5th International Friendship Cup 2024

17.02.2024 - 18.02.2024

SPORTAUSBILDUNGSZENTRUM MÜLLIMATT Gaswerkstrasse 2, 5210 Windisch/Brugg

Deadline entry: 01.12.2023
Deadline MP3: 17.01.2024
Contact: Kara Krystyna [email protected]
Notes: Max. 400 Entry Award for each year of birth Each gymnast receives a participation medal and present. All-around competition: First 3 gymnasts receive a cup or a medal Separate award for each Apparatus *Schweizer Vereine nur mit Einladung

# Category Type
1. MINI 2018 (2018 and younger) Individual
1.
2. MINI A (2016) Individual
1.
2.
3. MINI A (2017) Individual
1.
4. MINI B LIGHT (2017/2016) Individual
1.
5. MINI B 2016 (2016) Individual
1.
2.
6. CHILDREN A (2015/2014) Individual
1.
2.
3.
7. CHILDREN B (2015/2014) Individual
1.
2.
8. CHILDREN B LIGHT (2015/2014) Individual
1.
9. Pre- JUNIORS A (2013/2012) Individual
1.
2.
3.
10. Pre - JUNIORS B (2013/2012) Individual
1.
2.
11. Pre- JUNIORS B LIGHT (2013/2012) Individual
1.
12. JUNIORS A 2011 (2011) Individual
1.
2.
3.
13. JUNIORS B 2011 (2011) Individual
1.
2.
14. JUNIORS 2011 B LIGHT (2011) Individual
1.
15. JUNIORS A (2010/2009) Individual
1.
2.
3.
4.
16. JUNIORS B (2010/2009) Individual
1.
2.
3.
17. JUNIORS B LIGHT (2010/2009) Individual
1.
2.
18. GROUP MINIS (2016 and younger) Group
1.
2.
19. GROUP CHILDREN (2014 and younger) Group
1.
2.
20. GROUP PRE- JUNIORS (2012 and younger) Group
1.
2.
21. GROUP JUNIOR (2009 and younger) Group
1.
2.
22. GROUP SENIOR (2008 and older) Group
1.
2.
23. SENIOR A (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
4.
24. SENIOR B (2008 and older) Individual
1.
2.
3.
25. SENIOR B LIGHT (2008 and older) Individual
1.
2.
26. 2017/2016/2015 SHOW Individual
1.
27. 2014/2013/2012 SHOW Individual
1.

Filter Entriesfilter

MINI 2018 (2018 and younger)
1. Kuts Polina RG Baden, RLZ Zürich, ZTV SUI
2. Stronen Elisabeth TSV 1860 München GER
3. Langenegger Junia RG Teufen SUI
MINI A (2016)
1. Fernando Bovindee RG Baden SUI
2. Gangale Chiara RG Baden SUI
3. Hilz Sophie RSC Stuttgart GER
4. Knaus Viktoria RSC Stuttgart GER
5. Sobin Nora RSC Stuttgart GER
6. Krutsch Elina TSG Tübingen GER
7. Scholl Aileen TSG Tübingen GER
8. Nuhiu Jonida TSG Tübingen GER
9. Silvio-Markgraf Melody RG Zug SUI
10. Khramova Valeria Charlottenburger TSV GER
11. Wehrberger Alisa Charlottenburger TSV GER
MINI A (2017)
1. Alqabandi Aljazi Quick steps KUW
2. Kara Cleofina RG Baden, RLZ Zürich, ZTV SUI
3. Golaj Eliza RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
4. Lashyna Anastasiia RSC Stuttgart GER
5. Strübi Joy RG Bezirk Meilen, RLZ Zürich, ZTV SUI
6. Sahno Polina RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
7. Gurovits Alexandra RG Baden SUI
8. Murzin Alexandra RG Baden SUI
9. Murzin Lara RG Baden SUI
10. Velchenko Kristina TV Augsburg 1847 GER
MINI B LIGHT (2017/2016)
1. Zanzi Alessia RG Baden SUI
2. Brotschi Amanda RG Baden SUI
3. Cieslik Ewa RG Baden SUI
4. Fehr Luana RG Wetzikon SUI
5. De Oliveira Carvalho Naomi RG Glarnerland SUI
6. Pavin Vivienne RG Glarnerland SUI
7. Scerba Ema RG Glarnerland SUI
8. Hauser Melina RG Glarnerland SUI
9. Cabula Sofia RG Glarnerland SUI
10. Sergi Ylenia RG Glarnerland SUI
11. Dominguez Ayana RG Glarnerland SUI
12. Aleksic Iva RG Glarnerland SUI
13. Drabble Scarlett Luna RG Glarnerland SUI
14. Slyusar Mia RSC Stuttgart GER
15. Männer Marie Luisa TSV 1860 München GER
16. Grauberger Laura TSV 1860 München GER
17. Hamouda Farida TSV 1860 München GER
18. Astapenko Emma TSV 1860 München GER
19. Skreblin Sophia TSV 1860 München GER
20. Sirianni Allyson SFG Biasca SUI
21. Candinas Alyssa KTZ - RG Ems SUI
22. Kiroglu Alina Charlottenburger TSV GER
23. Moser Lorena Jasmine RG Winterthur-Weinland SUI
24. Raitarovskyi Konstancja RG Winterthur-Weinland SUI
25. Cunnigham Lucy RG Winterthur-Weinland SUI
26. Wildi Naomi RG Teufen / RLZ RG OST SUI
27. Pires Daria RG Teufen / RLZ RG OST SUI
28. Zavialova Viktoria RG Teufen / RLZ RG OST SUI
29. Panasenko Leia RG Teufen / RLZ RG OST SUI
30. Tesur Künsel RG / RLZ RG OST SUI
31. Viziriak Oleksandra TSV 1860 München GER
32. Halitsyna Milana TSV 1860 München GER
MINI B 2016 (2016)
1. Al Hasawi Talia Quick steps KUW
2. Al Saif Nourah Quick steps KUW
3. Jonna Zeina Quick steps KUW
4. Kalberer Valeria KTZ - RG Ems SUI
5. Sicks Victoria TSG Tübingen GER
6. Yi Rayoung TSG Tübingen GER
7. Stolypko Vasilisa RG Zug SUI
8. Gebert Alina RG Zug SUI
9. Kampouri Markella RG Zürichsee/Zürich SUI
10. Rochey-Adams Emilia Rose RG Zürichsee/Zürich SUI
11. Gordienko Ekaterina RG Zürichsee/Zürich SUI
12. Sergeeva Alisa TuS 1896 e.V. Meersburg GER
13. Preisig Lena RG Teufen SUI
14. Hälbich Diana RG Teufen SUI
15. Weder Ava RG Teufen SUI
16. Guzey Karolina RG Teufen SUI
CHILDREN A (2015/2014)
1. Gudziuk Yeva RG Baden SUI
2. Berezovska Mariia VFL Sindelfingen GER
3. Nikolska Viktoriia CPR TICINO FSG Lugano Breganzona SUI
4. Schudel Sarah RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
5. Basic Vivienne RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
6. Leimbach Shana RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
7. Mordasini Nina RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
8. Borisova Sofia RG Zürichsee, RLZ Zürich, ZTV SUI
9. Matteus Ferreira Franciska RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
10. Noto Anaïs RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
11. Vafai Kyana RG Zürichsee, RLZ Zürich, ZTV SUI
12. Tutova Solomiia RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
13. Hofmann Elisabeth RSC Stuttgart GER
14. Osmachko Alisa RSC Stuttgart GER
15. Mandziuk Barbara TSV 1860 München GER
16. Fink Eva TSV 1860 München GER
17. Tkachuk Anita TSV 1860 München GER
18. Pavliuchenko Vasylysa TSV 1860 München GER
19. Pavlova Vera RLZ Biel & Region SUI
20. Mettler Nicole RLZ Biel & Region SUI
21. Stanislavska Yeva RLZ Biel & Region SUI
22. Golub Nonna KTZ - RG Ems SUI
23. Moser Marie TSG Tübingen GER
24. Frank Viktoria TSG Tübingen GER
25. Sicks Ekaterina TSG Tübingen GER
26. Forkavets Patricia TSG Tübingen GER
27. Fitis Alissa TSG Tübingen GER
28. Dibelius Cecilia Charlottenburger TSV GER
29. Vlasenko Varvara Charlottenburger TSV GER
30. Sorokina Ulyana Charlottenburger TSV GER
31. Fomin Adelina ISRG USA
32. Wargorsarg Tenzin RG Teufen / RLZ RG OST SUI
33. Schönenberger Ailani RG Ems / RLZ RG OST SUI
CHILDREN B (2015/2014)
1. Al Sabah Hala Quick steps KUW
2. Al Sabah Leyla Quick steps KUW
3. Herdt Eleonora RG Baden SUI
4. Jakob Milana RG Baden SUI
5. Seiler Arianne RG Baden SUI
6. Hintze Romyna RG Baden SUI
7. Drabynka Ameliia RG Baden SUI
8. Vashchenko Mariia RG Baden SUI
9. Makki Jana Quick steps KUW
10. Veliu Amina RG Wetzikon SUI
11. Bretscher Valeska RG Wetzikon SUI
12. Baldin Elena RG Wetzikon SUI
13. Fava Celine Lugano Breganzona SUI
14. Lavigna Amya CRP Ticino FSG Losone SUI
15. Martini Nicole Stella Lugano Breganzona SUI
16. Chyhryn Milana TSV 1860 München e.V. GER
17. Thaqi Elsa SFG Biasca SUI
18. Alkhandari Razan Quick steps KUW
19. Elmer Kalea KTZ - RG Ems SUI
20. Stiffler Finia KTZ - RG Ems SUI
21. Chernousova Leila KTZ - RG Ems SUI
22. Deplazes Amara KTZ - RG Ems SUI
23. Markova Yaroslava RG Zug SUI
24. Wagenleitner Aurora RG Zug SUI
25. Horinina Solomia RG Zug SUI
26. Romashchenko Emiliia RG Zürichsee/Zürich SUI
27. Zakharova Anna RG Zug SUI
28. Smetanina Sofia RG Zug SUI
29. Svyryd Solomia RG Zürichsee/Zürich SUI
30. Stromberger Lina TuS 1896 e.V. Meersburg GER
31. Baliazina Kseniia TuS 1896 e.V. Meersburg GER
32. Kölcsey Kleopatra TuS 1896 e.V. Meersburg GER
33. Konwerska Natissa Charlottenburger TSV GER
34. Demchenko Kira Charlottenburger TSV GER
35. Uhlmann Sophia Charlottenburger TSV GER
36. Korchevaia Agata Charlottenburger TSV GER
37. Frei Melina RG Winterthur-Weinland SUI
38. Evstafeva Anna RG Winterthur-Weinland SUI
39. Gurovits Maria RG Baden SUI
40. RIPASHII Kira PADIUN UKR
41. Langenegger Malin RG Teufen / RLZ RG OST SUI
42. Stadnyk Violetta STV RG Langenthal SUI
43. Ackermann Isabel STV RG Langenthal SUI
44. Hushlevska Mariia STV RG Langenthal SUI
45. Schwarz Alessia RG Teufen SUI
46. Stetka Valentina RG Teufen SUI
47. Schmitt Emma RG Teufen SUI
48. Zemko Liza STV RG Langenthal SUI
CHILDREN B LIGHT (2015/2014)
1. Sabino Larissa RG Baden SUI
2. Meier Alexa RG Baden SUI
3. Yao Weiwan RG Baden SUI
4. Sanchez Cabrera Chloe RG Baden SUI
5. De Biasi Anna VFL Sindelfingen GER
6. Dehtiarenko Mariia VFL Sindelfingen GER
7. Roselli Gioia CRP Ticino FSG Losone SUI
8. Hersche Lisa RG Glarnerland SUI
9. Ohlsson Ella RG Glarnerland SUI
10. Maliqi Ajilin RG Glarnerland SUI
11. Stojov Leona RG Glarnerland SUI
12. Scerba Sofia RG Glarnerland SUI
13. Stojanovic Sofia SFG Biasca SUI
14. Squillaciotti Chiara SFG Biasca SUI
15. Mytsyk Luiza Charlottenburger TSV GER
16. Fricke Anastasia Charlottenburger TSV GER
17. Suarez Anna Charlottenburger TSV GER
18. Kiss Sofia RG Winterthur-Weinland SUI
19. Dementieva Marta RG Winterthur-Weinland SUI
20. Wild Medea RG Winterthur-Weinland SUI
21. Moser Julia Géraldine RG Winterthur-Weinland SUI
22. Boiko Tetiana RG Winterthur-Weinland SUI
23. Al Mesaeed Seba Quick steps KUW
24. Minder Franca RG Teufen SUI
25. Che Ayline RG Teufen SUI
26. Oroz Valeria RG Teufen SUI
27. Timonika Zlata RG Teufen SUI
28. Thaqi Elsa SFG Biasca SUI
Pre- JUNIORS A (2013/2012)
1. Hook Lilly Quick steps KUW
2. Habli Riana Quick steps KUW
3. Fernando Nelinsa RG Baden SUI
4. Avtsynova Veronika RG Baden SUI
5. Protasov Arina VFL Sindelfingen GER
6. Dinkel Nicole VFL Sindelfingen GER
7. Pucetaite Abigele SC Viesulas LTU
8. Maiboroda Lilija SC Viesulas LTU
9. Togneri Melissa CRP Ticino Fsg Lugano Breganzona SUI
10. Semishkur Alina CRP Ticino Fsg Lugano Breganzona SUI
11. Kasian Leona RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
12. Zimmermann Lee-Ann RG Langenthal, RLZ Zürich, ZTV SUI
13. Besevic Sofia RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
14. Bostock Alena RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
15. Gemma Yui RG Rüschlikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
16. Popova Emilia RG Rüschlikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
17. Spack Nina RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
18. Spasojevic Lena RG Winterthur-Weinland, RLZ Zürich, ZTV SUI
19. Wittich Selina RSC Stuttgart GER
20. Nadtoka Vasylisa RSC Stuttgart GER
21. Koutroulari Zlata RSC Stuttgart GER
22. Akbal Selen RSC Stuttgart GER
23. Da Silva Amalia RLZ Biel & Region SUI
24. Darmon Eva RLZ Biel & Region SUI
25. Rosé Arina RLZ Biel & Region SUI
26. Kovalova Angelina RLZ Biel & Region SUI
27. Mancuso Alessia RLZ Biel & Region SUI
28. Nietlispach Alexandra RLZ Biel & Region SUI
29. Perchinenna Elisa RLZ Biel & Region SUI
30. Kässer Veronika RLZ Biel & Region SUI
31. Paglianiti Chiara KTZ - RG Ems SUI
32. Schwarz Alena KTZ-RG Ems SUI
33. Aselbor Uljana TSG Tübingen GER
34. Krutsch Sophia TSG Tübingen GER
35. Fitis Valerie TSG Tübingen GER
36. Fitis Xenia TSG Tübingen GER
37. Petrushkova Kyra TSG Tübingen GER
38. Cavegn Alissa RG Ems / RLZ RG OST SUI
39. Charbedija Konstancija TSG Söflingen e.V. GER
Pre - JUNIORS B (2013/2012)
1. Abul Mesk Quick steps KUW
2. Yaghi Naya Quick steps KUW
3. Gangale Melissa RG Baden SUI
4. Pak Eleria VFL Sindelfingen GER
5. Parpan Mia RG Wetzikon SUI
6. Parpan Tina RG Wetzikon SUI
7. Schütz Stella Lugano Breganzona SUI
8. Fontana Kira Lugano Breganzona SUI
9. Poretti Naima Lugano Breganzona SUI
10. Sambataro Linda Lugano Breganzona SUI
11. Prytuliak Yulia Lugano Breganzona SUI
12. Franz Seraina RG Glarnerland SUI
13. Khmeliuk Anna TSV 1860 München GER
14. Derevyanko Anna-Sofiia TSV 1860 München GER
15. Rabe Clara TSV 1860 München GER
16. Bollani Vera SFG Biasca SUI
17. Engel Thea SFG Biasca SUI
18. Cardoso Catherine SFG Biasca SUI
19. Kalberer Sonja KTZ - RG Ems SUI
20. Sedoun Natalie RG Zug SUI
21. Ermolaeva Galina RG Zug SUI
22. Ermolaeva Varvara RG Zug SUI
23. Berent Mona RG Zug SUI
24. Hegnauer Sophia RG Zug SUI
25. Gebert Jennifer RG Zug SUI
26. Ralph Nina RG Zürichsee/Zürich SUI
27. Brunner Raissa RG Zürichsee/Zürich SUI
28. Stransky-Heilkron Eva RG Zürichsee/Zürich SUI
29. Svyryd Sophia RG Zürichsee/Zürich SUI
30. Myroshnichenko Mariia RG Zürichsee/Zürich SUI
31. Salnikova Alisa RG Zürichsee/Zürich SUI
32. Gubler Lara Francesca RG Zürichsee/Zürich SUI
33. Voichenko Ievdokiia RG Zürichsee/Zürich SUI
34. Heiberger Emma Maja TuS 1896 e.V. Meersburg GER
35. Bilonih Miroslava Charlottenburger TSV GER
36. Frost Angelina TuS 1896 e.V. Meersburg GER
37. Volkodav Dariia Charlottenburger TSV GER
38. Kovalenko Sonia RG Winterthur-Weinland SUI
39. Naida Nika RG Winterthur-Weinland SUI
40. Fomin Karolina ISRG USA
41. De Peuter Rutten Alessandra RG Zürichsee/Zürich SUI
42. Nikaj Marilena RG Berneck / RLZ RG OST SUI
43. Saljiji Suela STV RG Langenthal SUI
44. Ancic Antea STV RG Langenthal SUI
45. Hansen Rahel RG Teufen SUI
46. Minder Leya RG Teufen SUI
47. Ramaj Fiona RG Teufen SUI
48. Gölzer Jonna Stine TSV 1860 München GER
Pre- JUNIORS B LIGHT (2013/2012)
1. Dehtiarenko Jana VFL Sindelfingen GER
2. Baumann Svenja RG Glarnerland SUI
3. Ehrensperger Michelle RG Glarnerland SUI
4. Tesic Helena RG Glarnerland SUI
5. Hintze Wynona RG Baden SUI
6. Sparholm Linda KTZ - RG Ems SUI
7. Mettler Maelle RG Winterthur-Weinland SUI
8. Wiesendanger Ziva RG Winterthur-Weinland SUI
9. Ulrich Nanuq RG Winterthur-Weinland SUI
10. Sola Katarina RG Winterthur-Weinland SUI
11. Castro Lago Arianda RG Teufen SUI
JUNIORS A 2011 (2011)
1. Keida Aleksandra RG Baden SUI
2. Jerabek Zoe-Elizabeth VFL Sindelfingen GER
3. Falivene Mia Lugano Breganzona SUI
4. Pumilia Alessia Lugano Breganzona SUI
5. Tesic Leana Gabriela RG Glarnerland SUI
6. Marushchak Tamila RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
7. Gemma Miya RG Rüschlikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
8. Fatianova Mariia RSC Stuttgart GER
9. Yeremenko Yelyzaveta RSC Stuttgart GER
10. Nikaj Elisiana RG Berneck / RLZ RG OST SUI
11. Figueira e Silva Sara RG Teufen / RLZ RG OST SUI
12. Stetka Alina RG Teufen / RLZ RG OST SUI
JUNIORS B 2011 (2011)
1. Salem Jana Quick steps KUW
2. Semaan Lynn Quick steps KUW
3. Makki Hana Quick steps KUW
4. Klippert Alexandra VFL Sindelfingen GER
5. Krüger Alica Sophie VFL Sindelfingen GER
6. Almarzouq Rania Quick steps KUW
7. Gonzalez Graber Ansofie RG Wetzikon SUI
8. Venturelli Nicla Lugano Breganzona SUI
9. Jenni Alissa RG Glarnerland SUI
10. Seliner Lia RG Glarnerland SUI
11. Pavin Valentina RG Glarnerland SUI
12. Hefti Lea RG Glarnerland SUI
13. Dugnist Kira RSC Stuttgart GER
14. Kessler Sophia TSV 1860 München GER
15. Carvalho Dos Santos Ines SFG Biasca SUI
16. Graf Amelie KTZ-RG Ems SUI
17. Forkavets Anastasia TSG Tübingen GER
18. Martynovska Polina TSG Tübingen GER
19. Wilhelm Victoria TuS 1896 e.V. Meersburg GER
20. Vigano Anastasia RG Teufen SUI
21. Potocnik Laura RG Teufen SUI
JUNIORS 2011 B LIGHT (2011)
1. Prokopetz Lilith VFL Sindelfingen GER
JUNIORS A (2010/2009)
1. Voronkina Ariana VFL Sindelfingen GER
2. Dmitrieva Anastasia VFL Sindelfingen GER
3. Nabrodova Anastasia VFL Sindelfingen GER
4. Blank Anjelina RG Zürichsee, RLZ Zürich, ZTV SUI
5. Haudenschild Lilia RG Winterthur-Weinland, RLZ Zürich, ZTV SUI
6. Frolova Karyna RG Opfikon-Glattbrugg, RLZ Zürich, ZTV SUI
7. Bernejo Marie RG Wetzikon, RLZ Zürich, ZTV SUI
8. Frech Elin RLZ Biel & Region SUI
9. Di Angeli Camila RLZ Biel & Region SUI
10. Alsharafi Nur Quick steps KUW
11. Potochna Ksenia KTZ - RG Ems SUI
12. Potochna Maria KTZ - RG Ems SUI
13. Mazur Anastasiia RG Zürichsee/Zürich SUI
14. Shvets Anna TuS 1896 e.V. Meersburg GER
15. Bentz Florentine RG Teufen / RLZ RG OST SUI
16. Tsensatsang Lhadon RG Ems / RLZ RG OST SUI
17. Dell Ariana RG Ems / RLZ RG OST SUI
JUNIORS B (2010/2009)
1. Hadi Layan Quick steps KUW
2. Marques - Santo Titanilla RG Baden SUI
3. Codega Melissa Lugano Breganzona SUI
4. Gasior Amelia Lugano Breganzona SUI
5. Jud Jasmin RG Glarnerland SUI
6. Kubli Kristina Vera RG Glarnerland SUI
7. Costa Luna KTZ - RG Ems SUI
8. Stiffler Iria KTZ - RG Ems SUI
9. Isaeva Anastasia RG Zug SUI
10. Barreto Soraya RG Zürichsee/Zürich SUI
11. Miroshnikova Veronika RG Zürichsee/Zürich SUI
12. Miroshnikova Victoria RG Zürichsee/Zürich SUI
13. Pflugi Nika RG Zürichsee/Zürich SUI
14. D Ottaviano Alessia RG Zürichsee/Zürich SUI
15. Foggia Laura TuS 1896 e.V. Meersburg GER
16. Kryva Ruf Charlottenburger TSV GER
17. Vynogradska Varvara Charlottenburger TSV GER
18. Stozharova Polina RSC Stuttgart GER
19. Gizdovski Maria Lara RG Teufen SUI
20. Eugster Mona RG Teufen SUI
JUNIORS B LIGHT (2010/2009)
1. Al Fahad Zain Quick steps KUW
2. Mokbel Greta VFL Sindelfingen GER
3. Buhl Alivia RG Opfikon-Glattbrugg SUI
4. Haxhi Melissa Lugano Breganzona SUI
5. Pavin Annabelle RG Glarnerland SUI
6. Riso Erica SFG Biasca SUI
7. Türkylmaz Emma SFG Biasca SUI
8. von Boddien Benita RG Winterthur-Weinland SUI
9. Tunesi Lana RG Winterthur-Weinland SUI
10. Joder Leona Gym Biel-Bienne SUI
11. Vuori Olivia Gym Biel-Bienne SUI
GROUP MINIS (2016 and younger)
1. RG Baden RG Baden SUI
GROUP CHILDREN (2014 and younger)
1. RG Ittigen G1 RG-Ittigen SUI
2. RG Zug 2 RG Zug SUI
3. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
4. RG Zug RG Zug SUI
5. RG Baden G0 RG Baden SUI
6. Gym Biel Bienne Gym Biel-Bienne SUI
7. Gym Biel-Bienne 2 Gym Biel-Bienne SUI
8. G1 RG Teufen 1 RG Teufen SUI
GROUP PRE- JUNIORS (2012 and younger)
1. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
2. RG Zug 1 RG Zug SUI
3. RG Winterthur Weinland RG Winterthur-Weinland SUI
4. RG Baden RG Baden SUI
5. G2-1 Gym Biel Bienne Gym Biel-Bienne SUI
GROUP JUNIOR (2009 and younger)
1. RG Opfikon-Glattbrugg RG Opfikon-Glattbrugg (Switzerland) SUI
2. RG Ittigen G3 RG-Ittigen SUI
3. Bundesstützpunkt RSG Berlin Bundesstützpunkt RSG Berlin GER
4. RG Zürichsee/Zürich RG Zürichsee/Zürich SUI
5. G3 Gym Biel-Bienne Gym Biel-Bienne SUI
GROUP SENIOR (2008 and older)
1. RG Ittigen G4 RG-Ittigen SUI
2. Gym Biel-Bienne G4 Gym Biel-Bienne SUI
SENIOR A (2008 and older)
1. Miquel Judith RG Zürichsee, RLZ Zürich, ZTV SUI
2. Baglai Daria TSV 1860 München GER
3. Metenewycz Pia Leonie TSG Söflingen GER
4. CHIARIELLO Sophia Carlotta RLZ Biel und Region SUI
5. Chiariello Livia Maria RLZ Biel & Region SUI
6. Semaan Yara Quick steps KUW
7. Antonova Yelyzaveta KTZ - RG Ems SUI
8. POLLINI ASHENAFFI Nayenne CRP Ticino SUI
9. Korotnianska Anastasiia RSC Stuttgart GER
10. Minina Anna RSC Stuttgart GER
11. Buchs Alina Gym Biel-Bienne SUI
12. SCHEFER Lea RG Berneck / RLZ RG OST SUI
13. LEUFEN Leni RG Berneck / RLZ Ost SUI
14. ENGEL Mia RG Ems / RLZ RG OST SUI
SENIOR B (2008 and older)
1. Reger Melina VFL Sindelfingen GER
2. Bednarczyk Anastazja RG Opfikon-Glattbrugg SUI
3. Lüthy Célia RG-Ittigen SUI
4. Gernaat Julie CRP Ticino Fsg Biasca SUI
5. Wolf Julia TSG Tübingen GER
6. Koval Anastasiia TSG Tübingen GER
7. Schuler Jasmin Carolin TuS 1896 e.V. Meersburg GER
8. Merz Gislaine Charlottenburger TSV GER
9. Novitska Snizhana Charlottenburger TSV GER
10. Filippova Taisia RSC Stuttgart GER
11. TOMCHANI Sofiia PADIUN UKR
12. TSMUR Daniela PADIUN UKR
13. ILLESH Oleksandra PADIUN UKR
14. Pekur Vladyslava RG Teufen SUI
15. Charbedija Aurora TSG Söflingen e.V. GER
SENIOR B LIGHT (2008 and older)
1. Zaifert Alisa VFL Sindelfingen GER
2. Bossi Sveva Lugano Breganzona SUI
3. Steinmann Ayda RG Glarnerland SUI
4. Hefti Navina RG Glarnerland SUI
5. Figi Sina RG Opfikon-Glattbrugg SUI
6. Väisänen Emily RG Glarnerland SUI
7. Vachshuk Sofiya RG Glarnerland SUI
8. Ehrensperger Sophia RG Glarnerland SUI
9. Bénová Barbora TJ Vysoké nad Jizerou CZE
10. Cseri Petra Gym Biel-Bienne SUI
11. Reymond Estelle Gym Biel-Bienne SUI
12. Rubin Kimberley Gym Biel-Bienne SUI
13. Roth Carina RG - Ittigen SUI
14. Roth Vanessa RG-Ittigen SUI
Judges
1. Ivanova Iuliia Quick steps KUW
2. Paleari Donatella CRP Ticino SUI
3. Sala Silvia Lugano Breganzona SUI
4. BLUNSCHI Stephanie RG Glarnerland / RLZ Zürich SUI
5. Büttiker Tina RG Glarnerland SUI
6. Blaimer Franziska TSV 1860 München GER
7. Torres David RLZ Biel & Region SUI
8. Niederhauser Sonja (nur Sa) RG-Ittigen SUI
9. Obholz Natalie TuS 1896 e.V. Meersburg GER
10. Sajfutdinova Darja Charlottenburger TSV GER
11. Morash Eva Charlottenburger TSV GER
12. Welsch Carolin RG Winterthur-Weinland SUI
13. Hefti Marina ( Samstag) RG Zürichsee/Zürich SUI
14. Valcheva Lora ( Sonntag) RG Zürichsee/Zürich SUI
15. Dineva Iliana RG Zürichsee/Zürich SUI
16. Hagedorn Svetlana RG Zug SUI
17. ARSENOVA Hanna PADIUN UKR
18. Anashkina Anna (Samstag) RG Zürichsee/Zürich SUI
19. RICKENBACHER-STUCKI Nadine Gym Biel-Bienne SUI
20. Reymond Mélissa (New Judge) Gym Biel-Bienne SUI
21. Stringini Michela TuS 1896 e.V. Meersburg GER
Coaches
1. Jerabek Iryna VFL Sindelfingen GER
2. Traini Giulia CRP Ticino SUI
3. Dadò Staša Lugano Breganzona SUI
4. KUJAWSKI Sonja Bundesstützpunkt RSG Berlin GER
5. Madl Bernardine TSV 1860 München GER
6. Trinz Sophie TSV 1860 München GER
7. Stancheva Aneliya RLZ Biel & Region SUI
8. Alsharafi Svetlana Quick steps KUW
9. Fotiieva Viktoriia KTZ-RG Ems SUI
10. Olimpo Michelle KTZ-RG Ems SUI
11. Druzhinin Natalya TSG Tübingen GER
12. Persico Céline SFG Biasca SUI
13. Ciani Galia SFG Biasca SUI
14. Pasichna Irina TuS 1896 e.V. Meersburg GER
15. Elbassiouney Farida Charlottenburger TSV GER
16. Hot Dzenisa Charlottenburger TSV GER
17. Chernykova Yevgeniya RG Winterthur-Weinland SUI
18. Heiberger Gabriela TuS 1896 e.V. Meersburg GER
19. Hefti Marina(Sonntag) RG Zürichsee/Zürich SUI
20. Valcheva Lora(Samstag) RG Zürichsee/Zürich SUI
21. Nechaeva Marina RG Zürichsee/Zürich SUI
22. Pflugi Viktoria RG Zug SUI
23. Fomin Anastasia ISRG USA
24. Anashkina Anna (Sonntag) RG Zürichsee/Zürich SUI
25. Bénová Lucie TJ Vysoké nad Jizerou CZE
26. Crevoiserat Myriam Gym Biel-Bienne SUI
27. Hinde Joy-Anna RG - Ittigen SUI
28. Janett Anina RG - Ittigen SUI
29. Lüthy Fabienne RG - Ittigen SUI
30. Obholz Natalie TuS 1896 e.V. Meersburg GER