović Mia GK Enigma Podgorica MNE
18. Višnjić Staša KRG Estrela SRB
Pre-Juniors B (2011,2012,2013)
1. Markišić Asija GK Enigma Podgorica MNE
2. Mamedova Stefanija LMVK-EAST LAT
3. Lasić Lana GK Tivat MNE
4. Kalynchuk Yevheniia Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
5. Jovanovć Sofija GS Danilovgrad MNE
6. Mitrović Manja GS Danilovgrad MNE
7. Sehic Ina GK Enigma Podgorica MNE
8. Ibrahimpašić Iman KRG Željezničar Sarajevo BIH
9. Rijić Erin KRG Željezničar Sarajevo BIH
10. Jukić Ajna KRG BOSNA GYM BIH
11. Bašić Taida KRSG "Olimpik" BIH
12. Tadić Vera KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
13. Emšija Una GK Enigma Podgorica MNE
14. Pejović Kalina GK Enigma Podgorica MNE
15. Mišić Ljubica GK Gimnastix, Niš, Serbia SRB
16. Kostjenko Varvara GK Enigma Podgorica MNE
17. Popović Andjela GK Tivat MNE
18. Čani Mia KRG Estrela SRB
19. Vukosavljev Marija KRG Estrela SRB
20. Tabak Nejla KRG Zeljeznicar BIH
21. Zatega Luna KRG Bosna Gym BIH
Juniors A (2009,2010)
1. VUKOVIC Andela Gymnastics Federation of Montenegro MNE
2. Konyukhova Vasilina Gimnastički klub Budva MNE
3. DUBROVSKAIA ALEKSANDRA A.TRIKOMITIS CYP
4. SISEVIC Jana Gymnastics Federation of Montenegro MNE
Pre-Juniors C (2011,2012,2013)
1. Zukić Adela Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
2. Maklakova Alisa Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
3. Maklakova Dariia Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
4. Bogavac Stefana GK Tivat MNE
5. Osmić Karla Gk Šibenik -Dalmacija CRO
6. Borović Marija GS Danilovgrad MNE
7. Gurda Džejla KRG BOSNA GYM BIH
8. Hadžić Nađa KRG BOSNA GYM BIH
9. Mehanović Ena KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
10. Petričević Nina GK Enigma Podgorica MNE
11. Mušinbegović Aiša Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
12. Mostić Ajša Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
13. Vujović Milica GK Enigma Podgorica MNE
14. Skikić Mona KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
15. Tripunović Lara GK Enigma Podgorica MNE
Childern A (2014,2015)
1. Grahovska Viktorija LMVK-EAST LAT
2. Bondareva Kristina LMVK-EAST LAT
3. Frolova Milana LMVK-EAST LAT
4. Kashina Jaroslava LMVK-EAST LAT
5. Galajeva Darja LMVK-EAST LAT
6. Kravchuk Zlata Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
7. Bazylyk Kateryna Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
8. Yavorska Kateryna Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
9. Sekulic Simona Gimnastički klub Budva MNE
10. Brkić Nora KRG Željezničar Sarajevo BIH
11. Bulbulušić Iman KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
12. Dubrovskaia Elizaveta A.TRIKOMITIS CYP
13. Kostić Elena GK Gimnastix, Niš, Serbia SRB
14. karzan melissa RİTMİKA CİMNMASTİK TUR
15. Medoeva Miroslava Gimnastički klub Budva MNE
16. Kažanegra Viktorija Gimnastički klub Budva MNE
17. Mavliutova Mariia Gimnastički klub Budva MNE
18. Merdžanović Ema GK Olimp BIH
Childern B (2014,2015)
1. Petrosjana Amelija LMVK-EAST LAT
2. Bespalova Arianna LMVK-EAST LAT
3. Vlahović Anna GK Tivat MNE
4. Spičanović Sofija GK Enigma Podgorica MNE
5. Jovanović Helena GK Enigma Podgorica MNE
6. Mešić Merima KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
7. Krka Nora KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
8. Ajteš Emek GK Enigma Podgorica MNE
9. Bulatović Sofija GK Enigma Podgorica MNE
10. Stijepović Nađa GK Enigma Podgorica MNE
11. Kadovic Lea GK Enigma Podgorica MNE
12. Sintsova Anastasiia Gimnastički klub Budva MNE
13. Kostović Jovana Gimnastički klub Budva MNE
14. Radmanović Nikolija GK Tivat MNE
15. Dokić Kasija KRG Estrela SRB
16. Krošlak Petra KRG Estrela SRB
17. Opavski Barbara KRG Estrela SRB
Childern C (2014,2015)
1. Selaha Polina LMVK-EAST LAT
2. Baranova Aleksandra LMVK-EAST LAT
3. Ajdin Nađa KRG BOSNA GYM BIH
4. Gandzyuk Alisa Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
5. Perović Lana GS Danilovgrad MNE
6. Međedović Nađa KRG BOSNA GYM BIH
7. Uzunalić Esma Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
8. Memišević Adna Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
9. Sekulić Vladana GK Tivat MNE
10. Konatar Helena GK Tivat MNE
11. Kentera Teodora Gimnastički klub Budva MNE
12. Djonović Nina GK Enigma Podgorica MNE
13. Andrić Jana GK Tivat MNE
14. Цюх Злата Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
Mini A (2016)
1. Ozerska Vera LMVK-EAST LAT
2. Novika Taisia LMVK-EAST LAT
3. Piceleviča Darja LMVK-EAST LAT
4. Bozhyk Sofiia Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
5. Kashyshyna Milada Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
6. Plazinic Iva GK Enigma Podgorica MNE
7. Halvadžija Ejna KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
8. Bašić Merjem KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
9. Mešić Narin GK Olimp BIH
Mini B (2016)
1. Matkovć Klara GK Tivat MNE
2. Farkaš Sara GK Tivat MNE
3. Satkova Arina LMVK-EAST LAT
4. Pavićević Tara GS Danilovgrad MNE
5. Turkušić Ajša Nur KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
6. Safaeva Miroslava GK Tivat MNE
7. Dvorecki Lina Gimnastički klub Budva MNE
Mini C (2016)
1. Stanojković Tina GS Danilovgrad MNE
2. Kalajdžisalihović Manal KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
3. Vasić Vasilisa GK Tivat MNE
4. Vučićević Mila Gimnastički klub Budva MNE
5. Tomic Mia GK Enigma Podgorica MNE
6. Raspopović Katarina GS Danilovgrad MNE
7. Lučić Jovana GS Danilovgrad MNE
8. NIKOLIĆ Vasilisa Gimnastički klub Budva MNE
Baby A (2017 and younger)
1. Kovačević Sofija Gimnastički klub Budva MNE
2. Barčić Isabella Gimnastički klub Budva MNE
3. Glomazić Sofija Gimnastički klub Budva MNE
Baby B (2017 and younge)
1. Jočić Lucija GK Tivat MNE
2. Lasić Lucia GK Tivat MNE
3. Nikolić Ozana GK Tivat MNE
4. Simonović Mia GS Danilovgrad MNE
5. Lalević Nađa GS Danilovgrad MNE
6. Sinelishikova Milana Gimnastički klub Budva MNE
7. Yuceer Likya Gimnastički klub Budva MNE
8. Lukić Marina Gimnastički klub Budva MNE
9. Marković Sofija Gimnastički klub Budva MNE
Baby C (2017 and younge)
1. Djerekarac Ajša KRG BOSNA GYM BIH
2. Pastukh Vladislava Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
3. Hujić Zara Nur KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
4. Krka Lena KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
5. Bavčić Hana KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
6. Popović Anja GK Enigma Podgorica MNE
7. Vuković Kalina GS Danilovgrad MNE
Group Pre-Juniors (2011,2012,2013)
1. Šibenik duo Gk Šibenik -Dalmacija CRO
Group Children (2014,2015)
1. LMVK-EAST LMVK-EAST LAT
2. GK BUDVA 1 Gimnastički klub Budva MNE
3. GK BUDVA 2 Gimnastički klub Budva MNE
4. GK BUDVA 3 Gimnastički klub Budva MNE
Group Mini (2016)
1. LMVK-EAST LMVK-EAST LAT
2. Duo Enigma GK Enigma Podgorica MNE
3. GK BUDVA 1 Gimnastički klub Budva MNE
4. GK BUDVA 2 Gimnastički klub Budva MNE
Group Baby (2017 and younger)
1. Baby 1 GK Enigma Podgorica MNE
2. Baby 2 GK Enigma Podgorica MNE
3. GK BUDVA 1 Gimnastički klub Budva MNE
4. GK BUDVA 2 Gimnastički klub Budva MNE
5. GK BUDVA 3 Gimnastički klub Budva MNE
National Pre-Juniors (2011,2012,2013)
1. Spasojević Slavica GK Tivat MNE
National Children (2014,2015)
1. Vuković Teona GK Tivat MNE
2. Bovan Emilija GK Tivat MNE
National Mini (2016)
1. Kostjenko Daria GK Enigma Podgorica MNE
2. Popović Lara GK Tivat MNE
3. Mustajbašić Lejla GK Tivat MNE
4. Popović Vasilisa GK Tivat MNE
5. Stojović Helena GK Enigma Podgorica MNE
National Baby (2017 and younger)
1. Kovačević Mila GK Tivat MNE
2. Bulajić Elena GK Tivat MNE
3. Samardžić Teodora GK Tivat MNE
4. Matković Ema GK Tivat MNE
Judges
1. Popović Daniela GK Enigma Podgorica MNE
2. Sidorova Jekaterina LMVK-EAST LAT
3. Janjatović Dejana GK Tivat MNE
4. Hadžić Amila KRG BOSNA GYM BIH
5. Sotnyk Yelyzaveta Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
6. Jakoliš Ivančica Gk Šibenik -Dalmacija CRO
7. Katica Lejla KRG Željezničar Sarajevo BIH
8. Glavinić Hidajeta KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
9. Aleksić Dragana GK Gimnastix, Niš, Serbia SRB
10. Meleshko Elena Gimnastički klub Budva MNE
11. Milošević Emilija KRG Estrella SRB
Coaches
1. Pavićević Anja GK Enigma Podgorica MNE
2. Šiklić Katarina GK Enigma Podgorica MNE
3. Brajović Bogdan GK Enigma Podgorica MNE
4. Alandarenko Anastasija LMVK-EAST LAT
5. Karavdić Iman Klub ritmičke gimnastike "Visoko" Visoko BIH
6. Šeta Ajla KRG BOSNA GYM BIH
7. Sotnyk Yelyzaveta Betsy RG School 1, Khmelnitskiy UKR
8. . GK Šibenik -Dalmacija GK Šibenik - Dalmacija CRO
9. Brajović Đina GS Danilovgrad MNE
10. Dautbašić Lejla KRG Željezničar Sarajevo BIH
11. Trener KRSG "Olimpik" KRSG "Olimpik" Sarajevo BIH
12. Pingou Anastasia Trikomitis CYP
13. Gimnastix 1 GK Gimnastix, Niš, Serbia SRB
14. Popović Milica GK Tivat MNE
15. Božović Mirjana Gimnastički klub Budva MNE
16. Tkacheva Inna Gimnastički Klub Budva MNE
17. Tešovic Anja Gimnasički Klub Budva MNE
18. Malagić Anida GK Olimp BIH
19. Marić Simona GK Tivat MNE