7Th Friendly International Tournament in RG "DEL MARE"

12.01.2024 - 14.01.2024

CAORLE (Venice)

Deadline entry: 04.01.2024
Deadline MP3: 08.01.2024
Contact: [email protected]
Notes: FRIDAY RESULTS: https://asdnovagym.com/2024/01/13/7th-friendly-tournament-del-mare-caorle/ SATURDAY RESULTS: https://asdnovagym.com/2024/01/14/7th-tournamnet-del-mare-caorle/ Live streaming: friday: https://youtube.com/live/hSf2mLw8a64?feature=share saturday: https://youtube.com/live/DJ_u5uox6V4?feature=share sunday: https://youtube.com/live/hun29726zl4?feature=share

# Category Type
1. LEVEL A (2016-2015 (8 years o) Individual
1.
2.
3.
2. LEVEL A (2014) Individual
1.
2.
3.
3. LEVEL A (2013) Individual
1.
2.
3.
4. LEVEL A PRE JUNIOR (2012) Individual
1.
2.
3.
5. LEVEL A JUNIOR 2011 (2011) Individual
1.
2.
3.
6. LEVEL A SENIOR (2008+) Individual
1.
2.
3.
7. LEVEL B (2016-2015 (8 years o) Individual
1.
2.
8. LEVEL B (2014) Individual
1.
2.
9. LEVEL B (2013) Individual
1.
2.
10. LEVEL B PRE JUNIOR (2012) Individual
1.
2.
11. LEVEL B JUNIOR 2011 (2011) Individual
1.
2.
12. LEVEL B SENIOR (2008+) Individual
1.
2.
13. LEVEL A JUNIOR 2010 (2010) Individual
1.
2.
3.
14. LEVEL A JUNIOR 2009 (2009) Individual
1.
2.
3.
15. LEVL B JUNIOR 2010 (2010) Individual
1.
2.
16. LEVEL B JUNIOR 2009 (2009) Individual
1.
2.

Filter Entriesfilter

LEVEL A (2016-2015 (8 years o)
1. Vahorovska Valeria YTV AUT
2. Togka Eirini GAS HOLARGOU GRE
3. GIARDINA GRACE Golden Unicorn Gymnastics Academy ITA
4. Stoyanova Elizabet SK VELBUJD BUL
5. Mitsova Kalina SK VELBUJD BUL
6. Todorova Krisiya SK VELBUJD BUL
7. Vieru Elizaveta Centre Regional Performance VAUD/ FSG Lucens SUI
8. RANZA Violette Centre Regional Performance VAUD/ Chêne Genève SUI
LEVEL A (2014)
1. Walker Anna YTV AUT
2. Giardina Margot Christelle Golden Unicorn Gymnastics Academy asd ITA
3. Minina Margarita Filathlitikos Kallitheas GRE
4. Mensikova Ella ÖTB Linz AUT
5. Kontou Eirini GAS HOLARGOU GRE
6. Kontou Nina GAS HOLARGOU GRE
7. Katsigianni Thaleia-Nikoletta GAS HOLARGOU GRE
8. Sekerina Anastasiia YTV AUT
9. BAZARBACHI Lana Centre Regional Performance VAUD/ FSG Lucens SUI
10. Shevchuk Marta GK„PRIOR“ WRD
11. Glukhova Varvara GK„PRIOR“ WRD
LEVEL A (2013)
1. Petkova Dana Lokomotiv - Sofia BUL
2. RENIERI KATERINA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
3. THEOFILOPOULOU MERINA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
4. Katsarou Dimitra Filathlitikos Kallitheas GRE
5. Charami Melina Filathlitikos Kallitheas GRE
6. Gega Olumpia Filathlitikos Kallitheas GRE
7. Ferra Emmanouela-Alesia GAS HOLARGOU GRE
8. Zavitsanou Christianna GAS HOLARGOU GRE
9. Damasioti Eyanthia GAS HOLARGOU GRE
10. Alexiadi-Iosifidi Ioanna GAS HOLARGOU GRE
11. Ioannidi Roumpini Maria G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
12. Ballardini Sofia ASD Edera Ravenna ITA
13. SAARI Fiona FSG Lucens / CRP Vaud SUI
14. Fragner Paulina SU Mühlbach AUT
15. Tulbure Elisa Yasmine nemesi ITA
LEVEL A PRE JUNIOR (2012)
1. BRUNO Victoria As Udinese ITA
2. Dimova Sofia Lokomotiv - Sofia BUL
3. Stefanova Viktoria Lokomotiv - Sofia BUL
4. Venzislavova Bojidara Lokomotiv - Sofia BUL
5. Nedkova Radina Lokomotiv - Sofia BUL
6. Makazchieva Ava Lokomotiv - sofia BUL
7. ZERVA SOFIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
8. VARELLA MAGDALENA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
9. SYRIOPOULOU MARIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
10. PAPAKANELOU EVANGELIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
11. Diamantopoulou Vasiliki Filathlitikos Kallitheas GRE
12. Vatsou Tzeni-Stiliani Filathlitikos Kallitheas GRE
13. Enzenhofer Maria ÖTB Linz AUT
14. Mensikova Fabia ÖTB Linz AUT
15. CHRISTIDOU CHRISTINA A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
16. Sivojute Darija Dalia Kutkaite Academy LTU
17. Vigelyte Greta Dalia Kutkaite Academy LTU
18. Cappiello Fatima ASD Edera Ravenna ITA
19. Rubbio Victoria ASD Edera Ravenna ITA
20. LIVANIOU PAPPA ARIADNI ANASTASIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
21. SAARI Sofia FSG Lucens / CRP Vaud SUI
22. BOVARA CATERINA Ginnastica Rimini ITA
23. Vannoni Ludovica San Marino Gymnastics Federation SMR
24. SISKOVA YAROSLAVA A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
25. Shatrova Milana GK"PRIOR“ WRD
26. Degli Antoni Nicole nemesi ITA
27. Fallica Alice Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
LEVEL A JUNIOR 2011 (2011)
1. Rzepecka Olvia RhythmicSport Academy ITA
2. Carino Noemi As Udinese ITA
3. GHELOSI VALERIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
4. TSIMACHIDOU MARINA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
5. Boua Eirini Foteini Filathlitikos Kallitheas GRE
6. Schaufler Lena ÖTB Linz AUT
7. TZOUANOPOULOU PANAGIOTA A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
8. Senni Soraya ASD Edera Ravenna ITA
9. Garbinato Beatrice Asd Ginnastica Annia ITA
10. Obdula Mylana KRG Narodni dom Ljubljana SLO
11. Zaletel Ariana Krg TiM SLO
12. Strel Zala Krg TiM SLO
13. Pucetaite Abigele SC Viesulas LTU
14. Maiboroda Lilija SC Viesulas LTU
15. BRUNELLO MARIA JUNIOR 2000 ASD ITA
16. BENKO Lili Chêne Gymnastique Genève / CRP Vaud SUI
17. BORYSENKO Kseniia FSG Lucens / CRP Vaud SUI
18. LAZZARETTI AURORA Ginnastica Rimini ITA
19. RANDAZZO ALESSANDRA Ginnastica Rimini ITA
20. Ceccoli Sara San Marino Gymnastics Federation SMR
21. Eva Koteva Priz UKR
22. Gibavičiūtė Indrė Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
23. Kuricyna Viktorija Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
24. Lonfernini Ludovica Mya Gym San Marino SMR
25. ZAPPATERRENI VERONICA Società ginnastica Fabriano ITA
LEVEL A SENIOR (2008+)
1. DOMENIG-OZIMIC Valentina Turnsport Austria AUT
2. NEUMANN Julia Turnsport Austria AUT
3. SYTNIKOVA Serafyma Turnsport Austria AUT
4. FILATOVA Maria Turnsport Austria AUT
5. URRUTIA Montserrat Deportivo Claudia Huerta CHI
6. Perissinotto Elena As Udinese ITA
7. TAVANO Isabelle As Udinese ITA
8. MANCINI Gaia As Udinese ITA
9. SOURLATZI Anna G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
10. Bauer Una ÖTB Linz AUT
11. Razinkova Alina ÖTB Linz AUT
12. URRUTIA Maite Deportivo Claudia Huerta CHI
13. Bulzoni Emma ASD Edera Ravenna ITA
14. Fedorova Alisia KRG TiM SLO
15. Kolevska Nilana SK VELBUJD BUL
16. MAZZONI ANASTASIA GINNASTICA TERRANUOVA ITA
17. HARUNI ELISA GINNASTICA TERRANUOVA ITA
18. FULIGNATI CARLOTTA GINNASTICA TERRANUOVA ITA
19. NERI MADDALENA GINNASTICA TERRANUOVA ITA
20. TRIPODI VIVIANA ITA
21. MARTINELLI VIOLA ITA
22. RINALDI EVA ITA
23. FRANCIONI MATILDE ITA
24. PERUZZI BIANCA ITA
25. SOMMI VALENTINA ITA
26. Stopajnik Sara DŠRG Branik Maribor SLO
27. BACCHIN VITTORIA JUNIOR 2000 ASD ITA
28. CORRADI LAURA ITA
29. ZAJC Nika Centre Regional Performance VAUD/ FSG Lucens SUI
30. Demierre Norah FSG Lucens / CRP Vaud SUI
31. HAVLIKOVA Karolina Czech Gymnastic Federation CZE
32. AMBROGIANI Gloria San Marino Gymnastics Federation SMR
33. ROSSI Camilla San Marino Gymnastics Federation SMR
34. TAMAGNINI Matilde San Marino Gymnastics Federation SMR
35. DELLAFELICE Giulia AURORA FANO ITA
36. BARILOTTI VLADYSLAVA AURORA FANO ITA
37. CHIULLI ANASTASIA AURORA FANO ITA
38. GALEAZZI VIRGINIA AURORA FANO ITA
39. SHCHELETSKA Anastasiia SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
40. TAMMARO NICOLE AURORA FANO ITA
41. Gurrieri Giulia Chiara Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
42. Caffarelli Francesca Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
43. CUCCHETTI ALESSIA Kinesis SSDRL ITA
44. GEYMONAT ALESSIA Kinesis SSDRL ITA
45. RENICA ISABELLA Kinesis SSDRL ITA
46. MOLINA LUDOVICA Kinesis SSDRL ITA
47. GOXHA DANIELA Kinesis SSDRL ITA
48. DA SILVA Viktoriya Turnsport Austria AUT
49. Mecenero Elena Ardor Padova ITA
50. TORRETTI TALISA Società ginnastica Fabriano ITA
51. Ramilo Jasmine Althea Basil Società ginnastica Fabriano PHI
52. Pollini Ashenaffi Nayenne CRP Ticino SUI
53. TITTARELLI VIRGINIA Società ginnastica Fabriano ITA
54. BALDONI NICOLE Pontevecchio Bologna ITA
LEVEL B (2016-2015 (8 years o)
1. Vahorovska Alexandra YTV AUT
2. GAMBA REBECCA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
3. Silvestri Chloe As Udinese ITA
4. Piddubna Sofiia TGUS AUT
5. Karadachka Madlen SK VELBUJD BUL
6. Dimitrova Stephani SK VELBUJD BUL
7. Shopova Lea SK VELBUJD BUL
8. GEORGAROU DIMITRA Evriali Glyfadas GRE
9. PAPADIMITRIOU GEORGIA Evriali Glyfadas GRE
10. Aganauskaitė Adriana Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
11. Xia Siyu Excellent RG Club CHN
12. de nadai mariasole G.S. Sambughè ITA
LEVEL B (2014)
1. ALONGI VIOLA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
2. FEDELE GINEVRA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
3. Grigolini Giulia As Udinese ITA
4. Mykhailiuk Daria TGUS AUT
5. Bodocs Anna TGUS AUT
6. VELLOPOULOU FOTEINI Evriali Glyfadas GRE
7. DI PISA MARTINA Asd Juliart ITA
8. VITUCCI GIULIA Asd Juliart ITA
9. zanatta elena G.S. Sambughè ITA
10. ZENATO ANGELICA Scuola Ritmica ITA
LEVEL B (2013)
1. TINTORI IRENE ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
2. PALLADINO GIORGIA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
3. TAGNANI AURORA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
4. Efros Nicole As Udinese ITA
5. Chapinal Fernandez Angela As Udinese ITA
6. Haberová Emma Mária GK GAJA KOŠICE SVK
7. Klotzinger Lisa TGUS AUT
8. Georgieva Ivon SK VELBUJD BUL
9. Petkova Elena SK VELBUJD BUL
10. Neykova Nikol SK VELBUJD BUL
11. Garkova Dariya SK VELBUJD BUL
12. FLOURI ZOI Evriali Glyfadas GRE
13. Spiegelfeld Viktoria YTV AUT
14. Piantella Arianna A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
15. Musso Caterina A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
16. MARTIN CATERINA Asd Juliart ITA
17. FURLAN ALESSANDRA Asd Juliart ITA
18. Serpova Aleksandra KRG TiM SLO
19. Horokhovska Mariia GK „PRIOR“ WRD
20. Cortese Kira Scuola Ritmica ITA
21. DE LORENZI LUDOVICA Scuola Ritmica ITA
22. Amodio Celeste RhythmicSport Academy ITA
23. Ceban Denisa RhythmicSport Academy ITA
24. Melis Athena RhythmicSport Academy ITA
LEVEL B PRE JUNIOR (2012)
1. Schultseva Sofia YTV AUT
2. Bernardis Chiara As Udinese ITA
3. Dimitrova Georgia Lokomotiv - Sofia BUL
4. Samarska Veronika GK GAJA KOŠICE SVK
5. Bezugla Anna TGUS AUT
6. Resmann Eva TGUS AUT
7. Zorko Bizjak Tita KRG TiM SLO
8. KOZAKOU ANNA Evriali Glyfadas GRE
9. FILIOU MARIA Evriali Glyfadas GRE
10. Mihaylova Ralitsa SK VELBUJD BUL
11. DORETTO ASIA ANJOLINA NOVAGYM CAORLE ITA
12. Baradello Teresa ASD Trieste ginnastica ITA
13. SORBINO ISOTTA Ginnastica Rimini ITA
14. HRISTOVA VITTORIA Ginnastica Rimini ITA
15. Carraretto Margherita Movimento e Ritmo ITA
16. Katkauskė Fausta Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
17. Juzėnaitė Urtė Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
18. Guo Yitong Excellent RG Club CHN
19. Maione Laura Mya Gym San Marino SMR
20. Mularoni Chantal Mya Gym San Marino SMR
21. AYADH YASMINE Scuola Ritmica ITA
22. SABBATINI MARGHERITA Scuola Ritmica ITA
23. Ferfolja Ema KRG TiM SLO
24. Mazzoni Biancamaria nemesi ITA
25. Pedretti Martina nemesi ITA
26. Dimitrova VICTORIA nemesi ITA
27. Setti Camilla nemesi ITA
LEVEL B JUNIOR 2011 (2011)
1. DEZUANNI BENEDETTA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
2. PIROVANO ARIANNA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
3. VETRUGNO ANGELICA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
4. Facinoli Giulia As Udinese ITA
5. Ballardini Nicole ASD Edera Ravenna ITA
6. Moretti Giorgia ASD Edera Ravenna ITA
7. Lenič Neza KRG TiM SLO
8. Valenčič Nika Krg TiM SLO
9. Pavlova Andrea SK VELBUJD BUL
10. VELLOPOULOU ARETI Evriali Glyfadas GRE
11. PAPADIMITRIOU ELENI Evriali Glyfadas GRE
12. Sandu Evelyne Andreea A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
13. Oanca Ilaria A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
14. Cherubin Giorgia A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
15. Tyshchenko Anna RGA Champions GBR
16. BASSO MARGHERITA Asd Juliart ITA
17. FAGGIANI GIORGIA Asd Juliart ITA
18. DI SALVO AURORA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
19. MORRI LAVINIA Ginnastica Rimini ITA
20. ROGGI MIA Ginnastica Rimini ITA
21. carpin isabella G.S. Sambughè ITA
22. zabeo emma G.S. Sambughè ITA
23. Pellegrini Bianca RhythmicSport Academy ITA
24. Marchi Matilde Scuola Ritmica ITA
25. GHISLENI CHIARA Scuola Ritmica ITA
26. GHISLENI MARTA Scuola Ritmica ITA
27. Nardi Pasi Chantal nemesi ITA
28. Lisitsa Antonia nemesi ITA
29. Vicari Martina nemesi ITA
LEVEL B SENIOR (2008+)
1. Konisti Maria-Styliani GAS HOLARGOU GRE
2. Pieralisi Martina ASD Edera Ravenna ITA
3. Vandi Giorgia ASD Edera Ravenna ITA
4. Baes Felicia ASD Edera Ravenna ITA
5. Lassandro Gaia ASD Edera Ravenna ITA
6. Rivas cartelle Marta acordes naron ESP
7. Petrova Natalia TGUS AUT
8. Jevšek Hana KRG TiM SLO
9. Valenčić Živa KRG TiM SLO
10. Jovović Lina KRG TiM SLO
11. Ferfolja Naja KRG TiM SLO
12. Guček Gaja KRG TiM SLO
13. Podvršič Zala KRG TiM SLO
14. Tehovnik Neža KRG TiM SLO
15. VASSILEV Emily GUG Gymnastiksport Union Graz AUT
16. MELANITI NIKOLETTA RAFAELA Evriali Glyfadas GRE
17. Ruzzante Matilde Asd Ginnastica Annia ITA
18. Lando Eleonora A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
19. Caldarola Emma A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
20. Piantella Gaia A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
21. Fabris Stefania A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
22. Carta Emma Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
23. Giambattista Alice Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
24. Pagliosa Giorgia Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
25. LOCAPUTO MELISSA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
26. YERHIIEVA Anna SC “BAGIRA” UKRAINE UKR
27. Garbo Agnese ASD Movimento E Ritmo ITA
28. Giacon Vittoria RhythmicSport Academy ITA
29. Massarola Ester RhythmicSport Academy ITA
30. vujovic mina G.S. Sambughè ITA
31. franzoi beatrice G.S. Sambughè ITA
32. Mini Rebecca Mya Gym San Marino SMR
33. Gobbi Annagiulia Mya Gym San Marino SMR
34. Zanotti Matilde Mya Gym San Marino SMR
35. ZECCHINELLI GIORGIA Scuola Ritmica ITA
36. Mullisaca Aura nemesi ITA
37. Bosso Carlotta Ardor Padova ITA
38. Zin Linda Ardor Padova ITA
39. Tassinato Aurora Ardor Padova ITA
40. Zecchin Asia Ardor Padova ITA
41. Carrer Martina Ardor Padova ITA
LEVEL A JUNIOR 2010 (2010)
1. Andreoli Martina RhythmicSport Academy ITA
2. Baraev Myrhiam RhythmicSport Academy ITA
3. Errica Serena RhythmicSport Academy ITA
4. Shuta Emily RhythmicSport Academy ITA
5. DVORNYAK Ksenia Turnsport Austria AUT
6. JANTSKY Amanda Turnsport Austria AUT
7. Asquini Adele As Udinese ITA
8. KOUTSOURIDAKI ANASTASIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
9. PAPANASTASIOU Chrysavgi Filathlitikos Kallitheas GRE
10. Kapaj Ersi ÖTB Linz AUT
11. PANAGIOTOPOULOU EVANGELIA A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
12. MANOLOPOULOU Elisavet GAS HOLARGOU GRE
13. Ferra Estella GAS HOLARGOU GRE
14. Stankeviciute Gryte Dalia Kutkaite academy LTU
15. Linak Dominyka Dalia Kutkaite Academy LTU
16. Stesko Taisija Dalia Kutkaite Academy LTU
17. Vaiciunaite Laura Dalia Kutkaite Academy LTU
18. Kračman Urša KRG Narodni dom Ljubljana SLO
19. Loboda Paula KRG Narodni dom Ljubljana SLO
20. Namurš Brina KRG TiM SLO
21. Ivankovic Mia KRG TiM SLO
22. Adamchuk Miia SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
23. DALLA BELLA CHIARA NOVAGYM CAORLE ITA
24. Fratti Emma San Marino Gymnastics Federation SMR
25. Kopytko Anastasiia SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
26. Savickaitė Akmilė Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
27. Panchenko Mariia SDUSSHOR Dnipro UKR
28. VASILENKO DMITRIEVNA ALINA Società ginnastica Fabriano ITA
LEVEL A JUNIOR 2009 (2009)
1. MILLMANN Julia Turnsport Austria AUT
2. PREIML Viola Turnsport Austria AUT
3. MAERK Melina Turnsport Austria AUT
4. Finotto Ginevra As Udinese ITA
5. Marcon Matilde As Udinese ITA
6. Palermo Ludovica As Udinese ITA
7. Zurlo Gaia As Udinese ITA
8. Fratzeskou Anna Maria Filathlitikos Kallitheas GRE
9. Kostaki Evagelia Stamatina Filathlitikos Kallitheas GRE
10. Pamminger Magdalena ÖTB Linz AUT
11. Weber Paula ÖTB Linz AUT
12. KANTERE Eleftheria A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
13. FILIPPATOU Eleni Kleio GAS HOLARGOU GRE
14. Mickutė Nijolė Dalia Kutkaite Academy LTU
15. LAPANJE Aneja KRG TiM SLO
16. Blaž Tia KRG TiM SLO
17. PONIKVAR Alja KRG Narodni dom Ljubljana SLO
18. Stetsiv Zlata-Mariya SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
19. MATSEKH VITALINA SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
20. CECOTTO GIOIA NOVAGYM CAORLE ITA
21. Drevenšek Zarja DŠRG Branik Maribor SLO
22. BENKO Viktoria Centre Regional Performance VAUD/ Chêne Genève SUI
23. Pasche Charlene FSG Lucens / CRP Vaud SUI
24. Bombagioni Eva San Marino Gymnastics Federation SMR
25. Gangl Sophie SU Mühlbach AUT
26. Mini Giorgia Mya Gym San Marino SMR
27. Dancelli Nicole nemesi ITA
28. Bonaccorsi Asia michela Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
29. Paterniti isabella Serena Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
30. PIERGENTILI Anna Società ginnastica Fabriano ITA
LEVL B JUNIOR 2010 (2010)
1. FABRO Cristina Nuwanga As Udinese ITA
2. IACUMIN Stella As Udinese ITA
3. Focaccia Asia ASD Edera Ravenna ITA
4. Brandauer Leah TGUS AUT
5. Skubic Manja Krg TiM SLO
6. Erdelič Mateja KRG TiM SLO
7. Mashova Gabriela SK VELBUJD BUL
8. Dzhermanska Ani SK VELBUJD BUL
9. MAROULI ELENI Evriali Glyfadas GRE
10. Guerrini Giulia NOVAGYM CAORLE ITA
11. ROSSI ELENA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
12. GARERI FRANCESCA ROSARIA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
13. STROPPARO MAEVA Scuola Ritmica ITA
14. Mazzola Viola Scuola Ritmica ITA
15. Ba Mati nemesi ITA
LEVEL B JUNIOR 2009 (2009)
1. Braidotti Anna As Udinese ITA
2. DI BENEDETTO SARA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
3. LO PRESTI GAIA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
4. Bertoni Michelle ASD Edera Ravenna ITA
5. Leka Masha Maria Asd Ginnastica Annia ITA
6. Iosip Alina Asd Ginnastica Annia ITA
7. Miklavcic Anna TGUS AUT
8. Pšaker Ema KRG TiM SLO
9. Raimondi Aurora A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
10. Bembich Claudia ASD Trieste ginnastica ITA
11. Luongo Maria Chiara ASD Trieste ginnastica ITA
12. PITTELLI LUDOVICA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
13. CAVALIERE VIOLA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
14. guolo irene G.S. Sambughè ITA
15. semenzato sofia G.S. Sambughè ITA
16. viale greta G.S. Sambughè ITA
17. Ciavatta Sofia Mya Gym San Marino SMR
18. Uršič Tjaša KRG TiM SLO
19. Munteanu Anastasia Ardor Padova ITA
20. Morsoletto Rachele Ardor Padova ITA
Judges
1. BIANCHI ALESSANDRA ROBERTA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
2. Cherneva Maria Lokomotiv - Sofia BUL
3. Fenzl Romana ÖTB Linz AUT
4. DEVYZIENE Natalija Dalia Kutkaite Academy LTU
5. SAFARNE KUREK Margit Turnsport Austria AUT
6. MARCHETTI Annires Turnsport Austria AUT
7. MIKLAVCIC Paulina TGUS AUT
8. Mashova Valya SK VELBUJD BUL
9. YAKUBOUSKAYA Alena KRG Narodni dom Ljubljana SLO
10. DE CORSO Luciana GINNASTICA TERRANUOVA ITA
11. LUZANAVA Sviatlana DŠRG Branik Maribor SLO
12. BORSATO VIVIANA JUNIOR 2000 ASD ITA
13. SOROKOVSKA Kateryna SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
14. Barin Jessica A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
15. PANTAZIDOU Efthymia Filathlitikos Kallitheas - A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
16. DA MOTA Tania Centre Regional Performance VAUD/ Chêne Genève SUI
17. Venturini Elena ASD Trieste ginnastica ITA
18. LAZZARONI LAURA Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
19. LONDARIDZE Nani AURORA FANO ITA
20. Castiglioni Lucia San Marino Gymnastics Federation SMR
21. PATRINELLI Maria Evriali Glyfadas - GAS HOLARGOU - G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
22. Parzmayr Edith SU Mühlbach AUT
23. GUGLIERMETTI ALESSIA Mya Gym San Marino SMR
24. KRG TIM Slovenija KRG TiM SLO
25. Arenken Sabine GUG Gymnastiksport Union Graz AUT
26. Duchnovská Jana GK GAJA KOŠICE SVK
27. DANESIN LUCA NOVAGYM ITA
28. CICCARELLI MICHELA Società ginnastica Fabriano ITA
29. ROSSI ELENA NOVAGYM CAORLE ITA
Coaches
1. Sacchiero Giulia RhythmicSport Academy ITA
2. Bonvicini Iara RhythmicSport Academy ITA
3. MINUZZO ALICE ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
4. FRIGERIO LAURA ASD GYMNASIUM '97 BOLLATE ITA
5. Giardina marina Golden Unicorn Gymnastics Academy ITA
6. FERNANDEZ NAVARRO Noelia As Udinese ITA
7. Velkova Katrin Lokomotiv - sofia BUL
8. ANAGNOSTOU GEORGIA G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
9. Pantazi Annie Filathlitikos Kallitheas GRE
10. Bauer Amela ÖTB Linz AUT
11. NTENTA AGGELIKI G.P.O RYTHMIKI KINISI NEAS SMIRNIS GRE
12. ZARCHANI EVANGELIA A.O.PALMOS ARGYROUPOLIS GRE
13. Kontogianni Zoi GAS HOLARGOU GRE
14. Argyri Georgia GAS HOLARGOU GRE
15. Kutkaite Dalia Dalia Kutkaite Academy LTU
16. HERNAEZ LOPEZ IZASKUN acordes naron ESP
17. Gallo Valentina Asd Ginnastica Annia ITA
18. Bezhenova Yana TGUS AUT
19. Kragulj Sara KRG TiM SLO
20. Jamnik Teja KRG TiM SLO
21. Bliznakova Elena SK VELBUJD BUL
22. ARGYRAKI LYDIA Evriali Glyfadas GRE
23. SALAUYOVA Alena KRG Narodni dom Ljubljana SLO
24. Tarasiak Khrystyna SC "BAGIRA", UKRAINE UKR
25. Pysmenna Valeria NOVAGYM CAORLE ITA
26. Cecchin Micol A.s.d. Ginnastica Ritmica Levante ITA
27. PIGANO Magda As Udinese ITA
28. BONDALLAZ Salomé Centre Regional Performance VAUD SUI
29. Pagot Marta ASD Trieste ginnastica ITA
30. BISI BEATRICE Ginnastica Rho Cornaredo 1979 ITA
31. FRATTINI LISA Ginnastica Rimini ITA
32. ZACCHILLI LAURA AURORA FANO ITA
33. ZONGHETTI ALESSIA AURORA FANO ITA
34. Alimonti Erika San Marino Gymnastics Federation SMR
35. Karalkevich Tatsiana Movimento e Ritmo ITA
36. Sailer-Gangl Christina SU Mühlbach AUT
37. JUSCE Neda SC Viesulas LTU
38. Aganauskienė Agnė Meninės gimnastikos namai (RG Home) LTU
39. KONOVALENKO Alexandra Turnsport Austria AUT
40. WELKOW-JUSEK Gabriela Turnsport Austria AUT
41. bressanin silvia G.S. Sambughè ITA
42. bianco agatha G.S. Sambughè ITA
43. Sergiani SERENA Mya Gym San Marino SMR
44. GANS BRANDAO LIANA JUNIOR 2000 ASD ITA
45. TKACHEVA SVETLANA Scuola Ritmica ITA
46. Borghi Ramona Nunzia Ginnastica Ritmica Artemisia Catania ASD ITA
47. Žák Roman GK GAJA KOŠICE SVK
48. FARINA SERENA Kinesis SSDRL ITA