Azur CUP 2024

17.02.2024

Haedenkampstraße 72, 45143 Essen

Deadline entry: 14.11.2023
Deadline MP3: 10.02.2024
Contact: Oxana Kohl +49 17620319763 ([email protected]) Elvira Kohl +49 17663010357 ([email protected])
Notes:

# Category Type
1. Minis (2017) Individual
1.
2. Benjamin A (2016) Individual
1.
2.
3. Benjamin A (2015) Individual
1.
2.
4. Hopes A (2014) Individual
1.
2.
5. Hopes A (2013) Individual
1.
2.
6. Hopes A (2012) Individual
1.
2.
7. Juniors A (2011) Individual
1.
2.
8. Juniors A (2010) Individual
1.
2.
9. Juniors A (2009) Individual
1.
2.
10. Benjamin B (2016) Individual
1.
2.
11. Benjamin B (2015) Individual
1.
2.
12. Hopes B (2014) Individual
1.
2.
13. Hopes B (2013) Individual
1.
2.
14. Hopes B (2012) Individual
1.
2.
15. Juniors B (2011) Individual
1.
2.
16. Juniors B (2010) Individual
1.
2.
17. Juniors B (2009) Individual
1.
2.
18. Seniors B (2008+) Individual
1.
2.
19. Hopes C (2014-2012) Individual
1.
20. Juniors C (2011-2009) Individual
1.
21. Seniors C (2008+) Individual
1.

Filter Entriesfilter

Minis (2017)
1. Meckler Valerie Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Kardash Adelina Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Shepetko Kira Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
4. Senchenko Alisa SC Charlottenburg GER
5. Grigoriyants Mariya SC Charlottenburg GER
6. Zeiser Angelina TV Wattenscheid 01-RSG GER
7. Smaeva Anna SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
Benjamin A (2016)
1. Rodionova Daria TV Wattenscheid 01-RSG GER
2. Bersch Sofia SV Arnum GER
3. Lang Sofie SV Arnum GER
Benjamin A (2015)
1. Cibotaru Yana TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
2. Bunchuk Kira TSV Bayer 04 Leverkusen GER
Hopes A (2014)
1. Schukowski Alexia TV Wattenscheid 01-RSG GER
2. Lindenau Sophia SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
3. Bodrug Daliana TSV Bayer 04 Leverkusen GER
4. Krutsch Liana TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
Hopes A (2013)
1. Gurina Aleksis TV Wattenscheid 01-RSG GER
2. Rubtsova Daria SVNA - Hamburg GER
3. Fleschler Katharina SVNA - Hamburg GER
4. Teplitskiy Linda TSV Bayer 04 Leverkusen GER
5. Ponko Tina TSV Bayer 04 Leverkusen GER
6. Karatnichenko Milana TSV Bayer 04 Leverkusen GER
7. Rynnova Ilariia TSV Bayer 04 Leverkusen GER
8. Vyzhdova Yevheniia TSV Bayer 04 Leverkusen GER
Hopes A (2012)
1. Volotkovic Amelia BSP RSG Berlin GER
2. Vashchuk Viktoria TSV Bocholt GER
3. Lozynska Alisa TSV Bayer 04 Leverkusen GER
4. Bodrug Melissa TSV Bayer 04 Leverkusen GER
5. Holz Angelina TSV Bayer 04 Leverkusen GER
Juniors A (2011)
1. Popova Veronika TV Wattenscheid 01-RSG GER
2. Schimmelpfenning Karolina TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
Juniors A (2010)
1. Prokopenko Eva BSP RSG Berlin GER
2. Kreis Henriette BSP RSG Berlin GER
3. Schlicht Evelina BSP RSG Berlin GER
4. Hruba Sofiia BSP RSG Berlin UKR
5. Vasenina Valeria TV Wattenscheid 01-RSG GER
Juniors A (2009)
1. Tkach Kateryna Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Arrago Ariana SV Arnum GER
Benjamin B (2016)
1. Pollack Emelie Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Ballwanz Malou SC Charlottenburg GER
3. Aptichileam Elin Eva SC Charlottenburg GER
4. Queeney Emilia SC Charlottenburg GER
5. Liwenetz Jara SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
6. Volobuieva Sofiia SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
7. Brik Alexia SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
8. Liwenetz Mira SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
9. Kotwitzki Luise SVNA - Hamburg GER
Benjamin B (2015)
1. Schenk Isabel Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Kemper Yeva Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Ungefug Alice SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
4. Waisbek Velia SVNA - Hamburg GER
5. Schiebeck Nya Victoria SV Dallgow 47 e.V. GER
Hopes B (2014)
1. Tissen Anna Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Kus Safiye Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Yerokhina Zlataslava Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
4. Chernetskaya Ewa Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
5. Kuhn Kira Schwerter TS GER
6. Lorenz Vivien Schwerter TS GER
7. Heitmann Mia Schwerter TS GER
8. Syniavska Veronika SVNA - Hamburg GER
9. Morosova Sofija SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
10. Klippentein Isabella SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
11. Chaikovskaya Julia Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
12. Edakin Diana SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
Hopes B (2013)
1. Meckler Marie-Violette Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Filonok Kamilla Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Denysenko Antonina Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
4. Bergmann Annelie TSV Bocholt GER
5. Turenko Milana Schwerter TS GER
6. Gubert Helen Victoria Schwerter TS GER
7. Fütterer Viktoria Schwerter TS GER
8. Stefanyshyn Sofiya Schwerter TS GER
9. Maier Diana SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
10. Wald Ariana SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
11. Belka Loana SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
12. Baum Mia SV Dallgow 47 e.V. GER
13. Liske Aurelja SV Arnum GER
14. Barash Sofia SV Arnum GER
Hopes B (2012)
1. Yakovlieva Yeva Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Novitskyy Alissa Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Yildirim Safia BSP RSG Berlin GER
4. Degtiarova Varvara BSP RSG Berlin UKR
5. Justus Emilia BSP RSG Berlin GER
6. Rozzuvailo Milana TV Wattenscheid 01-RSG GER
7. Syniavska Anna Mariia SVNA - Hamburg GER
8. Shkliarova Anastasia SVNA - Hamburg GER
9. GUliyeva Aylin SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
10. Barsukov Veronika SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
11. Hense Nelly SV Dallgow 47 e.V. GER
12. Adam Erika SV Arnum GER
13. Biskup Emma SV Arnum GER
Juniors B (2011)
1. Prymak Carina Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Sadullaeva Samira Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
3. Panofen Marit TSV Bocholt GER
4. Schmeing Leni Maya TSV Bocholt GER
5. Suprunov Diana TV Wattenscheid 01-RSG GER
6. Barsukov Margarita SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
7. Schneider Viktoria SV Arnum GER
8. Linke Lillie SV Arnum GER
9. Fedorova Mariia SV Dallgow 47 e.V. GER
10. Prymak Carina JWK Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
11. Sadullaeva Samira JWK Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
Juniors B (2010)
1. Mololkina Ekaterina Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Mayer Kira Sophie TSV Bocholt GER
3. Groß-Weege Leni TSV Bocholt GER
4. Sydorenko Taisiia TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
5. Statsenko Sofia SV Dallgow 47 e.V. GER
6. Mololkina Ekaterina JWK Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
7. Rosliakaite Erika SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
Juniors B (2009)
1. Völz Alice Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
2. Andeweg Dorit GTVH NED
3. Chernaia Masha GTVH NED
4. Völz Alice JWK Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
Seniors B (2008+)
1. Brunner Annika TSV Bocholt GER
2. Tielkes Luisa TSV Bocholt GER
3. Streutker Floor GTVH NED
4. Holwerda Mieke GTVH NED
5. Khiari Carla SV Dallgow 47 e.V. GER
6. Chernobaieva Kateryna Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
7. Bychkovskaya Daria SV Dallgow 47 e.V. GER
Hopes C (2014-2012)
1. Timofeeva Elina SC Charlottenburg GER
2. Kraka Juli Milla Schwerter TS GER
3. Geynts Eva SVNA - Hamburg GER
4. Poverzhuk Vladyslava TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
Juniors C (2011-2009)
1. Cordero Gamez Ivanna GTVH NED
2. Van der Ham Eloise GTVH NED
3. Jadwiszczak Isabella TSG Neu-Isenburg GER
Seniors C (2008+)
1. Pos Romy Noa GTVH NED
2. Koopmans Sanne GTVH NED
Judges
1. Braverman Julia Schwerter TS GER
2. Martin Jana Schwerter TS GER
3. Dinger Anna-Ina SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
4. Pos Miranda GTVH NED
5. Van Beem Nathalie GTVH NED
6. Menshykova Anna TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz UKR
7. Komisarov Luisa TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
8. Selakovic Lara Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
9. Khodab Diana Essener TB Schwarz-Weiß e.V. GER
10. Bailman Vivien SC Grün-Weiß 1920 e.V. Paderborn GER
11. Wagner Claudia SV Dallgow 47 e.V. GER
12. Karyagina Irina SV Dallgow 47 e.V. GER
13. Hoven Kareen TSV Bocholt GER
14. Heykamp Jane TSV Bocholt GER
15. Urusova Elizaveta TSV Bayer 04 Leverkusen GER
16. Lang Anastasia SV Arnum GER
17. Arrago Olena SV Arnum GER
18. KLEINVELDT Katja BSP RSG Berlin GER
19. Wollenhaut Daniela SC Charlottenburg GER
20. Abrosimov Valeria TV Wattenscheid 01-RSG GER
21. Seiz Alina TV Wattenscheid 01-RSG GER
22. Frikel Alevtina SSV Düsseldorf Knittkuhl GER
Coaches
1. Schewalje Michelle Schwerter TS GER
2. Dehn Swetlana Schwerter TS GER
3. De Graaf Lisa GTVH NED
4. Sashilina Anastasia TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
5. Sashilina Sophia TV Hechtsheim 1882 e.V. Mainz GER
6. Chumakina Viktoriya SV Dallgow 47 e.V. GER
7. Sherenkovska Irina SV Arnum GER
8. Faber Alexandra BSP RSG Berlin GER
9. Tettamanti Adrienne SC Charlottenburg GER
10. Enev Edita TV Wattenscheid 01-RSG GER
11. Rud Alexandra SSV Düsseldorf Knittkuhl GER